Ukrajinský „Hit Seznam“ zveřejňuje jména a adresy údajných „ruských propagandistů“. Ukázalo se, že nesídlí na Ukrajině, ale v Langley, kde sídlí centrála CIA.

Autor: Jeremy Kuzmarov, 24. 09. 2022

Je to jen náhoda, že?

Kongres USA financuje na základě zákona 117-128 organizaci s názvem Ukrajinské centrum pro boj proti dezinformacím (CCD), jejímž deklarovaným cílem je podle webových stránek „bojovat proti ruským dezinformacím“. Jejím skutečným účelem však může být vytvoření obdoby „fatwahového seznamu“ údajných zrádců, u kterých budou mít vlastenečtí Američané a/nebo Ukrajinci pocit, že mají zelenou k jejich zavraždění.

Na seznamu fatwah jsou uvedeni takoví „zrádci“, jako jsou spisovatelé Chris Hedges a Glenn Greenwald, politolog John Mearsheimer, zpěvák skupiny Pink Floyd Roger Waters, senátor Rand Paul (R-KY), bývalá prezidentská kandidátka Tulsi Gabbardová, konzervativní vojenský analytik Edward Luttwak, který byl na seznam zařazen za návrh, aby se v Doněcké a Luhanské oblasti konala referenda o jejich vztahu k Ukrajině, a Henry Kissinger, který se obává vyhlídek na válku mezi USA a Ruskem.

01Zdroj: unherd.com

Profily mnoha osob, které se staly terčem „hit seznamu“, byly zveřejněny na webové stránce Myrotvorec (v ukrajinštině znamená „mírotvorce“), jejíž doména je uvedena v Langley ve Virginii, sídle CIA.

02Kissingerův profil na Myrotvorets. Zdroj: mronline.org

03Zdroj: mronline.org

Profil Myrotvorets, který byl založen v roce 2014 po převratu na Majdanu za pomoci důstojníka americké armádní rozvědky Joela Hardinga, se zaměřuje na to, aby vedle proruských propagandistů odhalil i agenty ruské zpravodajské služby (FSB) a Wagnerovy žoldáky a obsahuje hrůzné fotografie mrtvých Rusů. V uvítací zprávě se inzeruje jako „projekt CIA„.

04Obrázek mrtvých Rusů na webových stránkách Myrotvorec, které jsou napojeny na CIA. Nad fotografiemi web hlásá: „Smrt ruským fašistickým vetřelcům a okupantům“. Zdroj: myrotvorets.center

Bohužel, mnozí ze seznamu Myrotvorets již byli zavražděni. Když k tomu dojde, je přes jejich fotografii velkými červenými písmeny vyraženo ukrajinské slovo ЛИКВИДИРОВАН („LIKVIDOVÁN“) – jako se to stalo, když byl zavražděn italský novinář Andrea Rocchelli.

05Zdroj: twitter.com

Myrotvorec na znamení své nečisté povahy uvedl jména více než 300 dětí, mezi nimi i třináctileté Fainy Savenkové, která na sociálních sítích psala o teroru, na východě Ukrajiny, který páchá ukrajinská armáda.

06Faina Savenková: Nepřítel ukrajinského státu. Zdroj: mronline.org

Drzé teroristické činy

Rozšíření vražedné kampaně ukrajinské vlády – po vzoru vietnamské operace Fénix vedené CIA – bylo ilustrováno zabitím generálního prokurátora (LLR), Luhanské lidové republiky, Sergeje Gorenka a jeho zástupkyně Jekatěriny Steglenko poté, co 16. září sídlem generální prokuratury v Luhansku otřásla kyjevská bomba.

07Zdroj: tvpworld.com

The New York Time s dříve informoval o ukrajinských komandech, které přiznaly, že nastražily bomby v autech zaměřené na proruské policisty a politiky za ruskými liniemi.

16. září bylo odpáleno nejméně pět amerických raket HIMARS, které zasáhly budovu civilní správy ve městě Cherson a byly použity při atentátu na Kirilla Stremousova, místopředsedu vojensko-civilní správy. Státní zaměstnankyně Jekatěrina Gubarevová, která byla zraněna (řidič byl zabit), označila úder za zbabělý teroristický čin [1].

Vyjádření Scotta Rittera

Scott Ritter, bývalý důstojník námořní rozvědky, který odhalil podvody kolem zbraní hromadného ničení (ZHN) v Iráku, je mezi těmi, kteří jsou na seznamu zrádců CCD a kteří byli na webu Myrotvorec uvedeni jako „nepřátelé Ukrajiny“.

08Scott Ritter na seznamu smrti. Zdroj: consortiumnews.com

Dne 7. září se Ritter zúčastnil tiskové konference pořádané Schillerovým institutem, ekonomickým think tankem se sídlem v Německu, kde kritizoval newyorskou kongresovou delegaci za to, že podpořila rezoluci Sněmovny reprezentantů č. 7691, zákon o dodatečných doplňkových prostředcích na rok 2022, který se 21. května 2022 stal veřejným zákonem č. 117-128.

V červencovém dopise demokratům Chucku Schumerovi, Kirsten Gillibrandové a Paulu Tonkovi Ritter napsal, že veřejný zákon 117-128 porušuje první dodatek Ústavy Spojených států, který tvrdí, že „Kongres nesmí vydávat zákony… omezující svobodu slova nebo tisku„.

Veřejný zákon 177-128 omezuje svobodu projevu a svobodný tisk tím, že podporuje ukrajinskou vládu při zveřejňování „černé listiny“, na níž jsou občané USA označeni za ruské propagandisty za to, že uplatňují svá ústavní práva týkající se svobody projevu a svobodného tisku.

Na tiskové konferenci 7. září Ritter zopakoval své opovržení nad tím, že finanční prostředky amerických daňových poplatníků, kterými je dotována ukrajinská vláda, „jsou využívány k útokům a zastrašování amerických občanů, kteří vyjadřují své ústavní právo na svobodu projevu„.

Zvláště nebezpečné je podle Rittera používání označení informační terorista ze strany CCD, které „v podstatě dává zelenou tomu, aby kritici vládní politiky byli posuzováni jako teroristé„, a může „znamenat schvalování vražd Američanů v zahraničí nebo doma„.

Podle Rittera je hrozba rozšíření ukrajinského státního terorismu do USA velmi reálná.

V jeho okolí na severu státu New York podle něj žije mnoho Ukrajinců, kteří uctívají Stepana Banderu, ukrajinského nacionalistu a kolaboranta s nacisty za druhé světové války.

Podle historika Normana J. W. Godyho, zahájili Banderovi poručíci pogrom, při němž během několika dní zabili 4000 lvovských Židů, a to nejrůznějšími zbraněmi od pistolí po kovové tyče.

Jaký signál vysílá americká vláda, ptal se Ritter, když podporuje tyto skupiny a kritiky své politiky označuje za „informační teroristy“?

„Pokud si myslíte, že tato webová stránka je vtip, zeptejte se Alexandra Dugina, který se musel zúčastnit pohřbu své dcery [Darji Duginové, která byla 23. srpna v Moskvě zabita při výbuchu bomby v autě nastražené teroristy].“

09Darja Duginová je na webu Myrotvorec označena jako „zlikvidovaná“. Zdroj: mronline.org

Ritter se považuje za amerického vlastence, který léta sloužil své zemi v armádě a jako zbrojní inspektor v Iráku.

Vzpomíná, že ho nazývali „Saddámovým šimlem“ a nejrůznějšími dalšími jmény za to, že nluvil pravdu o bájných zbraních hromadného ničení a říká, že kdyby lidé vstřebali to co řekl, válce v Iráku by se dalo předejít a zachránit miliony životů.

Pokud jde o Ukrajinu, Ritter uvedl, že je opět odsuzován, nyní za fakta, například že a) NATO má na ukrajinském území základny; b) válka je zástupným konfliktem mezi USA a Ruskem; a c) sankce poškodily více USA a země EU než Rusko.

Ritter uvedl, že je dále napadán, protože provedl pečlivou forenzní analýzu zvěrstva v Buči na přelomu března a dubna, která dospěla k závěru, že „se zdá, že jej provedly síly podřízené ukrajinské vládě“.

10Zdroj: theparadise.ng

Ritter vyzývá každého kdo má zájem, včetně lidí působících v CCD, k debatě ohledně svých hodnocení.

Pokud lidé nesouhlasí s mými fakty a závěry, pak se mnou diskutujte – ale nesnažte se mě umlčet zastrašováním nebo mě označit za informačního teroristu, což by mě mohlo potenciálně označit za kandidáta smrti.

Geoff Young, kandidát Demokratické strany z Kentucky, také na Hit Seznamu.

Geoff Young, kandidát Demokratické strany v 6. kongresovém okrsku Kentucky, je také na seznamu ukrajinské vlády. Young tvrdí, že se na seznam dostal díky tomu, že veřejně prohlásil, že od roku 2014 není Ukrajina funkční demokracií. Spíše je řízena americkým ministerstvem zahraničí a CIA a ostřeluje nevinné civilisty v Doněcku a Luhansku, přičemž zabila více než 10 000 civilistů – třikrát více, než kolik jich bylo zabito v USA 11. září 2001.

11Geoff Young Zdroj: multipolarista.com

Ukrajina dále vyslala dobře vyzbrojené nacistické skupiny, aby útočily na etnické Rusy v rámci etnických čistek, o kterých americká média neinformovala.

Young tvrdí, že jeho zařazení na seznam je formou vměšování do voleb – snaží se zdiskreditovat jeho jméno a zničit jeho šance na sesazení současného prezidenta Republikánské strany Andyho Barra, proti němuž Young kandiduje.

Napadena LaRoucheho kandidátka do Senátu za stát New York Diane Sare

Další osobou na seznamu útočníků je Diane Sareová, rodačka z Burlingtonu ve Vermontu, která v listopadových volbách vyzve Chucka Schumera na souboj o křeslo senátora v New Yorku. Bývalá klasická hudebnice a sbormistryně Diane Sareová je zakladatelkou Schillerova institutu a 32 let spolupracovala s Lyndonem LaRouchem až do jeho smrti v roce 2019.

LaRouche byl kontroverzní postavou americké politiky, kterou někteří považují za vůdce kultu, výtvor CIA nebo dokonce fašistu.

Mnohé z jeho myšlenek byly přesto vizionářské, mimo jiné v podpoře spolupráce mezi USA a Ruskem a vytvoření nové světové bezpečnostní architektury a ekonomického systému, který by byl demokratičtější, spravedlivější a zabránil by budoucím válkám.

Sare na tiskové konferenci 7. září uvedla, že seznam smrti a démonizační kampaň úspěšně umlčely debatu o americkém vyzbrojování fašistického režimu na Ukrajině, režimu, který zakázal 13 opozičních stran, zavřel ruská média, zakázal kolektivní vyjednávání a vyhrožuje všem, kdo chtějí hlasovat pro samostatnost a poté připojení k Rusku v referendech, která se chystají na východě Ukrajiny.

Sare také uvedla, že Payton Gendron, střelec z Buffala ve státě New York, který letos v létě střílel na černochy v obchodě s potravinami, měl na své bundě podobná loga, jaká nosí členové praporu Azov.

12Masový vrah Payton Gendron se znaky černého slunce, které používal prapor Azov. Zdroj: mronline.org

Podle ní, by každý Američan měl požadovat, aby jím volení zástupci zaujali stanovisko a distancovali se od ukrajinské vlády a jejích neonacistických armádních pluků.

Plukovník Black

Prvním řečníkem na tiskové konferenci  byl plukovník Richard Black, vyznamenaný veterán vietnamské války a bývalý senátor za stát Virginia, který stejně jako Ritter zdůraznil, jak se americký Kongres snaží v rozporu s Ústavou USA omezovat svobodu slova v USA prostřednictvím zahraničního subjektu – CCD.

Podle Blacka se ministerstvo vnitřní bezpečnosti na začátku roku pokusilo zřídit radu pro řízení dezinformací, v jejímž čele stojí Nina Jankowiczová, ukrajinská lingvistka a poradkyně bývalého ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Její prezentace na veřejnosti byla natolik extrémní a odrazující, že vznik centra byl, alespoň prozatím pozastaven.

Black uvedl, že mezi těmi, na které se CCD zaměřuje, jsou i vlastenečtí Američané s dobře informovanými názory na zahraniční politiku, jako je senátor Rand Paul a bývalá kongresmanka Gabbardová.

Black řekl, že americká politika na Ukrajině katastrofálně spěje k riziku totální jaderné války. Označování odpůrců za „informační teroristy“ je potenciálně vystavuje trestu smrti, protože řada lidí z webu Myrotvorec již byla zavražděna.

Ačkoli fakta zůstávají v rovině spekulací, noviny v Rio de Janeiru uvedly, že pokus o atentát z 1. září namířený proti argentinské viceprezidentce Cristině Fernándezové de Kirchnerové mohl být dokonce důsledkem jejího odmítnutí odsoudit ruskou speciální vojenskou operaci a její výzvy k mírovým rozhovorům o ukončení války.

13Stala se Cristina Fernández de Kirchner terčem atentátu kvůli své podpoře míru na Ukrajině a odmítnutí odsoudit Rusko? Zdroj: nypost.com

Problémem je, když lidé vědí, co není

Poslední řečník na tiskové konferenci 7. září, veterán CIA Ray McGovern, zakladatel organizace Veteran Intelligence Professionals for Sanity (VIPS), citoval humoristu Willa Rogerse, který řekl, že „problémy nám nedělá to, co nevíme, ale to, že víme, co není„.

Američané tvrdí, že Rusko je agresorem v konfliktu s Ukrajinou a že ruská anexe Krymu nebyla vyprovokovaná, což je zjevná lež. Krymčané ve skutečnosti hlasovali pro připojení k Rusku hned po puči na Majdanu podporovaném Spojenými státy v roce 2014 – což akademici jako Timothy Snyder z Yaleovy univerzity spolu s analytiky mainstreamových médií podle McGoverna nadále popírají.

V roce 2013, uvedl McGovern, napsal ruský prezident Vladimir Putin poté, co podpořil dohodu, která zabránila americké vojenské intervenci v Sýrii, do deníku The New York Times článek, v němž vyjádřil radost z rostoucí důvěry mezi USA a Ruskem.

Putin rovněž napsal, že nesouhlasí s Obamovými projevy o americké výjimečnosti – což z něj učinilo terč amerických snah o změnu režimu a destabilizaci, v nichž byla Ukrajina využita jako prostředník.

Začátkem tohoto roku pronesl bývalý prezident George W. Bush projev, v němž řekl, že se jeden člověk „rozhodl zahájit zcela neoprávněnou a brutální invazi do Iráku – myslím na Ukrajinu“ – a jeho posluchači v Texasu se rozesmáli.

14Zdroj: youtube.com

Podle McGoverna propaganda v obecně zhoustla natolik, že lidé jsou přesvědčeni, že „vědí, co není“. Na oplátku pak nakonec podporují ty nejsmrtonosnější politiky – jako to udělali s Irákem a nyní dělají s Ukrajinou.

****

Jeremy Kuzmarov je vedoucím redaktorem časopisu CovertAction. Je autorem čtyř knih o zahraniční politice USA, včetně knih Obama’s Unending Wars (Obamovy nekonečné války) (Clarity Press, 2019) a The Russians Are Coming, Again, with John Marciano (Monthly Review Press, 2018).

Poznámky:

Z uniklých zvukových záznamů vyplývá, že Ilja Bondarčuk, ukrajinský zpravodajský důstojník, který koordinoval program atentátů na Krymu a v Chersonu, se snažil zaplatit atentátníkovi, kterému řekl, aby provedl špinavý čin „před očima všech, aby to viděli“. Ritter také nedávno pečlivým vyšetřováním pomohl odhalit, že za útoky v okolí Záporožské jaderné elektrárny – největší evropské jaderné elektrárny – je zodpovědná Ukrajina, a nikoli Rusko, a to s využitím zástěrky mezinárodní inspekční mise, čímž bylo porušeno mezinárodní právo.

Originál článku: Global Research
Překlad: Admin Nekorektní TOP-CZ
Úvodní obrázek: Schillerinstitute.com.

podpora2