Výroční letní zasedání WEF, aneb jak se společnost Blackrock přestala obávat a začala milovat Komunistickou stranu Číny

Autor: Robert W. Malone MD, 07. 09. 2022

Výzkum a názory Jeremyho Harrigana

Abychom  uvedli věci na pravou míru, Světové ekonomické fórum (WEF) se každoročně koná na začátku kalendářního roku ve švýcarském Davosu-Klostersu a scházejí se na něm akademici, politici, podnikatelé a zástupci médií z desítek zemí světa. Jestlipak ale víte, že Výroční setkání nových mistrů WEF („letní davoské fórum“) se od roku 2007 každoročně koná v Číně, kde se střídají města Tchien-ťin a Dalian? WEF také každoročně pořádá několik menších regionálních summitů.

Ano, pokud jste si mysleli, že migrace takovýchto setkání WEF snad mohla začít teprve před několika lety, semínka byla zaseta již před 15 lety! Tato odkazovaná časová osa a shrnutí WEF od „Stálé mise Čínské lidové republiky při OSN“ přehledně uvádí specifika hloubky těchto zasedání WEF v Číně a také poskytuje rozsáhlý seznam řečníků a účastníků.

banner-wef

Shrnutí klíčových bodů

  • WEF pořádá výroční zasedání i v Číně, nejen v Davosu,
  • Střídavé druhé globalistické místo, které WEF využívá,
  • Švýcarsko již není „neutrálním“ samostatným domovem WEF,
  • Příslušnou webovou stránku WEF „New Champions“ naleznete zde.

Konkrétní informace týkající se zasedání WEF „New Champions“ na bázi Čínské komunistické strany, (dále jen ČKS), naleznete zde (2022), zde (2014), zde (2015), zde (2016), zde (2017), zde (2019) a zde (2021). Stránka z roku 2021 byla z webu WEF stažena, takže odkaz vede na stránku archivovanou na Wayback archiv.

Pokud má někdo zájem, další informace lze najít v souvisejícím článku Global Times ze dne 4. srpna 2021 s názvem „Bring the World Economic Forum to China – Klaus Schwab on China’s Development“ (Přineste Světové ekonomické fórum do Číny – Klaus Schwab o rozvoji Číny).

To, že Schwabovo WEF pořádá svá každoroční setkání ve švýcarském Davosu už léta a léta, je všeobecně známo. To je dobře zdokumentováno. Málokdo však ví, že WEF tato setkání a schůzky rozšířil a nyní pevně zasadil alternativní místo setkání přímo do srdce ČKS a do pevninské Číny. Ano, WEF je jednou nohou pevně usazen na Západě a druhou na Východě, čímž posiluje své postavení o dva pilíře, aby mohl dále realizovat své rychlé globalistické plány na absolutní ovládnutí lidstva.

Kdo a co jsou „noví šampioni“ WEF?

Podle webových stránek WEF:

Světové ekonomické fórum New Champion companies jsou dynamické rychle rostoucí společnosti, které prosazují nové obchodní modely, nové technologie a strategie udržitelného růstu v rámci čtvrté průmyslové revoluce. New Champions si uvědomují svůj dopad na společnost a usilují o to, aby se podílely na budování lepší budoucnosti.

Noví šampioni mají přístup k sítím a odborným znalostem Fóra, což jim umožňuje zviditelnit se a včas nahlédnout do strategického rozhodování o systémových otázkách, které jsou pro ně nejdůležitější. V aktivitách Fóra jsou zastoupeni generálním ředitelem, předsedou nebo jiným vedoucím pracovníkem na úrovni představenstva, aby se mohli podělit o své perspektivy zaměřené na budoucnost s globální komunitou a spojit se s důvěryhodnou sítí na vysoké úrovni.

Seznam 115 současných společností New Champion (s odkazy) naleznete zde.

Zpravodajství CNBC z „letního Davosu“ 2017 naleznete zde.

 cnbc

Změna prostředí, kterou nabízí krásná švýcarská krajina, přilákala v průběhu let houfy představitelů ČKS, když se WEF sešel na svém každoročním zimním zasedání v Davosu. Nyní si však úředníci ČKS mohou v létě užívat roli hostitelů na vlastním dvorku. To dává dokonalý smysl. Čína se může stát nepozorovanou laboratoří, testovacím polem pro realizaci agendy/politik WEF. Jestliže Davos je mateřskou lodí pro zasedání WEF, zasedání v Číně jsou nyní ceněnou bitevní lodí, která nese takříkajíc nejsmrtonosnější arzenál nábojů.

Rok před vyhlášením pandemie se bangladéšská premiérka Šejch Hasínová  připojila k výročnímu zasedání Světového ekonomického fóra New Champions in 2019 v mezinárodním konferenčním centru v čínském Dalianu. Toto konkrétní třídenní výroční zasedání WEF, známé také jako letní Davos WEF, se konalo 1.-3. července a jeho tématem bylo – Leadership 4.0 – Succeeding in a New Era of Globalisation, (Leadership 4.0 – Uspět v nové éře globalizace). Zasedání  slavnostně zahájil čínský premiér Li Kche-čchiang. Při této příležitosti promluvil zakladatel a výkonný předseda WEF Klaus Schwab a guvernér provincie Liaoning Tang Yijun. V přístavním městě Dalian v čínské provincii Liaoning, které je obchodním a finančním centrem severovýchodní Asie a je známé jako Hongkong severní Číny, se sešlo ohromující množství více než 1800 vedoucích představitelů, včetně hlav států a vlád z více než 120 zemí, podnikatelů, občanské společnosti, akademické obce a uměleckých kruhů z celého světa.

Toto „letní davoské“ setkání mělo čtyři hlavní témata: technologie, udržitelnost, odpovědnost a agilita v podnikání. Mezi názvy zasedání patří:

  • Odpovědné využívání 5G;
  • Změna klimatu;
  • Příští finanční krize?
  • Přehodnocení kapitalismu a jak zdanit globální podnikání;
  • Urychlení přechodu k čistým technologiím a
  • Překonání obchodní války.

Když si sednu a čtu slova těchto témat, cítím nekalé úmysly jejich zvrácených přání a již nyní můžeme vidět důsledky, které se ve společnosti projevují. Proběhlo více než 200 přestávkových zasedání, kterých se zúčastnilo více než 1.000 vedoucích představitelů podniků, včetně 100 zakladatelů a generálních ředitelů, zástupců z oblasti umění a kultury, akademické obce a médií.

Jednání pomáhali řídit spolupředsedové zasedání:

  • Enass Abo-Hamed, výzkumník a podnikatel v oblasti skladování energie;
  • Flemming Besenbacher, vědec a předseda dozorčí rady společnosti Carlsberg Group;
  • Suphachai Chearavanont, generální ředitel thajského zemědělsko-průmyslového konglomerátu Charoen Pokphand;
  • Alain Dehaze, generální ředitel společnosti Adecco;
  • Ahmad Belhoul Al Falasi, státní ministr pro vysoké školství a pokročilé dovednosti Spojených arabských emirátů;
  • Ning Gaoning, předseda představenstva čínského chemického gigantu Sinochem;
  • Charles Li, generální ředitel společnosti Hong Kong Exchanges and Clearing; a
  • Jessica Tan, spoluředitelka Ping An, přední čínské pojišťovny.

Neznáte některé z těchto jmen? Inu, i skupina výzkumníků z Carnegie Mellon University (CMU) s radostí přijala pozvání a zúčastnila se. Rok 2019 byl vlastně devátým rokem v řadě, kdy se Carnegie Mellon účastnila akcí WEF. Univerzita se v Číně stala stálicí každého léta, stejně jako je vítaným opakovaným hostem v Davosu.

Odhrňme oponu zájmu WEF o montáže v Číně ještě před rokem 2007; časová osa setkání WEF s čínskými kořeny sahá mnohem dále. V roce 1978 Klaus Schwab, zakladatel a výkonný předseda WEF, díky svému bystrému vnímání a vhledu předpověděl, že v Číně dojde k obrovským změnám. Později vzpomínal, že si byl jistý, že Čína bude hrát na světové scéně zásadní roli, když si v roce 1978 přečetl o Deng Xiaopingově politice reforem a otevírání se. V témže roce Dr. Schwab pozval Deng Xiaopinga na WEF. Deng se sice sám nezúčastnil, ale na výroční zasedání v roce 1979 vyslal delegaci na velmi vysoké úrovni vedenou ředitelem Ústavu světové ekonomiky a politiky Čínské akademie společenských věd Qian Junruiem. O tři měsíce později navštívil Peking Dr. Schwab s evropskou podnikatelskou delegací, která zahrnovala 20 generálních ředitelů. Obě strany podepsaly v Pekingu memorandum o porozumění a navázaly kontakty. Od té doby Čína na setkáních v Davosu nikdy nechyběla.

V následujících desetiletích Dr. Schwab aktivně pracoval na užší spolupráci mezi WEF a Čínou a byl svědkem čínské cesty reforem a otevírání se světu.

V roce 2021 Klaus Schwab dokonce odmítl Singapur, který se chlubil právem hostit květnovou konferenci, protože WEF se odvolával na „tragické okolnosti, které se odehrávají napříč geografickými oblastmi“, a nejisté vyhlídky cestování kvůli pandemii. Nárůst případů COVID-19 přiměl vládu k zavedení omezení činnosti a zpřísnění hraničních kontrol. Singapur těsně před konáním akce nahlásil 38 nových případů nákazy virem Covid-19 v komunitě, což si vyžádalo zrušení akce. „Bylo to těžké rozhodnutí,“ cituje prohlášení zakladatele WEF Klause Schwaba. „V konečném důsledku je však zdraví a bezpečnost všech zúčastněných naší nejvyšší prioritou.“ Myslím, že Klaus Schwab kvůli tomuto rozhodnutí tu noc vůbec nespal. Koneckonců ho čekala zimní konference v Davosu a pak konference na jaře 2022 opět v Číně. Koneckonců, na tom, že je v Číně a má výhodu domácího prostředí, kterou Čína nabízí, je prostě něco, co mu umožní mnohem snadněji a rychleji utáhnout své ruce pro prosazení cílů WEF než to, co nabízí Singapur.

Žádná jiná země nesouhlasí s programem Světového ekonomického fóra tak jako Čína. Převládá zde cenzura, činnost lidí je řízena systémem sociálního kreditu a COVID je stále využíván jako důvod pro rozsáhlé uzavírky a absolutní kontrolu populace. Nemluvě o fyzických internačních táborech. Přesto jsou čínští úředníci na zasedáních WEF vždy přítomni. Vzhledem k tomu, že je země tak uzavřená, musí být pro občany loajální ČKS příliš klidné sedět doma a chodit po vlastních ulicích. Proč se alespoň v létě v Číně nevydat na každoroční zasedání WEF přímo ve své zemi? Ach, jakou pýchu to v nich musí vyvolávat, to nadšení z toho, že je Čína tak „otevřená“.

Jaká bude budoucnost zasedání WEF v Číně? To ukáže čas, ale můžete se vsadit, že jejich popularita a četnost bude pokračovat. Mohou se přidat další města v Číně, možná se bude muset rozšířit potřebná plocha budov a parkovišť, možná bude nutné zajistit další ubytování, aby se zvládl příliv tohoto tak rostoucího laboratorního experimentu v plné parádě. Mít jeden pilíř světové nadvlády, kde všichni nebudou nic vlastnit a budou šťastní, je dost nebezpečné; mít druhý pilíř je dvojnásobný problém. Nevím co se vám na tom nelíbí, pokud jste Larry Fink, BlackRock nebo vlastník Vanguardu?

dalian500

Další informace o WEF od autorů Jamieho Whita a InfoWars)

Vysoký představitel Světového ekonomického fóra Monck si postěžoval, že se této globalistické organizaci dostává příliš mnoho kritiky a zbytečné pozornosti, a požadoval, aby se kritici místo toho zabývali důležitějšími problémy a otázkami než „konspiračními teoriemi“.

Víte, ve skutečnosti existují větší problémy, o kterých by se mělo mluvit. Bylo to skutečně něco, co převzali někteří státem sponzorovaní dezinformační aktéři a v některých zeměpisných oblastech to začalo žít vlastním životem, dodal Monck.

Monck dále prohlásil, že termín „velký reset“ je ve skutečnosti jen neškodným mluvením vytvořeným během pandemie COVID, které si nezaslouží žádnou skutečnou pozornost.

Myšlenka byla taková, že bychom se měli také pokusit lidem navrhnout, aby přemýšleli o tom, že peníze vynaloží na takové dlouhodobé věci, které by pomohly v boji proti klimatickým změnám, které by pomohly rekvalifikaci pracovních míst a všemožným větším a dlouhodobým výzvám, řekl Catherine Cullenové, moderátorce pořadu The House rozhlasové stanice CBC.

Jednou z věcí, které se naše organizace snaží dělat, je říkat lidem: ‚Podívejte se dál než na jeden týden, tři měsíce a přemýšlejte možná o některých dlouhodobějších věcech, které byste mohli dělat.‘ Právě k tomu směřoval velký reset v létě 2020.

Monck pak naznačil, že každý, kdo se odváží kritizovat WEF, je antisemita.

Obdivuji každého, kdo se rozhodne zasvětit svůj život veřejnému životu, řekl. Není to snadná cesta, ale myslím si, že politici každého ražení by se měli velmi důkladně podívat na jazyk, který používají, a na to, odkud některé z těchto věcí pocházejí a zda nepocházejí z prostoru… dezinformací a zejména antisemitismu.

Myslím, že by se měli velmi tvrdě podívat sami na sebe a velmi tvrdě se podívat do zrcadla, dodal.

Monckův argument je ovšem sám o sobě dezinformací.

Sám zakladatel WEF Klaus Schwab se chlubil, že jeho organizace „pronikla do kabinetů“ mnoha vlád prostřednictvím svého programu Young Global Leaders, aby usnadnila svou politiku Velkého resetu – tento fakt sám o sobě stačí k odmítnutí Monckových stížností.

Velký reset je mnohostranná iniciativa, jejímž jedním z cílů je deindustrializace vyspělého světa, transformace globálního potravinového systému postupným vyřazením masa ve prospěch hmyzu, vytvoření systému sociálního kreditního hodnocení v čínském stylu a přísná kontrola lidového hnutí, to vše ve jménu boje proti změně klimatu a zachování „demokracie“.

Kanadský premiér Justin Trudeau a Nizozemsko pozorně sledují agendu OSN a WEF Velký reset, konkrétně její návrh na snížení emisí dusíku omezením hnojiv, což vedlo k masovým vzpourám zemědělců.

Stejně tak francouzský prezident Emmanuel Macron minulý měsíc vyhlásil „konec hojnosti“ pro občany na pozadí zpráv, že prudký nárůst cen energií, který přinesly vlády spojené s WEF v reakci na Ukrajinu, drasticky sníží schopnost lidí vytápět své domovy tuto zimu.

A nezapomeňte, že Srí Lanka se zhroutila poté, co její vláda prosadila přijetí politiky WEF, která se odráží v jejím skóre environmentálně sociálního řízení (ESG), což je pravděpodobně důvod, proč WEF nedávno smazal svůj článek, v němž se chlubil plánem přeměnit Srí Lanku v utopii do roku 2025.

WEF si uvědomil, že lidé se začínají probouzet k jeho programu Velkého resetu, a proto na začátku letošního léta svolal summit, na kterém se diskutovalo o tom, jak „obnovit důvěru“ veřejnosti.

Navzdory pomluvám WEF, které kritiky označují za „konspirační teoretiky“, lze agendu Velkého resetu důkladně prozkoumat ve Schwabově vlastní knize nazvané „COVID-19: Velký reset.“

*****

Dr. Robert W. Malone MD, je mezinárodně uznávaný vědec/lékař a původní vynálezce mRNA vakcinace jako technologie, DNA vakcinace a několika nevirových technologií pro přenos DNA a RNA/mRNA. Je držitelem mnoha základních domácích i zahraničních patentů v oblasti dodávání genů, dodávacích formulací a vakcín, včetně základních technologií DNA a RNA/mRNA vakcín. V současné době zasedá jako nehlasující člen výboru NIH ACTIV, který má za úkol řídit klinický výzkum různých léků a protilátek pro léčbu COVID-19.