VIDEO: vodič šiel v tuneli pri Žiline v protismere! Prečo?

0
204

Vložil: Admin

Občas sa stane, že človek na ceste spraví nejaký kiks. Odbočíte bez smerovky, nevšimnete si prichádzajúce auto do križovatky a prudko dupnete na brzdu, až si rozlejete kávu. Občas sa však nájdu jedinci, ktorí reagujú skutočne extrémne a mimoriadne nebezpečne. Jeden taký príklad sa stal aj u nás, v nedávno otvorenom tuneli Považský Chlmec pri Žiline.

Doživotný zákaz šoférovania?

Pre takéto prípady by určite nebol na škodu ani takto exemplárny trest. Vodič zelenej Fabie smeroval po diaľnici z Čadce smerom na Bratislavu. Na novovybudovanom úseku severne od Žiliny sa nachádza výjazd z diaľnice a kúsok za ním tunel Považský Chlmec. Ak chcete ísť do Žiliny, musíte tento výjazd použiť, inak si cestu do mesta predĺžite o takmer 30 km. Nuž a tento vodič ho minul. Zrejme mu bolo ľúto paliva, pretože sa odhodlal k nepredstaviteľnému manévru.

Vodič Fabie vošiel do tunela, po približne 700 metroch si svoju chybu uvedomil. Zastav priamo v tuneli a zacúval na miesto určené pre núdzové státie. Už tu takmer spôsobil vážnu nehodu, kedy vozidlo za ním zabrzdilo na poslednú chvíľu. No a potom sa Fabia suverénne otočila do protismeru a vracala sa nazad k výjazdu. Celú dobu v protismere! Je zázrakom, že sa nestala vážna dopravná nehoda. V prípade čelnej zrážky by to mohlo skončiť veľmi zle. Aký trest by si podľa vás tento vodič zaslúžil?

Zdroj: Autobazar.eu