Vše nejlepší do Nového roku 2023

Vážení návštěvníci,

jako každoročně přišel den, kdy skončil starý rok a nastoupil nový. Zpravidla se k tomu publikují veledíla hodnocení co vše nám ten stařec přinesl a predikce co bude dále. No, upřimně řečeno, měl jsem připraveno pár poznámek, ale pak jsem od toho upustil. Proč? Je to jednoduché, jako mnoho jiných věcí. Totiž, můj předpoklad je, že vy co na tento web chodíte, jste ti, kterým nestačí jen to co říkají v TV a publikují v mainstreamu, ale hledají informace i z té odvrácené strany, takže sami velmi dobře víte co vše a jak bylo a co nás pravděpodobně čeká. Takže nějaké moje poučování by bylo nošení dříví do lesa.

Jen jedna rada, ne moje, ale od Karla Kryla, kterého jsem měl rád a bohužel již není mezi námi:

Politikům se nevěří, politikové se kontrolují. Věří se v Boha, věří se v přírodu, věří se v krásu, věří se v myšlenku, ideu. V politika se nevěří, a kdo v něho věří, je idiot!

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat,
jak zakázali psát, a zakázali zpívat
a bylo jim to málo.

S úšklebkem Ďábel viděl
pro každého podíl.
Syn otce nenáviděl,
bratr bratru škodil.
Jen motýl Smrtihlav
se nad tou zemí vznáší
kde v kruhu tupých hlav
dlí – veličenstvo KAT
kde v kruhu tupých hlav
dlí – veličenstvo KAT.

 

Vážení přátelé, přejí vám všem z celého srdce do Nového roku hodně zdraví, spokojenosti, osobních i pracovních úspěchů s naději, že se za rok zde opět sejdeme.

Na závěr jsem si vypůjčil a trochu upravil větu, kterou snad řekl/neřekl Julda Fučík: „Lidi mám vás rád – bděte!

Váš Admin

2 KOMENTÁŘE

  1. Milý admine. Také Tobě přání, aby ten nastupující rok 2023 byl lepší, nežli bude. Jen malá poznámka: pokud chci někomu popřát šťastný nový rok, píši to s malým N. Pokud totiž napíšu šťastný Nový rok s velkým N, pak těm dotyčným přeji jen šťastný první den nového roku, který se v kalendáři nazývá Nový rok. Tak jenom abys napříště věděl jak to napsat…

  2. Díky moc i za gramatickou připomínku. No ono tam bylo v originnálu „Happy New Year“, tak jsem to aicky přepsal.

Comments are closed.