„Varianta Omicron“ – Kouzelné pilulky, nebo řešení problému Afriky? + video

Autor: Kit Knightly

WHO označila variantu sars-cov-2 B.1.1.529 jako „variantu vzbuzující obavy“ a oficiálně ji pojmenovala „Omicron„.

To bylo stejně tak zcela předvídatelné jako zcela nesmyslné. „Varianty“ jsou jen nástrojem, jak natáhnout příběh a udržet lidi v napětí.

Pokud chcete přesně vědět, jak varianta Omicron ovlivní příběh, tak The Guardian udělal praktického průvodce „tady jsou všechny ty kraviny, které vám v příštích týdnech prodáme„:

 • Varianta Omicron je lépe přenosná, ale zatím nevědí, zda je nebezpečnější (nechávají si otevřené možnosti).
 • Původně pochází z Afriky a je možné, že zmutovala u „neléčeného pacienta s AIDS“ (nemocní lidé jsou živnou půdou pro nebezpečné „mutace“).
 • má více než dvojnásobek mutací viru Delta… vědci předpokládají, že virus bude s větší pravděpodobností infikovat – nebo znovu infikovat – lidi, kteří mají imunitu vůči dřívějším variantám. (podkopávání přirozené imunity, prodej dalších posilovačů, udržování strachu).
 • „Vědci se obávají“, že současné vakcíny možná nebudou proti novému kmeni tak účinné, možná je bude třeba „vylepšit“ (pořiďte si posilovací vakcíny a nový posilovač, který jsme ještě nevymysleli).
 • „Vědci očekávají, že nedávno schválené antivirové léky, jako jsou pilulky společnosti Merck, budou proti nové variantě fungovat stejně účinně“ (více o tom později).
 • Šíří se už po celém světě a možná bude nutné zakázat cestování, aby se předešlo nutnosti dalšího lockdownu.

Již nyní jsme svědky příprav na další „veřejná zdravotní opatření„, přičemž tisk bez dechu cituje „znepokojené“ úředníky veřejného zdravotnictví. Říkají nám, že nové uzavření nebude nutné… pokud se nezapomeneme posilnit a nosit masky a bla bla bla.

Obecně řečeno, jsou to všechno dost šablonovité děsivé nesmysly. I když je docela legrační, že vlády, včetně naší, již zařadily na seznam zákazu cestování hromadu afrických národů.

Afrika

Je zajímavé, že nová varianta údajně pochází z Afriky, možná „zmutovala v těle pacienta s AIDS„, protože Afrika je největší dírou v příběhu o Covidu už déle než rok.

Afrika je zdaleka nejchudším kontinentem, je hustě osídlená, podvýživa a extrémní chudoba jsou endemické v mnoha afrických zemích a žije zde více pacientů s AIDS než v celém zbytku světa dohromady. A přesto žádná krize Covid.

To je slabé místo příběhu, a vždycky bylo.

Loni v létě se to hlavní britský modelář virů Neil Ferguson pokusil vysvětlit tvrzením, že africké národy mají v průměru mladší populaci než zbytek světa a Covid je hrozbou pouze pro starší lidi. Ale i jen pět minut zdravého rozumu tuto myšlenku vyvrací.

Důvodem, proč má Afrika v průměru mladší populaci, je to, že – v průměru – je mnohem nemocnější.

V rozsáhlých částech Afriky se vyskytují nemoci, které jsou ve většině západního světa téměř vymýceny. Cholera, tyfus, žlutá zimnice, tuberkulóza, malárie. Přístup k čisté vodě a zdravotní péči je také mnohem omezenější.

A i když se veřejnosti vžilo, že největší riziko pro Covid představuje stáří, není to přesné. Ve skutečnosti největším rizikovým faktorem pro úmrtí „na Covid“ je a vždy bylo úmrtí na něco jiného.

Pravdou je, že jakýkoli SKUTEČNĚ nebezpečný respirační virus by proťal krvavou řež po celém kontinentu.

Místo toho se k nám ještě minulý týden dostávaly články o tom, jak Afrika „unikla Covidu“, a nízká úmrtnost na Covid na tomto kontinentu při pouhých 6 % očkovaných lidí je „mystifikací“  a „blábolením“ vědců.

Z politického hlediska se ukázalo, že africké země jsou mnohem méně náchylné k tomu, aby uvěřily vyprávění o „pandemii“, než jejich evropské, asijské nebo americké protějšky. V posledním roce náhle zemřeli nejméně dva afričtí prezidenti „popírající covid“ – Pierre Nkurunziza z Burundi a John Magufuli z Tanzanie – a jejich nástupci okamžitě změnili svou politiku covid.

Možná je tedy varianta Omicron způsobem, jak se pokusit začlenit Afriku do kovidského vyprávění, které ostatní kontinenty již plně přijaly. To se ukáže až v průběhu vývoje příběhu.

Je ovšem také pravda, že být „africký“ je mediální zkratka pro děsivost, která spoléhá na hluboce zakořeněnou xenofobii západního publika. Viz: „Africké zabijácké včely„.

Ale ať tak či onak, Afrika je dlouhodobá hra. Je zde zřejmější a cyničtější krátkodobá agenda.

Podívejte se na video, kde jihoafrický ministr zdravotníctví popírá, že by nová varianta byla odolná stávajícím (ne)vakcínám. Opět jde jen o další šíření strachu.Video jsem opatřil českými titulky, nebylo součástí článku.

 

KOUZELNÉ PILULKY

Vraťme se k výše uvedeným bodům Guardianu „Omicron“:

 • Vědci jsou znepokojeni množstvím mutací a skutečností, že některé z nich již byly spojeny se schopností vyhnout se stávající [vakcínou vytvořené] imunitní ochraně.
 • Vědci očekávají, že nedávno schválené antivirové léky, jako je například pilulka společnosti Merck, [budou účinně] působit proti nové variantě.
 • Tato „nová varianta“ je již popisována jako potenciálně odolná vůči vakcínám, ale NE vůči novým antivirovým lékům.

Farmaceutické giganty Merck a Pfizer pracují na „pilulkách Covid“, které ještě před třemi dny byly v tisku vychvalovány:

USA se možná brzy dočkají „převratné“ nové pilulky Covid, ale její úspěch bude záviset na rychlém testování.

V USA může být povolení k nouzovému použití vydáno pouze v případě, že již není k dispozici žádný účinný lék nebo léčba, takže vakcíny, které nejsou prokazatelně účinné proti Omicronu, by měly zásadní význam přinejmenším pro rychlé uvedení tablet na americký trh.

Pokud se zjistí, že Omicron je „odolný proti vakcínám„, ale NE proti tabletám, bude to pro vlády záminka, aby urychleně schválily pilulky na základě povolení EUA, stejně jako to udělaly v případě vakcín.

Takže si pište, že testování bude „rychlé“. Velmi rychlé. Rychlé, až se vám zatmí před očima. Tak rychlé, že si ani nejste jisti, jestli k němu určitě došlo. A teď mají výmluvu.

Opravdu, je to všechno pořád naprosto stejně.

Strach před novým rokem. Záminka, aby lidé uvěřili, že jejich Vánoce mohou být v ohrožení. Cvičení, jak trochu napnout své kontrolní svaly, vydojit ještě víc peněz z dvakrát podrážděného a povzbuzeného davu, který se nyní děsí nové varianty Omicron, a pěkný sváteční nárůst stále se nafukujících cen akcií společnosti Pfizer.

V tuto chvíli buď vzorec vidíte, nebo ne. Buď jste osvobozeni od mašinérie strachu, nebo ne.

Existuje zde jedna potenciální světlá stránka: Působí to uspěchaně a zběsile. V úterý objeveno, v pátek jmenováno, v sobotu zákaz cestování. Je to uspěchané a možná je to reakce na pocit, že „pandemie“ ztrácí vládu nad veřejným míněním.

Doufejme, že s tím, jak se příběh stává stále absurdnějším, se stále více lidí probouzí do reality. Člověk si říká, jestli to není záměr a nedělají si z nás legraci.

Zdroj originálu článku a úvodního obrázku: off Guardian
Překlad: Admin Nekorektní TOP-CZ

podpora2

1 komentář

 1. Dobrý den,
  prosím, chtěl bych se přihlásit k pravidelnému odběru.
  Děkuji.
  Srdečně zdraví
  Zdeněk.

Comments are closed.