Aktualizováno o video – Zapomeňte na obviňování. Sabotáž Nordstreamu se týká Velkého resetu a ničeho jiného.

Autor: Kit Knightly, 28. 09. 2022

Včera večer bylo oznámeno, že „výbuchy“ poškodily oba plynovody Nordstream, jimiž proudil plyn vyvážený z Ruska do Německa a dalších zemí v severní Evropě.

V důsledku toho unikalo velké množství zemního plynu do Baltského moře a dodávky plynovodem byly zcela zastaveny. Údajný incident vyvolal zuřivý kolotoč obviňování a obvinění létala sem a tam napříč tím, čemu, pro zjednodušení, budeme říkat železná opona 2.0.

Evropská unie tvrdí, že potrubí bylo „sabotováno„, ale ve svém prohlášení nikoho přímo neobviňuje.

Telegraph už aktivně obviňuje Rusy, konkrétně západního strašáka prezidenta RF Vladimira Putina. Pod titulkem „Proč by Putin chtěl vyhodit do povětří Nord Stream 2 a jaké výhody mu to přináší„.

Na druhou stranu Rusové prohlásili, že něčí představa, že by oni sami sabotovali svůj vlastní plynovod, je „blbost“.

Některá západní alternativní média poukázala na únorový slib Joea Bidena, že zcela odstaví Nordstream 2, jako na známku toho, že za údajným útokem stojí USA.

Bývalý polský ministr obrany však podle časopisu Forbes vystoupil přímo a řekl, že plynovod vyhodily do povětří síly NATO.

Otázka – kterou si, jak se zdá, poslední dva roky kladu neustále – zní: „Záleží vůbec na tom?„.

 • Možná ho vyhodili do vzduchu Američané.
 • Možná ho vyhodili do vzduchu Rusové.
 • Možná ho vyhodil do vzduchu někdo jiný.
 • Nebo to možná nikdo nevyhodil do povětří a celý příběh je výmysl.

Ať už je pravda jakákoli, konečný výsledek zůstává stejný. Plyn a elektřina budou dražší. Nastane obrovský tlak na přechod k „obnovitelným zdrojům“, bude se mluvit o „klimatické katastrofě“ a možná dojde i na příděly energie a/nebo výpadky proudu.

Lidé budou v zimě mrznout, hladovět a pravděpodobně umírat. To bylo vždy součástí plánu, jaký je důvod si myslet, že tento útok je něčím jiným než dalším pokračováním téhož?

Všichni se baví o tom, kdo co udělal, a ptají se: „Byla to sabotáž?“.

Ale jednoduchá odpověď zní „ano, samozřejmě, že to byla sabotáž“.

 

Bez ohledu na přesné konkrétní detaily situace byl výbuch v Nordstreamu rozhodně sabotáží.

Stejnou sabotáží, jakou pozorujeme už dva roky.

Sabotáž celého našeho způsobu života těmi lidmi, kteří by na změně uspořádání naší společnosti vydělali jak finančně, tak politicky.

Sabotáž, která vedla k předstírání pandemie, rozvrácení zdravotnictví, uzavření nás v našich domovech a zničení našich podniků.

Sabotáž našeho hospodářství, naší společnosti a našich těl.

Sabotáž nás, kterou provádí oni.

********

Několik zajímavých příspěvků z diskuse pod článkem:

Včerejší titulky:

 • V Paříži hoří největší velkoobchodní trh na světě s čerstvými produkty
 • Ropovod Nord Stream byl sabotován
 • Britská libra se propadla
 • Německý ministr odmítá prodloužení provozu jaderné elektrárny po zimě
 • Šéfka ECB Lagardeová: Vyhlídky se zatemňují.
 • První jaderný reaktor v Belgii bude dnes navzdory vysokým cenám elektřiny odstaven
 • Čína vyzývá Evropu k pozitivním krokům v oblasti změny klimatu
 • Místopředseda ruské bezpečnostní rady Medveděv hrozí, že na obranu Ruskem uznaných území použije jakoukoli zbraň, včetně strategických jaderných zbraní.
  Wow.

Skoro jako by se nějakou mimořádně zvláštní shodou okolností veškerá neschopnost a zkorumpovanost všech světových vlád sjednotila do něčeho, co by cynici a příznivci konspiračních teorií – a jen oni! – označili za záměrné a dobře naplánované zničení ekonomické, potravinové a energetické bezpečnosti, přičemž Evropa a Albion by se staly nulovým bodem této operace.

Europa je předmětem únosu. Počítám, že v lednu bude k nepoznání. Evropané, jak je nyní zvykem, budou přihlížet, jak se jejich civilizace hroutí. (Více méně) prosperující společnosti, které vytvořili jejich předkové, v mžiku zmizí.

hr

Proč na tom záleží? Rusko to udělalo. Nebo to udělalo Švédsko. Nebo Oz. Nebo Kiwi. Nebo CIA či MI6.

Jak je to důležité? Všichni jsou v podstatě na stejné straně, což jsou oni proti nám. Všichni se snaží dostat na stejné místo. Ať už to udělal kdokoli, udělal to pro stejný výsledek –  snížit dodávky věcí, které my, zbyteční jedlíci, potřebujeme k tomu, abychom zůstali naživu. Místo ztrácení času debatami o tom, která skupina vrahů nastražila rozbušky nebo cokoli jiného, se proboha podívejte na širší obrázek a to, že všichni z nich nás chtějí vidět mrtvé ve velkém krvavém počtu!

hr

Těžko lze předpokládat, že by Daily Telegraph byl nestranným pozorovatelem. Jen čtenářům říkají, co potřebují slyšet, že za to „může Putin“. Pokud jsou dotlačeni, přijdou s nějakým spletitým vysvětlením, které hraničí s těmi nejobskurnějšími konspiračními teoriemi, ale je to spíše případ přizpůsobování teorií požadovanému výsledku než realitě.

Vzhledem k našim zkušenostem z posledního roku se tento incident zapíše do dějin jako monumentální případ střelby do vlastní nohy. Zdá se, že Rusové nepotřebují vyvážet plyn – obchod je vítaný, pokud tam je, ale sotva je pro jejich ekonomiku klíčový – ale zdá se, že EU ho potřebuje, pokud se dá říci, že nejhorší scénář klesajících dodávek a spirálovitě rostoucích cen je něco, co by se dalo předpokládat. Možná (EU) očekává, že „trh“ tuto mezeru zaplní; nakonec se tak stane, ale trvalo by několik let, než by se to podařilo zorganizovat, takže pro průměrného Evropana to znamená několik let nedostatku a (fakticky) přídělového systému.

V těchto dnech je to všechno velmi zajímavé – establishment reprezentovaný vládou a médii je zcela viditelně mimo soulad s obyvatelstvem.

hr

Originál článku a úvodního obrázku: off Guardian
Překlad: Admin Nekorektní TOP-CZ
České titulky: Otevři svou mysl

podpora2