Video – Váha řetězů (CZ titulky.)

Vložil: Admin

Upozornění: Jde o film v době trvání cca 2:30 hodin, ale doopravdy doporučuji každému obětovat ten čas a podívat se. Jestliže nechcete vidět celý film, posuňte si to k času cca 1:30 hodin a začněte tam. Celý film je o rozpadu Jugoslávie. Pokud shlédnete tu druhou část, zjistíte metody, jak udělat ze země, jakou byla ČSSR, s vyspělým průmyslem a zemědělstvím kolonii závislou na tzv. Západě.

The Weight Of Chains – Váha řetězů (2010) je kanadský dokumentární film poskytující kritický pohled na roli, kterou Spojené státy, NATO a Evropská unie sehrály při tragických událostech rozpadu kdysi prosperujícího evropského státu žijícího v míru – Jugoslávie.

Snímek nabízející množství vzácného archivního materiálu, který nikdy nebyl uveřejněn v západním světě, je zároveň kreativním pohledem z první ruky na to, proč se Západ zapojil do konfliktu v Jugoslávii. Odpovědi na tuto otázku poskytují rozmanité osobnosti z řad akademiků, mediálních expertů a běžných občanů bývalého společného státu na Balkáně.

Nechybí ani vyprávění pozitivních příběhů z válečných dob, jejichž hrdiny jsou lidé zachraňující životy jiných, bez ohledu na jejich etnický původ; příběhů odvahy a sebeobětování.