Žil jsem ve vaši budoucnosti a ta nefungovala

0
94

Vložil: Admin

Vladimir Bukovsky je ruský politický aktivista, neurofyziolog a spisovatel. V 60. a 70. letech se stal jednou z vůdčích osobností disentu; známým se stal zejména svou kritikou politického zneužívání psychiatrie v tehdejším Sovětském svazu. Kvůli své angažovanosti sám strávil 12 let v sovětských věznicích, pracovních táborech a psychiatrických léčebnách.

Poznámky z diskuse:

V jednej veci je zásadný rozdiel medzi Sovietmi a EU. Keď sa to v 89 rozpadlo, odchádzajúci Rusi za sebou nechali vybudované ČSSR, na tú dobu zo špičkovými fabrikami, potravinovo sebestačné a zo školstvom ktoré nám aj západ závidel. Dnes keď EU bude zo Slovenska odchádzať, tak zanechá krajinu ktorá si nevie ani zemiaky dopestovať pre svojich ľudí.

Aby som podložil svoje tvrdenie, poviem za všetko jeden príklad: Firmu ktorú väčšina poznáme pod názvom Nafta Gbely, bola vybudovaná za čias toho „zlého socializmu“. Táto firma bola na prelome 80 a 90 rokov v takom stave, že špičkové americké ťažiarské firmy sa nechytali. Otec v tej firme pracuje dodnes, hovoril že keď vŕtali v Kazachstane v 90 rokoch, tak dokázali napr z 1500m prieskumného vrtu dostať 10 metrovú vzorku, Americká firma ktorá tam vŕtala tiež dokázala 1m, a Amíci nechápali ako to tí „sprostí slováci dokážu“. Dokonca bola ponuka z USA že celú Naftu kúpia, nič sa nebude meniť a len nech pre nich Slováci pracujú po celom svete. Samozrejme za Mečiara sa to rozkradlo, za Dzurindu za pár šupiek predalo do zahraničia a dnes je firma v oblasti svetových vrtných spoločností bezvýznamná. Takže toľko o tom, nič nie je biele a nič nie je čierne a aj ten socík mal mnoho dobrého na ktoré sa za 25 rokov zabudlo, alebo sa o to súčasné „elity“ snažia