Ukrajina-Rusko a Světové ekonomické fórum (WEF). Plánovaný milník na cestě k „velkému resetu“? Aktivováno 30.03.22 – Video Corbertt Report z Ruska.

Autor: Peter Koenig, 28.03.2022

Naše lidstvo je posedlé mocí.

V současnosti probíhající ničivá válka mezi Ukrajinou a Ruskem je výsledkem této posedlosti mocí. Podívejme se zpět a analyzujme, co se může odehrát, když si spojíme jednotlivé body; jak zásadním způsobem může být do této války zapojen WEF. Válka o moc směřující k velkému resetu?

Stále častěji se stává, že jeden člověk nebo skupina extrémně mocensky poblázněných lidí chce ovládnout zemi, region – a dokonce i svět, jak vidíme nyní. A při tom umírají tisíce či miliony nevinných lidí nebo jsou uvrženi do krajní bídy. A to kvůli rozmaru lidí prahnoucích po moci, jejichž mysl z nějakého zvráceného důvodu „posedlo“ zlo a oni věří, že musí ovládnout lidstvo a zdroje zeměkoule.

K podobným událostem v mnohem menším měřítku došlo mnohokrát za posledních 100 let, natož za posledních 2000 let a celou dobu zpět, co lidstvo existuje. Dnešní pokrok lidstva je, když se to všechno vezme kolem a kolem, navzdory všem takzvaným technickým „pokrokům“, zanedbatelný. A dnešní pachatelé mají podobné motivy jako ti před tisíci lety. Mají podobné duševní choroby, touhu po nadvládě, živenou nenávistí, jako měli tehdy. Vedou k podobnému zločinnému chování.

To, co se dnes děje a co se odehrává v posledních dvou letech, je celosvětový zločin proti lidskosti biblických rozměrů, jaký se v nedávné historii ještě nestal.

Je to možná největší a protiprávní pokus o ovládnutí světa, a to do té míry, že doslova ohrožuje budoucnost lidstva. Připravovalo se to po desetiletí, možná dokonce po celé století.

Bylo to chytře naplánováno ve shodě s tím, co si lidstvo myslelo, že vytvořilo pro zachování míru, spravedlnosti, suverenity národů a lidských práv – s podvodnou Organizací spojených národů.

Dnes se tato příručka nazývá Agenda OSN 2030. Agenda je maskována jako ušlechtilý plán představující světu 17 tzv. cílů udržitelného rozvoje (SDGs), o nichž rozhodl stejnojmenný summit OSN v září 2015 v New Yorku. Dosažení těchto cílů udržitelného rozvoje předstírá, že z chudoby vymaní především země globálního Jihu.

Každý politik nebo seriózní ekonom, který se na tyto rozvojové cíle podívá, brzy zjistí, že jejich realizace je naprostou iluzí, a to z hlediska nákladů, politické vůle, realizační kapacity a mnoha dalších hrozících faktorů, které 17 cílů udržitelného rozvoje ani neřeší.

Političtí architekti, kteří je navrhli, nebo ti, kdo za nimi stojí, přesně vědí, že cíle udržitelného rozvoje jsou jen kouřovou clonou a že je nelze nikdy naplnit. Co se tedy za touto kouřovou clonou skrývá?

Neuvěřitelně vyšinutá koncepce, která byla připravována dlouhou rukou, pravděpodobně desítky let nebo déle; pevná koncepce, kterou je obtížné – ale ne nemožné – zrušit, zejména proto, že za tímto globálním konstruktem stojí mocné finanční osoby nebo subjekty, které nemají žádné skrupule, žádné výčitky svědomí, žádné lidské svědomí.

Co by mohlo být exekutivním „konstruktem“, který stojí za tímto zrůdným plánem? – Že by to bylo Světové ekonomické fórum (WEF) pod vedením svého zakladatele a věčného generálního ředitele Klause Schwaba?

WEF byl založen v lednu 1971 jako nevládní organizace. Sídlí na luxusním předměstí Ženevy ve Švýcarsku. Dodnes zůstává nevládní organizací – bohužel zdaleka nejbohatší a nejmocnější nevládní organizací na světě, která ovládá nebo využívá miliardy dolarů prostřednictvím přidružených podniků, korporací a finančních gigantů. WEF začínal jako Evropské manažerské fórum a v roce 1987 se s podporou Evropské komise přeměnil na dnešní WEF. Větší dosah – po celém světě – více peněz – více moci – více kontroly.

Deklarovaný účel WEF: Přímé ovlivňování globálních agend a rozhodování, podpora spolupráce veřejného a soukromého sektoru – viz ZDE.

schwab300

Klaus Schwab je ideálním vůdcem nemocné multimiliardářské elity. Tato duševně vyšinutá elita chce ovládnout doslova celý vesmír, kdyby mohla. Stačí poslouchat a sledovat Elona Muska s jeho plány na raketoplán, který se pokouší o ovládnutí části vesmíru. Chtějí také globalistický plně digitalizovaný Jeden světový řád – lépe řečeno Jednu světovou tyranii (OWT), kterou Schwab nazývá také 4. průmyslovou revolucí alias Velkým resetem. Je to vlhký sen Klause Schwaba numero uno. A jistě ho podporuje spousta myšlenkově podobných lidí po celém světě.

Má dobré předpoklady pro realizaci jejich agendy. Jeho obchodování s vlivem dosahuje „vysoce postavených osob“, politiků, průmyslníků, manažerů firem, umělců – kohokoli „se jménem a pověstí“ – po celém světě.

Schwab a jeho kumpáni hodlají prostřednictvím dnes již proslulých – někteří by řekli nechvalně proslulých – každoročních setkání ve švýcarském Davosu, kde se schází elita a její spolupracovníci, utvářet svět podle svého vlastního vymyšleného plánu. Schwab se samozřejmě setkává se svými přáteli a kumpány z mocenských kruhů i na jiných speciálních akcích a při osobních kontaktech, aby v soukromí vymýšlel, jak rozhodovat o světě.

Kdybyste tento příběh vyprávěli mimozemšťanovi z vesmíru, neuvěřil by vám. Ledaže by tito „lidé“, kteří hodlají utvářet svět přibližně 7,9 miliardy lidí podle své vůle a obrazu, byli sami nevolení „mimozemšťané“.

Představte si, že i když nikdo nezvolil ani Schwaba, ani WEF, ani žádného z jeho bohatých korporátních a finančních kumpánů. Přesto se chovají, jako by jim patřila Matka Země – možná celý vesmír. Myšlenka, která stojí za zamyšlení.

rockefeller300Slovy Davida Rockefellera:

Svět je nyní sofistikovanější a připravenější na pochod ke světové vládě. Nadnárodní suverenita intelektuální elity a světových bankéřů je jistě lepší než národní sebeurčení praktikované v minulých staletích – citováno podle Aspen Times, 15. srpna 2011.

My, lidé, nepřipustíme, aby o našich životech, životech našich dětí rozhodoval jakýkoli nevolený samozvaný jedinec nebo subjekt – ani Schwab, ani WEF, ani G-7, ani G-20 – ani NATO.

Lidé, probuďte se!

Velký reset vznikl na základě Covid-19

Velký reset, který podle Schwaba vzešel z Covid-19, má podle Schwaba podporu světové elitynikoliv světové populace. Je to, opět podle Schwaba, jedinečná příležitost k přetvoření světa. Nikým nevolený, ale on a jeho kumpáni rozhodují o tom, jak musí žít 7,9 miliardy lidí.

Zeptal se Schwab lidí na celém světě, zda chtějí být přetvořeni podle jeho neoliberálních diktátorských a lidem nepřátelských a zotročujících představ? Ne, samozřejmě že ne. Megalomani se o lidi nikdy nezajímají.

My, lidi, se s tím nesmíříme, my lidi, zvítězíme.

Velký reset a vztah Putin – Schwab

WEF a spol. by s využitím svého vlivu a dokonce i s využitím svých svalů, pokud by měli zájem o mír, mohli zastavit v současnosti probíhající krutou válku na Ukrajině. Mohli by zastavit kruté zabíjení. WEF však mlčí, s výjimkou odstranění jakékoli zmínky o Putinově vztahu k WEF z webových stránek WEF. O čem to vypovídá?

Prezident Putin se ve svém hlavním projevu na virtuálním „Davosu“ v roce 2021 pochlubil svým třicetiletým přátelstvím s Klausem Schwabem. Putin se rovněž účastnil akademie Klause Schwaba pro „mladé globální lídry“ (Young Global Leaders, YGL).

Všechny odkazy a fotografie, které se k této skutečnosti vztahovaly, z internetu zmizely. Putinovo jméno bylo vymazáno z internetových stránek WEF. WEF alias Klaus Schwab nechce, aby svět věřil, že je spojen s Putinem. Je zřejmé, že takový vztah obvykle nezmizí ze dne na den. Jen už není snadno viditelný pro celý svět.

Tyto fotografie hovoří samy za sebe.

putin-schwab

Rozešel se prezident Putin se Schwabem, s WEF, s elitními kruhy, které řídí Západ – a snaží se řídit Rusko a svět? Je to možné, ale zatím to zůstává záhadou. Stále existuje příliš mnoho bodů, které na sebe nenavazují. Například šéfka ruské centrální banky Elvíra Nabiullinová.

Putin se ze všech sil bezvýsledně snažil o dobré vztahy se Západem, o spolupráci s Evropou. Čím více se snažil, tím více byl odmítán. Jeho neúnavné nadbíhání Západu, jeho diplomatické přístupy, se vnějšímu pozorovateli jevily až směšně podbízivé.

Jedním z posledních incidentů je zjevný neúspěch, kdy převzal kontrolu nad ruskou centrální bankou a ponechal ji v rukou zjevné páté kolony Západu, paní Nabiullinové; tím s největší pravděpodobností přišel o ekvivalent zhruba 500 miliard dolarů ruských rezerv, „zablokovaných„, což je eufemismus pro „ukradené“ – zeměmi G7.

rezervy2

Je to plánovaná fraška, nebo skutečnost?

Paní Nabiullinová byla od května 2012 do června 2013 také ekonomickou poradkyní prezidenta Putina, poté co od září 2007 do května 2012 působila jako ministryně hospodářského rozvoje a obchodu.

V roce 2019 byla paní Nabiullinová časopisem Forbes zařazena na 53. místo nejmocnějších žen světa.

Teprve nedávno se do Kremlu vrátil pan Sergej Glazjev, ekonomický génius, jako Putinův hlavní poradce. Jednou z prvních Glazjevových geniálních rad, kterou Putin uskutečnil, bylo rozhodnutí, že všechny uhlovodíky prodávané Ruskem na Západ musí být placeny v ruských rublech.

V důsledku toho hodnota rublu přes noc vyskočila na nejvyšší úroveň od začátku války. Je připraven ještě více vzrůst, protože západní svět zoufale potřebuje energii – a Rusko je jejím klíčovým dodavatelem.

Můžeme se brzy dočkat petrorublu, který by Rusku umožnil tisknout neomezené množství rublů, jako to udělalo americké ministerstvo financí, když se v roce 1973 stal americký dolar měnou OPEC pro obchodování s uhlovodíky?

Jak by to zapadalo do záměrů WEF o globalizovaném, digitalizovaném světě pod vládou jedné světové tyranie, s nakonec jednou digitalizovanou měnou – ovládanou, kým jiným, západními finančními oligarchy?

schwab-zelenskyZdroj: Armstrong Economics

Pak je tu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ani jemu není Klaus Schwab cizí. Zdá se, že má s Klausem Schwabem spíše komorní vztah. Pomohl WEF k tomu, aby se do čela Ukrajiny dostal bývalý komik? To možná ukáže čas.

Zdá se, že Schwab a WEF zatím vůči Zelenskému mlčí a nedoporučují ani příměří a mírovou dohodu. Člověk se ptá, proč?

Člověk by doufal, že vliv WEF zastaví boje a šílené zabíjení tím, že vyzve obě strany k jednání a podpoří mír.

Proč se tváří v tvář tomuto nesmyslnému zabíjení desítek tisíc nevinných lidí, ničení celých měst, domovů lidí, Schwab ani nepokusil? Jaký je jeho program? Člověk si jen klade otázku, zda má WEF mírovou, nebo válečnou agendu, protože šéf WEF se zřejmě přátelí s oběma vůdci této brutální války, ale mlčí, nevyzývá je k rozumným Mírovým rozhovorům.

Možná válka, stejně jako před válkou podvod Covid – jsou součástí plánu a snu Klause Schwaba o Velkém resetu?

Za předpokladu, že podvod Covid byl a je součástí Velkého resetu – jak Klaus Schwab radostně prohlásil v polovině roku 2020, kdy byla vydána jeho kniha Reset,

Pandemie [Covid-19] představuje vzácnou, ale úzkou příležitost k zamyšlení, novému pojetí a resetu našeho světa.

Schwab, co je ve narychlo vyvinutých vaxech? Že mohou sloužit eugenistické agendě a časem přispět k zabití nevýslovně mnoha milionů lidí, což možná povede ke stovkám milionů úmrtí?

Existují obvinění, že některé z vaxů, zejména mRNA vakcíny společností Pfizer a Moderna, obsahují jedovaté nebo smrtící látky, jako je oxid grafenu, virus HIV a „adjuvans“ (termín používaný společností Moderna), které mají sterilizovat ženy a způsobovat potraty. Podívejte se na to. Nic z toho zatím nebylo prokázáno a je třeba to dále zkoumat.

Ukrajinská krize

Ukrajina je žumpou Západu, kde se obchoduje se ženami a dětmi, s drogami a lidskými orgány, kde se perou miliardy dolarů, kde vysoce postavení američtí politici a jejich synové podnikají, mezi nimi Hunter Biden, syn prezidenta Bidena.

Jsou tu i další, potomci amerických senátorů, nekontrolovaní, protože v bažině zůstávají na vrcholu jen mafiáni a – jak jinak – zločinci s bílými límečky, kteří se dopouštějí podvodů a přečinů, jež by v žádné civilizované zemi nemohly zůstat nepotrestány – viz také krátký článek včetně krátkého videa americké novinářky Laury Loganové, (titulky cs), která působí přímo na místě. Nenechává téměř kámen na kameni.

Místo války – Ukrajina – je západně orientovaná země, ale kupodivu se nikdo ze západních vůdců vážně nezapojil a neřekl stop. Nemuselo by to být NATO, mohl by to být kdokoli z evropských bratrských zemí, kdo by solidárně vyzval Rusko, aby přestalo a usilovalo o mírovou dohodu, nebo řekl Zelenskému, aby přijal Putinovy podmínky alespoň pro příměří, aby mohl vážně jednat o mírové dohodě. Místo toho se z celého Západu dovážejí do Ukrajiny další a další zbraně, které jen prodlouží válku.

Kdokoli z těchto vůdců by mohl nabídnout zprostředkování. Je zvláštní, že to žádný z nich nedělá. Všichni dávají přednost sankcím vůči „zloduchovi“, přičemž dobře vědí, že hlavními poškozenými těmito sankcemi jsou sami Evropané.

Podívejte se u nás na krátké video s falešnými informacemi propagandy UA.

Místo toho se objevují zvěsti o chystaném útoku NATO na Rusko. Doufejme a modleme se, aby zůstaly jen fámami.

Je nečinnost západních zemí vůči míru a místo toho páchání ekonomické sebevraždy bumerangovými sankcemi součástí jejich oběti pro větší plán, který možná vymyslely spolu s WEF, obřím krokem k Velkému resetu?

A opět, bez ohledu na to, kolik civilistů, včetně dětí a žen, je při tom zabito, tito globalisté neberou ohled na lidské životy. Globalisté jsou megalomani, kteří usilují o vytvoření jedné světové tyranie (OWT).

Kromě tisíců mrtvých válka již vyprodukovala 2 až 3 miliony uprchlíků, kteří prchají do západní Evropy, kde jsou navenek relativně dobře přijímáni. Jejich přijetí je v přímém protikladu k tomu, jak se Západ, řečeno hlavně Evropa, chová k válečným či politickým a ekonomickým uprchlíkům z Afriky, Afghánistánu a dalších zemí s barevnými tvářemi. Tyto barevné tváře, ženy a děti a muži, jsou v Evropě často odmítány a diskriminovány, ačkoli většina z nich pochází z krajně obtížných situací a chudoby.

Na okraj: nevypovídá už to samo o sobě o Západu? Pokud jsou schopni tak bezohledně flagrantní a otevřené diskriminace – nejsou logicky schopni se také „spolčit s ďáblem“, pravděpodobně s WEF a všemi těmi, kdo podporují a ženou dopředu Velký restart směrem k Jedné světové tyranii?

USA od přípravy na válku a jejího začátku osminásobně zvýšily prodej zbraní – většinou na vývoz do zemí NATO, které je pak převážejí na Ukrajinu, kde jsou rozdávány někdy vycvičenému vojenskému nebo nevojenskému personálu. Je jisté, že mnoho z těchto nekontrolovaných zbraní, které se dostanou na Ukrajinu, skončí na černém trhu – u organizací mafiánského typu nebo budou reexportovány.

Hospodářský růst USA se obnovuje:

Válka je podmínkou nového růstu, to znamená, že je pokračováním nejen politiky, ale právě i pokračováním ekonomiky jinými prostředky.“ (Claudia von Werlhof, německá socioložka a politoložka). Ekonomika USA je z více než 50 % závislá na vojensko-průmyslovém komplexu, včetně dalších odvětví a služeb souvisejících s válkou.

Války a konflikty by byly nutné i v budoucnu, v rámci Nové tyranie slova (NWT), dokud budeme udržovat neoliberální finanční a ekonomickou strukturu. Ukrajina je jen předzvěstí dalších událostí, které přijdou, přičemž světová ekonomika je v troskách – plánovaných troskách – a vytváří tak impuls pro zavedení finančního systému založeného na výhradně digitální měně.

Válka je výnosná. Zabíjení je nesmírně výnosné. Masové zabíjení zbraněmi hromadného ničení ještě více, bez ohledu na to, zda jde o desetitisíce Západem milovaných Ukrajinců – jaké pokrytectví!

Smrt je zisk.

A všemocný WEF nezasáhne za mír, za zastavení zabíjení? Ten všemocný WEF, který chce a předstírá, že resetuje svět, že z něj pod svým vedením udělá „lepší místo“?

A co tento klenot? Larry Fink ze společnosti BlackRock v nedávném dopise akcionářům říká: „Ruská invaze na Ukrajinu však ukončila globalizaci, kterou jsme zažívali v posledních třech desetiletích….„. – Skutečná, nebo falešná?

Larry Fink alias BlackRock je důvěrným podporovatelem Klause Schwaba a WEF. Co by znamenala deglobalizační válka pro Velký reset?

Válka na Ukrajině: Fink: Směrem k „privatizaci jaderné války“?

Profesor Chossudovsky napsal 22. března 2020:

06. srpna 2003, v den Hirošimy, se na velitelství strategického velení na letecké základně Offutt v Nebrasce konala tajná schůzka za zavřenými dveřmi.

Na konferenci byli přítomni vedoucí pracovníci jaderného průmyslu a vojensko-průmyslového komplexu. Cílem tohoto setkání dodavatelů zbrojních zařízení, vědců a politiků nebylo připomenout Hirošimu. Cílem setkání bylo připravit půdu pro vývoj nové generace „menších“, „bezpečnějších“ a „použitelnějších“ jaderných zbraní, které budou použity v „jaderných válkách na bojišti“ 21. století.“ (Michel Chossudovsky, srpen 2011)

Tato schůzka se zásadním způsobem podílela na přípravě „privatizace jaderné války“ vedoucí k Obamovu programu jaderných zbraní v hodnotě 1,2 bilionu dolarů, který se má nyní (za Bidena) do roku 2030 zvýšit na 2 biliony dolarů.

Naznačuje to, že válka na Ukrajině nemá bezprostřední konec? Že se může změnit v jadernou?

Chossudovsky pokračuje,

Nevyřčenou realitou jaderné války je vzájemné zaručené zničení (Mutual Assured Destruction, MAD) a konec lidstva, jak ho známe.

Privatizace rusko-ukrajinské války může být pravděpodobně nástrojem k urychlení Velkého resetu – alias dokončení Agendy 2030 OSN. Pokud by tomu tak bylo, bylo by to v rozporu s předpovědí Larryho Finka o konci globalizace. To by učinilo tiché zapojení WEF do války – tím, že ji „toleruje“ – a aktivní přihlížení Ruska jako velmi cenného partnera WEF pochopitelným, ale nikdy ne ospravedlnitelným.

Blízkost prezidenta Putina ke Schwabovi a WEF dokládá i to, že Rusko buduje „Centrum čtvrté průmyslové revoluce„. Jeho hostitelem bude hnutí ANO Digital Economy v Moskvě. ANO (Autonomní nezisková organizace) je platformou pro spolupráci veřejného a soukromého sektoru, která podporuje digitální ekonomiku a koordinuje účast odborné a podnikatelské veřejnosti. „Bude pracovat napříč globální sítí s cílem maximalizovat přínosy technologií, jako je umělá inteligence a internet věcí, a zároveň minimalizovat jejich rizika.“

WEF zveřejnil 13. října 2021: Rusko se připojuje k síti Centra pro čtvrtou průmyslovou revoluci.

Moskva, Rusko, 13. října 2021 – Rusko bude hrát vedoucí úlohu při utváření trajektorie čtvrté průmyslové revoluce. Vedoucí představitelé Ruské federace a Světového ekonomického fóra dnes oznámili založení Centra pro čtvrtou průmyslovou revoluci v Rusku

Nové centrum, které je součástí globální sítě fóra, bude sdružovat přední podniky, tvůrce politik a členy občanské společnosti, aby společně navrhovali a pilotovali inovativní přístupy k řízení technologií.

Za posledních pět let se síť Centra Světového ekonomického fóra pro čtvrtou průmyslovou revoluci rozšířila do 15 zemí. Projektové týmy pracovaly napříč veřejným a soukromým sektorem na vytvoření nových politik pro létání dronů a komerčních letadel ve stejném vzdušném prostoru, na vládních zakázkách na umělou inteligenci a na urychleném odpovědném zavádění blockchainu v celém globálním dodavatelském řetězci.

Centrum pro čtvrtou průmyslovou revoluci v Rusku bude hostit hnutí ANO Digital Economy v Moskvě. Bude pracovat napříč globální sítí s cílem maximalizovat přínosy technologií, jako je umělá inteligence a internet věcí, a zároveň minimalizovat jejich rizika.

Aktivováno 30.03.2020 – Video, jenž dokumentuje, že ruská vládnoucí moc, včetně Putina, se nijak zvlášť nelíší od ostataních států toho kritizovaného „Západu“ a ruští lidé nemají svou vládu v lásce stejně, jak obyčjní lidé 95% států z celé planety Země.

 

Vzhledem k těmto precedentům relativně blízkého vztahu mezi prezidentem Putinem a Klausem Schwabem, WEF, vyvstává otázka – podporuje tato válka agendu WEF o globalizovaném světě, o jedné světové tyranii? Nebo se Putin se Schwabem a WEF spíše rozchází, a to definitivním oddělením od Západu?

Pokud ano, mohlo by to znamenat konec Velkého resetu, jak jej plánoval a vysnil Schwab a jeho kumpáni, a posun k multipolárnímu světu s mohutným euroasijským pólem, vedeným Čínou a Ruskem, při zachování autonomie a suverenity jednotlivých zemí.

V posledních několika týdnech Čína opakovaně sdělila světu, že válka není řešením, že by měly být zahájeny mírové rozhovory a že nové uspořádání světa by mělo být multipolární (na rozdíl od unipolárního, jak o tom sní Klaus Schwab) a že by měla být respektována suverenita národů.

I když je možná příliš brzy na to, abychom dospěli ke konečnému závěru, nikdy není příliš brzy na to, abychom si uvědomili, že s nevoleným WEF a s ním spojenými obskurními oligarchy jsme my, lidé, v procesu zotročování nevoleným, hanebným temným kultem a my to nedovolíme.

Lidé! Postavte se v míru a za mír.

  • My, lidé, odmítáme Velký reset WEF, odmítáme Agendu OSN 2030;
  • My, lidé, odmítáme plně digitalizovaný, plně kontrolovaný a sledovaný svět;
  • My, lidé, nikdy a nikde nepřijmeme tyranii jednoho světa.

Vraťme se ke stavu suverénních národů a usilujme o skutečnou demokracii, kde lidé rozhodují o svých životech a své budoucnosti.

A nakonec jim odpusťme, že nevědí, co dělají.

****

Peter Koenig je geopolitický analytik a bývalý vedoucí ekonom Světové banky a Světové zdravotnické organizace (WHO), kde se více než 30 let věnoval problematice vody a životního prostředí na celém světě. Přednáší na univerzitách v USA, Evropě a Jižní Americe. Pravidelně píše do internetových časopisů a je autorem knihy Imploze – ekonomický thriller o válce, ničení životního prostředí a chamtivosti korporací; a spoluautorem knihy Cynthie McKinneyové „Když Čína kýchne: (Clarity Press – 1. listopadu 2020). Je výzkumným pracovníkem Centra pro výzkum globalizace (CRG). Je také nerezidentním vedoucím pracovníkem Čchung-jangského institutu Renminské univerzity v Pekingu.

Originál článku a obrázků: Global Research
Překlad a úprava obrázků: Admin Nekorektní TOP-CZ
České titulky k videu: Otevři svou mysl

podpora2