VIDEO: Salvini premiérem, Salvini navždy. Tisíce lidí se na severu Itálie shromáždily na podporu šéfa Ligy

Vložil: Admin

Z celé severní Itálie se v neděli do městečka Pontida na úpatí hor v Lombardii sjelo několik tisíc voličů protiimigrační Ligy někdejšího ministra vnitra Mattea Salviniho, aby ho podpořili ve snaze stát se opět tváří opozice. Salvinimu se v srpnu nevyplatil politický risk a jeho strana se ocitla mimo vládu.

„Salvini premiérem“, „Salvini navždy“ stálo na tričkách některých účastníků. Manifestace se konala na louce v Pontidě nedaleko Bergama a podle agentury AP se jednalo o každoroční akci podporovatelů Ligy.

Salvini se snaží posílit svou voličskou základnu poté, co minulý týden zasedla nová koaliční vláda protestního Hnutí pěti hvězd (M5S) a dosud opoziční středolevé Demokratické strany (PD).

Salvini totiž v srpnu vypověděl spolupráci s M5S a z koalice vystoupil ve snaze vyvolat předčasné volby a těžit z vysoké podpory Ligy v průzkumech.

Populisté z M5S se však překvapivě dohodli na spolupráci se svým dosavadním rivalem PD. Podle v neděli zveřejněného průzkumu v deníku Il Sole 24 Ore má Liga ale stále nejsilnější podporu v Itálii, volilo by ji 34 procent dotazovaných.