Video: Nadrozměrný náklad 882 tun, 97 metrů

Vložil: Admin

Vzhledem k neustále stoupajícímu provozu na silnicích, velmi často se můžeme potkat s nadrozměrným nákladem. Přepravy velkých strojů, nebo jen součástek do investičních celků, často vyžadují tahač s delším přívěsem a samozřejmě doprovodní vozidlo. Většinou se takové přepravy vyhnou nějakým zvláštním dopravním omezením, ale je možné se setkat i s opravdu extrémními případy. Například s tímto co uvidíte, jenž probíhal v Kanadě.

naklad3

Kolos jak se patří

Nedaleko kanadského města Edmontn se otevírá nový petrochemický komplex. Na tuto investici bylo nutné dopravit množství obrovských dílů. Pravděpodobně největším dílem byl propylen-propanový oddělovač, který byl předmětem této přepravy. Zajímavý byl čas, který měla výrobní firma na jeho sestavení. Dodavatelská společnost na tom pracovala celý rok a poté jej bylo nutno dopravit na místo. Vzdálenost přepravy 48 km se možná zdá nic moc, ale ne tehdy, kdy náklad má hmotnost 882 tun a délku 97 metrů.

naklad2

Výhodou bylo, že dopravní firma měla s podobným druhem přeprav bohaté zkušenosti. Na dopravu této obludy nasadila 8 tahačů, z nichž 4 náklad táhly a 4 tlačily. Každý z těch tahačů disponoval výkonem od 350 do 600 koní. Celý náklad byl umístěn na dva přívěsy, které dokázaly natáčet své nápravy. Přeprava byla usktečněná jen v noci a celkem trvala 4 dny. Jestliže vezmeme do úvahy délku ne jenom nákladu, ale celého konvoje, včetně doprovodných vozidel, dostaneme se na úctyhodnou délku 180 metrů, výšku 12,8 metrů a šířku neskutečných 9,5 metrů. Takže, včetně nákladu, byla celková hmotnost neskutečných 900 tun. Podívejte se ve videu, jak taková přeprava probíhá.