„Za sérií výbuchů v Rusku stojí CIA“: Veterán speciálních operací americké armády tvrdí, že zpravodajská agentura a spojenec NATO provádějí sabotážní mise

* Podle Jacka Murphyho spolupracuje CIA s nejmenovaným „spojencem z NATO“.
* Murphy byl v minulosti vedoucím školitelem a poradcem iráckého zásahového týmu
* CIA a prezident Biden podle něj osobně schvalují mise

Autoři: Will Steward a Elizabeth Haighová, 25. 12. 2022

Podle nových tvrzení se CIA spojuje se špionážní službou evropského spojence NATO, aby prováděla tajné sabotážní operace uvnitř Ruska.

Tajná kampaň stojí za mnoha nevysvětlitelnými výbuchy a požáry, které v posledních měsících zasáhly strategická nebo významná zařízení, tvrdí americký expert Jack Murphy, veterán speciálních operací armády s osmiletou praxí.

murphy

Samostatně jiné evropské zpravodajské služby údajně „pouštějí do Ruska agenty, aby tam bez pomoci CIA vyvolali chaos„, stejně jako Ukrajina.

Jeho tvrzení následují v době, kdy nákupní centrum v Krasnodarském kraji na jihu Ruska zasáhl nový požár, poslední z desítek podobných incidentů. Přichází v době, kdy Putin na Štědrý den vydal další mrazivé varování Západu.

cuvasky-plynovod

Na Ukrajině se dnes po celé zemi rozezněly sirény, protože někteří lidé se rozhodli přesunout Štědrý den, aby ho nemuseli slavit ve stejný den jako v Rusku.

Ropná a plynová zařízení, železnice, sklady pohonných hmot, elektrárny a nákupní centra byly po celém Rusku zasaženy záhadnými výbuchy, přičemž se mezi lidmi hovoří o sabotáži.

Celá kampaň zahrnuje dlouhodobě spící buňky, které spojenecká špionážní služba aktivovala, aby zabránila invazi Moskvy na Ukrajinu vedením tajné války za ruskými liniemi, uvedl Murphy ve svém příspěvku.

Tato kampaň je zodpovědná za mnoho nevysvětlitelných výbuchů a dalších neštěstí, které postihly ruský vojensko-průmyslový komplex od únorové invaze Ruska na Ukrajinu v plném rozsahu.

Murphy citoval anonymní americké zdroje, včetně tří bývalých zpravodajských a dvou vojenských úředníků, a šestý zdroj, „který byl o kampani informován“.

CIA tato obvinění popřela.

„Bývalí představitelé odmítli uvést konkrétní cíle kampaně řízené CIA, ale od února, kdy Kreml zahájil rozsáhlou invazi na Ukrajinu, byly v Rusku při nevysvětlitelných incidentech poškozeny železniční mosty, sklady pohonných hmot a elektrárny,“ napsal Murphy na svých internetových stránkách.

Podle něj se na místě neangažovali žádní američtí úředníci, ale k úderům byla použita „spojenecká zpravodajská služba“ a schválil je americký prezident Joe Biden, tvrdil.

Ačkoli velení a kontrola nad sabotážním programem náleží z právních důvodů CIA, spojenec NATO má silné slovo v tom, které operace budou pokračovat, protože jsou to jeho lidé, kteří podstupují riziko.

angarsk

leningrad

Murphy uvedl, že CIA sice popřela svou účast jako „kategoricky nepravdivou„, ale podle hlavy 50 amerického zákoníku, která povoluje tajné akce, je agentura oprávněna taková popření učinit.

V posledních týdnech došlo k masivním výbuchům, včetně výbuchu 19. listopadu na hlavním plynovodu společnosti Gazprom Transgaz SPB v Petrohradské oblasti poblíž Petrohradu.

Na Štědrý den zasáhlo peklo velký sklad patřící Všeruskému institutu lehkých slitin v Moskvě, který se zabývá obranou.

Největším akcionářem tohoto výzkumného ústavu je Rostec, ruský státní obranný konglomerát, v jehož čele stojí spolupracovník Vladimira Putina z dob, kdy byl agentem KGB, Sergej Čemezov. Jedná se o korporaci pověřenou vývojem, výrobou a vývozem špičkových technologií, včetně těch pro vojenské účely.

Při jiném incidentu zachvátil v pátek požár vojenskou základnu v Moskvě, který zuřil více než čtyři hodiny.

Stalo se tak den po záhadném požáru na palubě jediné Putinovy letadlové lodi, která byla v opravě po předchozím požáru.

kuzněcov2

Požár by mohl dále oddálit návrat Admirála Kuzněcova do aktivního nasazení.

Již dříve došlo ke dvěma výbuchům a velkým infernům v klíčových energetických zařízeních v Irkutské oblasti.

moskovskoje

Z obřího požáru v jednotce na úpravu kondenzátu Markovskoje šlehaly v kousavém mrazu minus 22 °C plameny k nebi.

Scénu z pekla způsobil „tryskový požár“ ve východosibiřském okrese Ust-Kut.

Při výbuchu v Angarsku o tři dny dříve utrpělo zranění nejméně sedm lidí.

Samostatně došlo k obrovskému výbuchu na hlavním ruském plynovodu asi 560 km od ukrajinských hranic.

Příčina byla nejasná, ale na videozáznamech bylo vidět, jak v Čuvašské republice hoří obrovská ohnivá koule. Plynovod podle prvních zpráv přepravuje plyn z Ruska přes Ukrajinu do Evropy.

Dne 9. prosince došlo k rozsáhlému výbuchu a požáru ve velkém nákupním centru v moskevských Chimkách, kde se původně nacházel první ruský obchod IKEA.

ikea-moskva

Kampaň spojence NATO pod dohledem CIA je pouze jednou z několika tajných operací, které západní země v Rusku provádějí,‚ uvedl Murphy a své tvrzení připsal dvěma bývalým příslušníkům amerických speciálních operací.

Tvrdil, že evropské zpravodajské služby aktivovaly dlouho spící odbojové sítě, které do Ruska pouštěly operativce, aby bez pomoci CIA vyvolaly chaos.

Mick Mulroy, bývalý polovojenský důstojník CIA, údajně uvedl, že hodnota těchto útoků je značná a slouží více účelům. Jako příklad uvedl problémy Ruska s udržením logistických zásobovacích linek a zásobováním svých vojáků.

Slouží také k zasévání pochybností do myslí Kremlu, protože ukazují, že ruský prezident Vladimir Putin „nemá kontrolu nad tím, co se děje v jeho vlastní zemi„, řekl Mulroy.

Je to tajný program, nespokojení Rusové sabotují vlastní závod, nebo jde o čistou neschopnost pracovníků? Nevím a možná to neví ani Kreml. To je pro paranoidní autokraty důležité.

Murphy byl v minulosti vedoucím školitelem a poradcem irácké zásahové jednotky, přičemž jeho tým speciálních sil prováděl přímé akce a další mise po celém severním Iráku.

Nejnovější obvinění přicházejí v době, kdy prezident Vladimir Putin na Štědrý den vyčetl Západu, že se snaží „rozdělit“ Rusko, a prohlásil, že jeho ofenziva na Ukrajině má za cíl „sjednotit ruský lid„.

Mezitím v Kyjevě, den po smrtícím ostřelování na jihu Ukrajiny, obyvatelé v neděli uspořádali vánoční bohoslužby, čímž se vzepřeli ruským duchovním vůdcům, kteří je slaví 7. ledna.

Putin použil koncept „historického Ruska„, aby potvrdil, že Ukrajinci a Rusové jsou jeden národ, podkopal tak suverenitu Kyjeva a ospravedlnil svou ofenzívu na Ukrajině. Řekl, že „geopolitičtí protivníci Ruska usilují o roztržení Ruska, historického Ruska„, uvedl Putin ve výňatcích z rozhovoru, který bude odvysílán později v neděli. ‚Rozděl a panuj, to je to, o co se vždy snažili a stále snaží,‘ dodal Putin. Ale náš cíl je jiný: je to sjednocení ruského lidu, dodal.

Putin řekl, že jeho vláda jedná ‚správným směrem, chrání naše národní zájmy, zájmy našich občanů, našeho lidu‚. Zopakoval, že Moskva je připravena jednat, a na otázku o novém systému protivzdušné obrany, který Spojené státy dodají Ukrajině, se zdál být nevzrušený. „Samozřejmě, že ho zničíme, na sto procent! Putin řekl s odkazem na baterii raket Patriot, kterou USA slíbilo dodat ukrajinskému prezidentovi Vladimíru Zelenskému.

Originál článku a obrázků: Mail Online
Překlad a úprava obrázků: Admin Nekorektní TOP-CZ