Vymývání mozků pro válku s Ruskem – plus videa

Autor: Ray McGovern, 22. 09. 2022

Díky médiím establishmentu nebudou mít čarodějní učni, kteří radí prezidentu Joeovi Bidenovi – mám na mysli ministra zahraničí Antonyho Blinkena, poradce pro národní bezpečnost Jacoba Sullivana a specialistu na Čínu Kurta Campbella – žádné potíže s mobilizací Američanů pro nejrozsáhlejší válku za posledních 77 let, která začne na Ukrajině a možná se rozšíří i do Číny. A, což je šokující, pod falešnými záminkami.

Většina Američanů si neuvědomuje realitu, že západní média vlastní a provozují tytéž korporace, které dosahují obrovských zisků tím, že pomáhají rozdmýchávat malé války a pak prodávají potřebné zbraně. Vedoucí představitelé korporací a elity s břečťanovým vzděláním, vychované k víře v americkou „výjimečnost„, považují lukrativnost a lesk za příliš výnosné, než aby byli schopni uvažovat jasně. Namlouvají si, že (a) USA nemohou válku prohrát; (b) eskalaci lze kalibrovat a širší válku lze omezit na Evropu; a (c) lze očekávat, že Čína bude jen sedět stranou. Vědomě či nevědomě se prosazuje postoj: „Nebojte se. A každopádně ten zisk a lesk za to riziko stojí„.

Média také vědí, že vždy mohou vyrukovat s rusofoby, kteří jsou na smrtelné posteli, aby „vysvětlili“ například to, proč jsou Rusové „téměř geneticky vedeni“ k páchání zla (James Clapper, bývalý ředitel Národní zpravodajské služby a nyní najatý divoch na CNN); nebo Fiona Hillová (bývalá důstojnice Národní zpravodajské služby pro Rusko), která trvá na tom, že „Putin chce vystěhovat Spojené státy z Evropy…“ Jak bych to řekl: „Sbohem, Ameriko. Ať tě na cestě ven nepraští dveře„.

Pokud se zázračně neobjeví jasnější hlavy s více rozumějším postojem k základním zájmům Ruska na Ukrajině a Číny na Tchaj-wanu, budou historici, kteří přežijí, aby zaznamenali válku, jež je nyní na našem prahu, popisovat jako výsledek zpupnosti a hlouposti v amoku. Objektivní historici možná dokonce poznamenají, že jeden z jejich kolegů – profesor John Mearsheimer – to od začátku vystihl, když v podzimním čísle časopisu Foreign Affairs z roku 2014 vysvětlil „Proč za ukrajinskou krizi může Západ„.

Historička Barbara Tuchmanová se ve své knize „The March of Folly“ (Pochod bláznů) zabývala situací, v jaké se svět nachází na Ukrajině: Od Tróje po Vietnam.“ (Kdyby žila, jistě by ji aktualizovala a zohlednila Irák, Afghánistán, Sýrii a Ukrajinu).

Tuchmanová napsala:

Dřevěná hlava… hraje ve vládě pozoruhodně velkou roli. Spočívá v tom, že se situace posuzuje z hlediska předem daných pevných představ, přičemž se ignorují nebo odmítají jakékoli opačné náznaky. Je to jednání podle přání a současně se nenechat vychýlit fakty.

Šest let vymývání mozků (a počítání)

Díky americkým médiím to ví jen velmi malé procento Američanů:

  • Před 14 lety byl americký velvyslanec v Rusku (současný ředitel CIA) William Burns varován ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem, že Rusko bude muset zasáhnout na Ukrajině, pokud se stane členem NATO. Z obsahu zprávy (č. 182), kterou Burns zaslal 1. února 2008 z moskevského velvyslanectví do Washingtonu, je zřejmé, že velvyslanec Burns Lavrovova slova nezlehčoval; v obsahu kabelu bylo uvedeno: “ Nět znamená nět: V tomto případě se jedná o „červené čáry Ruska při roz,pšiřování NATO“.

Tvůrci washingtonské politiky tak byli velmi konkrétně varováni před ruskými červenými linkami ohledně členství Ukrajiny v NATO. Přesto 3. dubna 2008 na summitu NATO v Bukurešti zaznělo následující tvrzení: „NATO vítá euroatlantické aspirace Ukrajiny a Gruzie na členství v NATO. Dnes jsme se dohodli, že se tyto země stanou členy NATO.

  • Před osmi lety, 22. února 2014, USA zorganizovaly v Kyjevě státní převrat, který byl právem označen za „nejkřiklavější puč v dějinách“, neboť byl již 18 dní předtím zveřejněn na YouTube. Noví kyjevští představitelé, které ručně vybrala a jmenovitě identifikovala náměstkyně ministra zahraničí USA Victoria Nulandová v rozhovoru s americkým velvyslancem v Kyjevě, zveřejněném na YouTube, okamžitě vyzvali Ukrajinu ke vstupu do NATO.
  • Před šesti lety, v červnu 2016, ruský prezident Vladimir Putin sdělil západním novinářům své obavy, že takzvané antibalistické raketové základny v Rumunsku a Polsku by mohly být přes noc přestavěny na útočné úderné rakety, které by představovaly hrozbu pro vlastní ruské jaderné síly. (Viz toto unikátní video s anglickými titulky od 37. do 49. minuty.) Existuje zde přímá analogie s kubánskou raketovou krizí z roku 1962, kdy Moskva umístila útočné úderné rakety na Kubě a prezident John Kennedy na to ostře reagoval jako na existenční hrozbu pro USA.
  • 21. prosince 2021 prezident Putin sdělil svým vojenským představitelům:

Je mimořádně znepokojující, že prvky globálního obranného systému USA jsou rozmístěny v blízkosti Ruska. Odpalovací zařízení Mk 41, která jsou umístěna v Rumunsku a mají být rozmístěna v Polsku, jsou uzpůsobena k odpalování úderných raket Tomahawk. Pokud bude tato infrastruktura pokračovat a pokud budou na Ukrajině rozmístěny raketové systémy USA a NATO, bude jejich doba letu do Moskvy pouhých 7-10 minut, v případě hypersonických systémů dokonce pět minut. To je pro nás, pro naši bezpečnost, obrovská výzva.

  • Dne 30. 12. 2021, na žádost Putina, proběhl telefonický rozhovor s americkým prezidentem Josephem Bidenem. V kremelském záznamu bylo uvedeno:

Joseph Biden zdůraznil, že Rusko a USA sdílejí zvláštní odpovědnost za zajištění stability v Evropě a na celém světě a že Washington nemá v úmyslu nasadit na Ukrajině útočné úderné zbraně.“ Jurij Ušakov, hlavní Putinův zahraničněpolitický poradce, upozornil, že to byl také jeden z cílů, kterého Moskva doufala dosáhnout svými návrhy na bezpečnostní záruky pro USA a NATO.

  • 12. února 2022 informoval Ušakov média o telefonickém rozhovoru mezi Putinem a Bidenem, který se uskutečnil v ten den.

Tento hovor byl jakýmsi pokračováním telefonického rozhovoru z … 30. prosince. … Ruský prezident dal jasně najevo, že návrhy prezidenta Bidena se ve skutečnosti netýkaly ústředních, klíčových prvků ruských iniciativ ani pokud jde o nerozšiřování NATO, ani o nerozmisťování úderných zbraňových systémů na ukrajinském území … Na tyto body jsme nedostali žádnou smysluplnou odpověď.

Dne 24. února 2022 Rusko napadlo Ukrajinu.

Nevyprovokovaně?

Podívejme se na krátké video, co o tom hovoří Larry Johnson, bývalý analytik CIA:

USA trvají na tom, že ruská invaze byla „nevyprovokovaná“. Zavedená média tuto linii poslušně opakují, zatímco Američanům zamlčují fakta (nikoliv názory), která jsou uvedena výše (a jejichž zdroje jsou dostupné). Většina Američanů se nechává médii nachytat stejně jako před 20 lety, kdy jim bylo řečeno, že v Iráku jsou zbraně hromadného ničení. Prostě tomu věřili. Ani usvědčená média nevyjádřila lítost – nebo trochu rozpaků.

Příkladem je zesnulý Fred Hiatt, který byl redaktorem v deníku Washington Post. V rozhovoru pro Columbia Journalism Review [CJR, březen/duben 2004] řekl:

Když se podíváte na úvodníky, které jsme psali před válkou, tvrdili jsme jako holý fakt, že [Saddám Husajn] má zbraně hromadného ničení. Pokud to nebyla pravda, bylo by lepší to neříkat.

Můj učitel žurnalistiky Robert Parry se k Hiattově poznámce vyjádřil takto. „Ano, to je běžná zásada žurnalistiky, že pokud něco není reálné, nemáme o tom sebevědomě prohlašovat, že to reálné je.“

Teď je to ještě horší. Rusko není Irák. A Putin je v posledních letech tak démonizován, že lidé mají sklon věřit takovým lidem, jako je James Clapper, že existuje něco snad genetického, co dělá Rusy zlými. „Russia-gate“ byl velký podvod, ale to Američané také nevědí. Důsledky dlouhodobé démonizace jsou nesmírně nebezpečné a v příštích několika týdnech se stanou ještě nebezpečnějšími, protože politici budou soupeřit o to, kdo bude nejsilnější v opozici a v boji proti „nevyprovokovanému“ útoku Ruska na Ukrajinu.

Video, jenž v podstatě potvrzuje slova v předchozím odstavci – nebylo součástí článku

Humorista Will Rogers měl pravdu, když poznamenal: „Problémem není to, co lidé vědí. Problémem je to, co lidé vědí, že to tak není.“

****

Ray McGovern spolupracuje s organizací Tell the Word, vydavatelskou složkou ekumenické Církve Spasitele v centru Washingtonu. V šedesátých letech sloužil jako důstojník pěchoty/rozvědky a poté se stal na dalších 27 let analytikem CIA. Je členem řídící skupiny organizace Veteran Intelligence Professionals for Sanity (VIPS).

Originál článku: Anti War.com
Překlad a titulky ve videích: Admin Nekorektní TOP-CZ

podpora2