Vojenská situace na UA k 3. červenci 2022, plus video

Vložil: Admin

3. července přešlo celé území Luhanské lidové republiky pod kontrolu sil vedených Ruskem. Poslední osady, které držely ozbrojené síly Ukrajiny, byly obsazeny ruskými jednotkami a Lidovou milicí LLR. Poslední opěrný bod kyjevských sil v republice se nacházel v Bělogorce, která se dostala pod kontrolu LLR 3. července.

Ruský ministr obrany informoval ruského prezidenta o úplném osvobození Luhanské lidové republiky od ukrajinských ozbrojených sil. Hlava republiky, Leonid Pasečnik se zase slavnostně obrátil na místní občany s blahopřáním k ukončení osmiletého boje.

(Pro video ve vyššším rozlišení klik ZDE)

 

Dalším krokem ruských sil je zajištění Doněcké republiky. Spojené státy a NATO nadále sypou do krysí díry zbraně, které se prodávají na černém trhu. Pád Luhanské republiky by měl být pro Západ budíčkem, ale jsou tak zaslepeni svou nenávistí k Rusku, že si neuvědomují, že selhávají.

Zoufalství Ukrajiny se projevuje ostřelováním civilních oblastí v Rusku, například Belgoradu, který má NULOVÝ vojenský význam. To znamená, že Rusko zintenzivní své útoky na cíle na Ukrajině a bude konflikt eskalovat v neprospěch Ukrajiny.

Ruská ofenziva zabíjí a zraňuje obrovské množství ukrajinských vojáků. Ukrajina nedisponuje významnými záložními silami, které by mohla vrhnout do boje proti ruskému postupu vpřed. Tvrzení Západu, že se Ukrajina připravuje na protiofenzívu, aby zatlačila Rusy zpět, je čirá fantazie. Jakékoli soustředění ukrajinských sil je cílem ruských raket. Tyto údery decimují Ukrajinu a západní žoldnéře, kteří se snaží o protiofenzívu.

Ukrajina nemá vycvičený kádr vojáků, který by byl připraven a schopen být nasazen na frontě k zastavení ruské ofenzívy. Domnívám se, že ruským plánem je zajistit území Ukriany až po řeku Dněpr. Již nyní přichází náznaky, že Rusko prolamuje obrannou linii, kterou se Ukrajina pokusila vytvořit u Siverska. Pokud Rusko tohoto cíle dosáhne, bude Ukrajina nucena stáhnout své síly na západní břeh Dněpru, jinak bude čelit vyhlazení.

Zdroj videa: South Front
Překlad a české titulky: Admin Nekorektní TOP-CZ

podpora2

1 komentář

  1. Z Ukrajiny bude malý vnitrozemský stát , přitom stačilo plnit Minské dohody !

Comments are closed.