YouTube smazal bez varování kanál největšího alternativního rádia v České republice s více než 18 000 odběrateli, důvodem prý byla předsudečná nenávist a výbušné pořady o prorůstání mafie do bezpečnostních složek České republiky!

Ke smazání došlo přesně v den, kdy Hamáčkovo vnitro vydalo novou čtvrtletní zprávu o extrémismu v ČR! Náhoda? Před půl rokem totéž proběhlo v USA, kde YouTube smazal kanály Alexe Jonese, Infowars a dalších pravicových MAGA aktivistů podporujících Donalda Trumpa! Procesy se kopírují z USA do Evropy se zhruba půlroční prodlevou!

Autor: VK

Ve čtvrtek 15. srpna 2019 došlo k nemilému překvapení pro tisíce odběratelů největšího alternativního rádia v České republice. Sociální síť YouTube smazala kanál Svobodného vysílače CS [1], který k dnešnímu dni měl 18.317 odběratelů a patřil tak k suverénně největšímu kanálu ze všech alternativních rádií, která fungují v České republice. Oficiálním důvodem pro zrušení kanálu bylo prý šíření předsudečné nenávisti, která je od loňského roku na YouTube zařazena v aktualizované podobě mezi zakázané projevy, které se nesmí ve videích na YouTube objevovat. Naší redakci se však podařilo doslova před několika málo okamžiky získat informaci o skutečném důvodu smazání kanálu. Hlavním důvodem pro smazání měla být série pořadů o prorůstání české mafie do bezpečnostních složek v ČR a do vysokých politických struktur.

ae-01YouTube vysílání Svobodného vysílače CS.

Série pořadů byla odvysílaná již na počátku tohoto roku a obsahovala několik kauz, které se týkaly rozkrývání závažné trestné činnosti podnikatelského sektoru, propojení na policejní struktury a vysoké politické kruhy, zejména v některých mediálně a v minulosti výbušných kauzách, po kterých se slehla zem a mainstreamová média nechtěla tyto kauzy nadále řešit. Prostor pro otevření těchto kauz se ale našel právě na Svobodném vysílači CS, který poskytl prostor dvěma vyšetřovatelům z operativních orgánů státní správy, kteří se dodnes zabývají rozplétáním těchto kauz, nicméně už mimo Svobodný vysílač CS. Ten se mezitím v odvetě dostal do hledáčku NCOZ, jejíž pracovníci začali některé redaktory rádia tzv. “zahajovat” a prošetřovat v souvislosti s odvysílanými materiály o mafii na počátku tohoto roku.

Dnes vyšla čtvrtletní zpráva vnitra o extrémismu… a Youtube kanál největšího alternativního rádia v ČR je pryč!

YouTube smazal kanál Svobodného vysílače CS právě 15. srpna, tedy ve stejný den, kdy ministerstvo vnitra pod vedením Jana Hamáčka publikovalo novou čtvrtletní zprávu [2] o stavu extrémismu v ČR. Shoda náhod? To si domyslete sami. V této nové čtvrtletní zprávě je zpravodajská alternativa nově označována za subkulturu, která prý žije ve vlastním informačním prostoru. Tuto komunitu prý nekriticky uvažujících osob lze považovat za rizikovou s možností budoucí radikalizace, stojí v dokumentu.

ae-02Foto ze setkání redaktorů v Praze v roce 2017.

Dále prý Hnutí SPD je v symbióze s některými weby na alternativní scéně, které šíří předsudečnou nenávist. To ovšem jaksi nesedí a vyvolává to značný otazník, protože na konkurenčním alternativním rádiu (pozn. Svobodné rádio), kde pravidelně vystupují právě poslanci SPD včetně Tomia Okamury, sice zaznívají podobné názory na migraci jako na Svobodném vysílači CS, ale YouTube kanál Svobodnému rádiu nikdo zjevně nemaže. Není to zvláštní? Zřejmě Svobodné rádio vůbec nevadí. Ale jakmile začne Svobodný vysílač CS vysílat pořady o závažných kauzách mafie v ČR, která prorůstá až do vysokých politických struktur, kanál je smazán bez varování.

Procesy se kopírují přímo z USA, předsudečná nenávist vznikla jako novotvar a pojem v dílnách Google koncem minulého roku.

Předsudečná nenávist je hadr na čerta. Jakýkoliv názor, který má kritický náboj, lze označit za předsudečný a dokonce i nenávistný, protože když publikujete informace o mafiánovi, který páchá trestnou činnost, tak se v lidech, kteří to poslouchají, zvedne zlost. Jenže, to se zvedne pokaždé, bez ohledu na to, jestli informace zaznívají na alternativě, anebo na mainstreamu. Nicméně pro vnitro Jana Hamáčka to je podstatný rozdíl.

Když kauzu rozebírá Česká televize, je to investigace. Když ale kauzu probírají na alternativním rádiu bývalí pracovníci státní správy, kteří všude narazili na hradbu mlčení a nezájmu ze strany mainstreamu, až teprve alternativa jim dala prostor, tak už to najednou není investigace, ale je to předsudečná nenávist, protože se informuje o lidech namočených do operací mafie a mezi posluchači prý vzniká vztek a nenávist.

ae-03Pavel Hlávka, zakladatel Svobodného vysílače CS.

Určitě si pamatujete, že jsem v několika svých pořadech říkal, že procesy řízení se z USA do Evropy kopírují s určitým zpožděním, obvykle půl roku. Vidíte, že to opravdu tak funguje. Před více jak půl rokem americké sociální sítě smazaly kanály a účty největšího amerického alternativního serveru Infowars a Alexe Jonese. Důvod byl stejný tehdy jako dnes v případě Svobodného vysílače CS, tedy údajné šíření předsudečné nenávisti. Ve skutečnosti to byla záminka, protože v Americe se blížily doplňovací volby do Senátu a Kongresu v listopadu a americký Deep State nechtěl, aby Infowars a Alex Jones měli vliv na volby.

Když dva dělají totéž, není to totéž! Předsudečná nenávist sluníček a liberálů zjevně nevadí

A tak sociální sítě smazaly Alexi Jonesovi jeho profily kvůli předsudečné nenávisti, zatímco profily Antify, hnutí Mee Too a další profily nikdo nemaže, přestože jsou plné nenávisti vůči jiným lidem s jiným názorem. Je to podobné jako v ČR, kde Pavel Novotný jako herec a bavič v nové roli starosty v Řeporyjích v Praze vulgárně zaútočil na Miloše Zemana, když mu napsal, že si přeje, aby umřel [3]! Sociální sítě výrok nesmazaly a neoznačily za předsudečnou nenávist, a to ani po několika výzvách. A to není všechno, o Jaroslavu Foldynovi z ČSSD napsal, že je šmejd a krysa [4]. Sociální sítě nijak nezareagovaly, mlčely, nic nemazaly.

ae-04Pavel Novotný, starosta Řeporyjí v Praze.

Tato licoměrnost pouze ukazuje, že procesy z USA se postupně kopírují a české alternativní servery budou na sociálních sítích čelit stejnému holokaustu a vymazávání, jako začalo v USA před více jak půl rokem. Američané, kteří podporují hnutí MAGA Donalda Trumpa, jsou banováni a mazáni ze sociálních sítí takovým tempem, že i americký prezident varuje, že je potřeba proti velkým internetovým společnostem zasáhnout, protože překreslují informační prostor internetu ve svůj prospěch a jednostranný pohled.

Na firmu Google, majitele YouTube, praskla informace, že vede přísně tajný seznam zhruba 500 webů [5], které diskriminuje ve svém vyhledávači, aby se tyto weby nezobrazovaly na předních pozicích první stránky Google Search, anebo dokonce ani na druhé stránce. Black list Google najdete zde. Na seznamu je kromě Infowars i Drudge Report a další servery, především pravicového směřování, i když lze v seznamu najít pár levicových neoliberálních serverů.

Alternativa musí srovnat krok s útočníky, kteří usilují o její likvidaci

Svobodný vysílač CS pochopitelně přijme určitá opatření a zajistí nová řešení pro posluchače, aby mohli pohodlně poslouchat záznamy pořadů z mobilu a pokud možno z YouTube, ale tyto procesy opět zcela jasně ukazují, že ve svých pořadech opravdu nemluvím do větru. Mnohokrát jsem varoval, že procesy z USA se okopírují s určitým zpožděním i do Evropy a alternativa na to musí být v ČR připravena. A jak je vidět, není připravena. Největší zbraní hromadného ničení je dnes internet, dámy a pánové.

ae-05Jaroslav Foldyna, ČSSD

Internet může hromadně zničit politické plány stran, hnutí, jedinců i celých skupin, svobodné šíření informací a názorů je pro neoliberály a jmenovitě hroutící se ČSSD nebezpečný proces, který se snaží řešit stejně jako Deep State v USA, mazáním kanálů a profilů na sociálních sítích. Kdokoliv dnes řekne nahlas svůj názor, může se dostat do problémů. Alternativa by měla být o krok vpřed, ale mám pocit, že místo toho je o krok vzad. Zatímco alternativa pořád ještě teprve hledá důvody své blokace, neoliberálové pro alternativu už dávno mají nachystanou likvidaci! Říká se tomu nepochopení vývoje procesů. Proto si zapamatujme: “Jak v Americe, tak o půl roku později v Trojmoří v Evropě!”

Zdroj textu a fotek: AE News