Video: Policie za „falešnou zdí“ v obchodním centru objevila obrovskou sbírku artefaktů z nacistické Třetí říše

Argentina

Vložil: Admin

Argentinská federální policie (PFA) v rámci speciální akce zabavila obrovskou sbírku artefaktů. V ní se mimo jiné nacházelo mnoho historických předmětů z hitlerovského Německa. Na místě vyšetřovatelé také zajistili mnoho předmětů původem z Japonska, Číny a Egypta.

Mezi předměty se rovněž nacházely zvířecí mumie, busty a obrazy Adolfa Hitlera, stříbrné sochy, krabice a předměty s rytinami svastiky jako jsou poháry, revolvery a mnoho dalších kousků z nacistické éry. Podle šéfa argentinské federální policie Nestora Roncaglia byla operace výsledkem vyšetřování, které bylo zaměřené na „ochranu a obnovu kulturních statků“.

Původ nalezených artefaktů byl převážně nezákonný. Některé z asijských uměleckých pokladů byly na Červeném seznamu čínského kulturního dědictví. Sbírka byla ukryta za falešnou stěnou. V rámci speciální operace se provedly tři razie ve dvou nákupních centrech v okresech Vincent Lopez a jedna na farmě v San Isidro severně od Buenos Aires.

Právě do Argentiny po válce utíkaly prominentní nacisté, aby se vyhnuli potrestání ze strany vítězů druhé světové války.