Video: Vynikající satira v německé televizi. Grandhotel Evropa

Video: Vynikající satira v německé televizi. Grandhotel Evropa. Jak může občan něco ovlivnit? Nijak! Žádná demokracie, jen samí lobbisti

Vložil: Admin

Loni v září 2016 německá veřejnoprávní televize ZDF odvysílala další díl známého satirického pořadu Die Anstalt, který nemá daleko k legendárnímu pořadu ČT Česká soda. Zatímco ale u nás je dnes taková trefná satira nemyslitelná, v německé televizi se stále drží. Což je, vzhledem k sílícím pokusům o cenzuru v celé Evropě a šikanování všech, kteří se pokoušejí popisovat neveselou realitu dnešní Evropy, poněkud překvapivé. Že by úlitba bohům?

Komici Max Uthoff a Claus von Wagner neznají žádné tabu a tentokrát si vzali na mušku Evropskou unii a její „demokratický deficit“. S lehkostí a vtipem odkryli, že na ní je demokratická jen fasáda, zato celý vnitřek budovy tvoří jen „lobby“.

Opravdu je náš společný Grand Hotel Evropa tak úžasný, jak tvrdí propaganda? Max Uthoff a Claus von Wagner kladou celkem nepříjemné otázky a na tabuli názorně ukazují vliv občana i jednotlivých národních států na rozhodovací procesy. Správně, je téměř nulový. Kdy naposledy občané volili Evropskou komisi a kdy členy Evropské rady? Co je to Trilog a kdo v něm o nás bez nás rozhoduje? Jaký vliv má Kulatý stůl průmyslníků (ERT) a o čem se rozhodovalo za zavřenými dveřmi ve skupině AMUE?

Pojďte se podívat, jak funguje Grand Hotel Evropa a jeho orgány, o kterých jste možná ještě nikdy neslyšeli…

Zdroj textu a titulky: Šifra