Video: Důkazy a jasná fakta, kterak média hlavního proudu provádějí cenzuru a manipulují veřejné mínění

Vložil: Admin

David Kriesel je informatik, člen Chaos Computer Clubu (33c3), který od poloviny roku 2014 systematicky sledoval a stahoval téměř všechny zveřejněné články časopisu Der Spiegel Online, kterých je cca 100 000.

Spiegel Online patří mezi hlavní meainstreamová média v Německu, které výběrem témat vytváří a určuje veřejné mínění. V krátkém „humorném“ sestřihu z téměř hodinové přednášky David Kriesel ukáže a odprezentuje, co z takového množství dat zjistil.

Vychází z velmi jasných a ověřitelných dat a faktů. Graficky a názorně ukazuje, jak Spiegel Online ve skutečnosti provádí cenzuru. Politicky neutrální témata, jako je například sport, věda a technika čtenáři komentovat mohou. U článků, u kterých se předpokládají politicky nekorektní komentáře, chybí funkce na přidávání komentářů.

Matematický algoritmus barevně a názorně ukazuje, kde čtenáři mají mlčet (zobrazeno červeně). Jedná se o migrační krizi, azylové právo, islám, justici, kriminální delikty, neonacismus, války, konflikty a samozřejmě nekritizovatelný Izrael.

Čtenáři naopak mohou přidávat peprné komentáře (modrá barva) pod články o stávce železničního personálu, o stávce letecké společnosti Lufthansa a samozřejmě o „nepřátelském“ Rusku.

Když se podíváme do Česka, je to nemlich to samé. Vynikají v tom třeba „Bakaloviny“, tedy média patřící do stáje nechvalně proslulého oligarchy Zdeňka Bakaly, kde se smí nadávat na Rusko a diskutovat jen u „nezávadných“ témat, ale vyjádřit názor u propagandistických článků na „obranu demokracie“ redakce znemožňují. Takové Hospodářské noviny, kde byla většina komentářů k produkci redaktorů kritická, to raději vzdaly a zakázaly úplně.

Zdroj: Šifra