Vstavaj strana agromnaja, vstavaj na směrtnyj boj…..

Vstávej země mohutná, vstávej na smrtelný boj. S touto, dnes historickou písní na rtech, šli lidé všech národů a národností Sovětského svazu do boje proti nacistickému Německu. Úžasné, jak si ruský národ váží svých hrdinů, kteří bojovali za svoji vlast, za svůj národ a za svobodu i u nás, v Evropě. Poslechněte si tuto píseň, jak ji nazpívala Jelena Vajenga se sborem.

Klik pro větší video

V této válce zahynulo více jak 23 milionů sovětských občanů. V celém SSSR neexistovala ani jediná rodina, která by neměla někoho, kdo padl. Jen při osvobozování území Československa padlo 140 tisíc vojáků sovětské armády. Každý rok chodím na Olšanské hřbitovy, položit kytku rudých karafiátů, chvíli postát a poděkovat těm mrtvým mladým chlapcům, že jen díky jim, jsem mohl v klidu a pohodě prožít svůj život.

Pamatujme si všichni slova generála Ludvíka Svobody, který velel našemu sboru a bok po boku rudé armády bojoval za svobodu naši země: Nikdy nezapomeňte, jak lehce jste svobodu ztratili a jak těžce a za cenu velikého úsilí a velkých obětí našeho a zejména sovětského lidu jsme ji dobývali zpět. Učte své děti této pravdě! Zejména v této době, kdy se pravdivá historie den za dnem mění z našich osvoboditelů nám dělají okupanty a z okupantů nastávající přátele.

 

Comments are closed.