Video: Ukrajina. Bomba pravdy Lary Loganové

Autor: Peter Koenig, 18.03.2022

V západních médiích – dokonce i v některých takzvaných alternativních médiích – je vzácné slyšet tolik pravdy o Ukrajině, o ukrajinsko-ruské válce, jak o tom vypráví rozhovor, který poskytl Real America’s Voice Laře Loganové, novinářce působící přímo na Ukrajině.

Rozhovor je vlastně bombou pravdy, zejména ve srovnání s obvyklým protiputinovským vyprávěním.

Lara Loganová vypráví o lžích o prezidentu Putinovi, o vojenské síle Ruska, o laboratořích pro biologickou válku – je jich asi 25 až 30 a financují je Spojené státy.

V desetiminutovém rozhovoru mluví o historii 20 let (nebo více), trvající provokace NATO vůči Rusku, které se snaží dostat na Ukrajinu a vybudovat z ní stát NATO, a to přímo před prahem Moskvy.

 

Jen si představte, jak by Washington reagoval, kdyby se Rusko nebo Čína rozhodly zřídit vojenskou základnu v Mexiku nebo jiné suverénní středoamerické zemi – nebo v Karibiku. Nedej bože. Vzpomeňte si na kubánskou raketovou krizi v říjnu 1962, která málem vedla k jadernému zničení světa.

Lara také hovoří o naprosté zkorumpovanosti ukrajinské „vlády“ – o přítomnosti nacistů, nacisticko-azovského praporu, který bombarduje oblast převážně ruského Donbasu již 8 let, od majdanského převratu v únoru 2014, který za sebou zanechal 14 000 mrtvých civilistů, včetně asi 3000 dětí – majdanský převrat rovněž připravený USA / NATO / EU v letech 2013 až 2014.

Lara také mluví o nechvalně proslulém telefonickém rozhovoru mezi Victorií Nulandovou, tehdejší náměstkyní ministra zahraničí, a tehdejším velvyslancem USA v Kyjevě Geoffreym Pyattem. Možná si vzpomenete, jak spolu diskutovali o tom, koho postavit do čela nové „pučistické“ Ukrajiny – rozhovor, který skončil nechvalně známým zvoláním paní Nulandové „Fuuck the EU“. Viz ZDE.

Nulandová: Dobře. Nemyslím si, že by Kličko měl jít do vlády. Nemyslím si, že je to nutné, nemyslím si, že je to dobrý nápad.

Pyatt: Jo… myslím, že… pokud jde o to, aby nešel do vlády, tak ať prostě zůstane mimo a dělá si své politické úkoly a tak. Jen si myslím, že pokud jde o jakýsi proces, který jde dopředu, chceme udržet umírněné demokraty pohromadě. Problémem bude Tjahnybok [Oleh Tjahnybok, druhý opoziční lídr] a jeho lidé a jsem si jistý, že to je součást toho, s čím [prezident Viktor] Janukovyč na tom všem kalkuluje.

Nulandová: [Myslím, že Jaceňuk je ten, kdo má ekonomické zkušenosti, zkušenosti s vládnutím. On je ten… co potřebuje, je Kličko a Tjahnybok zvenčí. Potřebuje s nimi mluvit čtyřikrát týdně, víte. Já si prostě myslím, že když tam Kličko půjde… bude na té úrovni, že bude pracovat pro Jaceňuka, tak to prostě nebude fungovat.

Pyatt: Jo, ne, myslím, že je to tak. DOBŘE. Dobře. Chcete, abychom si s ním jako další krok domluvili telefonát?

Nulandová: Z toho hovoru jsem pochopila – ale to mi řekněte vy -, že velká trojka se chystá na vlastní schůzku a že Yats se chystá v této souvislosti nabídnout… rozhovor tři plus jedna nebo tři plus dva s vámi. Není to tak, jak jste to pochopil?

Pyatt: Ne. myslím… myslím, že to navrhl, ale myslím, že když znám tu dynamiku, která u nich byla, kdy Kličko byl ten hlavní, tak mu bude chvíli trvat, než se objeví na jakékoliv schůzce, kterou mají, a pravděpodobně v tuhle chvíli mluví se svými lidmi, takže si myslím, že to, že ho oslovíte přímo, pomůže s řízením osobnosti mezi těmi třemi a dá vám to také šanci se všemi těmi věcmi rychle pohnout a postavit nás za ně, než si všichni sednou a on vysvětlí, proč se mu to nelíbí.

Nulandová: Dobře. Jsem šťastná. Proč se s ním nespojíte a nezjistíte, jestli si chce promluvit předtím nebo potom.

Pyatt: Dobře, udělám to. Děkuji.

Nulandová: Dobře… ještě jedna vráska pro tebe, Geoffe. [je slyšet cvaknutí] Nemůžu si vzpomenout, jestli jsem ti to říkala, nebo jestli jsem to řekla jen Washingtonu, že když jsem dnes ráno mluvila s Jeffem Feltmanem [náměstek generálního tajemníka OSN pro politické záležitosti], měl nové jméno pro člověka z OSN Robert Serry, psala jsem ti to dnes ráno?

Nulandová: DOBŘE. Teď se domluvil se Serrym i s [generálním tajemníkem OSN] Pan Ki-munem, že by Serry mohl přijít v pondělí nebo v úterý. Takže to by bylo skvělé, myslím, že by to pomohlo slepit tu věc a že by to pomohla slepit OSN a, víte Fuck the EU.

Přibližuje, jak se na Ukrajině sbíhají všechny myslitelné zločiny, od obchodování s dětmi a ženami, praní špinavých peněz – v řádech miliard a miliard -, obchodování s drogami, pochybných obchodních transakcí (viz Hunter Biden, syn prezidenta Bidena – a další „vysoce postavení“, vysoce viditelní lidé), stejně jako obchodování se zbraněmi – nemluvě o výše zmíněných válečných laboratořích – a to vše řízené západními mafiemi a zločinci s bílými límečky.

A mnoho dalšího. – O ničem z toho se západní média nezmiňují.

Přesvědčte se sami. Možná změníte názor tím, že alespoň pochopíte, co se na Ukrajině děje.

Tím nechci ospravedlňovat válku. Válku nelze ospravedlnit nikdy, ale pochopení historie, která k válce vedla, vám může pomoci – ve jménu MÍRU – tlačit na své vlády, aby se zasadily o dialogové řešení – řešení vyjednané – předními hráči na mezinárodní scéně – jako jsou Čína, USA, Německo, Spojené království a Francie – spolu s Ruskem a Ukrajinou.

******

Peter Koenig je geopolitický analytik a bývalý vedoucí ekonom Světové banky a Světové zdravotnické organizace (WHO), kde se více než 30 let věnoval problematice vody a životního prostředí na celém světě. Přednáší na univerzitách v USA, Evropě a Jižní Americe. Pravidelně píše do internetových časopisů a je autorem knihy Imploze – ekonomický thriller o válce, ničení životního prostředí a chamtivosti korporací; a spoluautorem knihy Cynthie McKinneyové „Když Čína kýchne: (Clarity Press – 1. listopadu 2020). Peter je výzkumným pracovníkem Centra pro výzkum globalizace (CRG). Je také nerezidentním vedoucím pracovníkem Čchung-jangského institutu Renminské univerzity v Pekingu.

Originál článku: Global Research
Překlad a české titulky ve videu: Admin Nekorektní TOP-CZ
Úvodní obrázek z InfoBrics