Ukrajina a bioválečné konspirační teorie, plus video

Autor: Ron Unz, 10. března 2022

Před několika dny mi jeden z hlavních politických analytiků poslal zprávu, v níž se zmiňuje o tom, že Rusové tvrdí, že objevili existenci sítě laboratoří na výrobu biologických zbraní na Ukrajině, které financuje americký Pentagon a které údajně pracují s antraxem a morem. Vzhledem k tomu, že jsem se v posledních dvou letech hodně věnoval americkému programu biologických zbraní a jeho možnému nasazení, zajímalo ho, co si o této záležitosti myslím.

Viděl jsem, že na internetu kolují stejná ruská obvinění, ale nevěnoval jsem tomu pozornost. Na jedné straně Amerika za desítky let utratila přes 100 miliard dolarů na „biologickou obranu„, což je eufemistický výraz pro vývoj biologických zbraní, a měli jsme nejstarší a největší takový program na světě, jeden z mála, který byl kdy nasazen v reálném boji. Vyčlenění několika milionů nebo dokonce desítek milionů pro laboratoře na Ukrajině by tedy bylo stěží nevěrohodné.

Ale na druhou stranu, i kdybychom to neudělali, Rusové by jistě řekli, že ano, a tato obvinění by byla téměř stereotypním příkladem „černé propagandy„, kterou útočící armáda ospravedlňuje svůj útok před světem. Protože nečtu ukrajinsky, dokumenty, o nichž Rusové tvrdili, že je našli, by mi nic neříkaly, a kromě horlivých partyzánů na obou stranách jsem pochyboval, že by někoho jiného přesvědčily tak či onak.

Situace se však v úterý dramaticky změnila díky svědectví náměstkyně ministra zahraničí Victorie Nulandové, hlavní architektky naší ukrajinské politiky, v Kongresu. Zdálo se, že nejen připustila existenci těchto ukrajinských biolaboratoří, ale zřejmě se také obávala, že by jejich nebezpečný obsah mohl padnout do rukou nepřítele, čímž jako by zcela potvrdila tato šokující ruská obvinění. Nikdy jsem neocony nepovažoval za zvlášť bystré, ale její vlastní gól, který si vstřelila v otázce největšího mezinárodního významu, možná stanovil nový rekord v totální nekompetentnosti.

Nebyl jsem zdaleka jediný, kdo si všiml obrovských důsledků Nulandové zjevného odhalení. Glenn Greenwald patří k nejvýznamnějším světovým novinářům a včera ráno rychle vydal dlouhý sloupek, v němž uvedl fakta a poznamenal, že naši oficiální mediální ověřovatelé faktů strávili několik týdnů odsuzováním a zesměšňováním obvinění, která se nyní ukázala jako pravdivá.

Victoria Nulandová: Ukrajina má „zařízení pro biologický výzkum“, obává se, že by se jich Rusko mohlo zmocnit. Přiznání neoconky vrhá kritické světlo na roli USA na Ukrajině a vyvolává zásadní otázky ohledně těchto laboratoří, které si zaslouží odpovědi – Glenn Greenwald – Substack – 9. března 2022.

Tucker Carlson věnoval stejnému tématu svůj nejlépe hodnocený pořad na kabelové televizi a zdůraznil, že je ostudné citovat v této věci oficiální ruské a čínské vládní propagandisty, protože naši vlastní američtí vládní představitelé lžou.

 

Ještě nejsou známa všechna fakta, ale v této fázi bychom asi měli předpokládat, že Rusy poskytnuté dokumenty jsou správné a že náš obranný rozpočet financoval vývoj smrtících biologických zbraní v ukrajinských laboratořích poblíž ruských hranic, včetně antraxu a moru.

Vzhledem k tomu, že Ukrajina patří k nejzkorumpovanějším státům Evropy, informace o těchto projektech jistě prosákly ven a je snadné pochopit, proč se na to Rusové dívali velmi špatně, což jistě přispělo k jejich rozhodnutí o invazi. Jak by reagovala Amerika, kdyby zuřivě nepřátelská mexická vláda podporovaná Čínou vyvíjela smrtící biologické zbraně v blízkosti amerických hranic?

Americká mainstreamová média tento gigantický příběh založený na neúmyslném odhalení Nulandové samozřejmě zcela ignorovala, ale Carlsonův klip na Youtube ze včerejšího večera se již blíží milionu zhlédnutí a fakta se budou šířit dál.

Kevin Barrett se mnou rychle domluvil rozhovor a zveřejnil krátké video, v němž příběh nastínil a zasadil do širšího kontextu. Zejména poznamenal, že již v roce 2017 ruský prezident Vladimir Putin vyjádřil vážné obavy z biologických zbraní ohledně našeho sběru biologického materiálu od etnických Rusů, což je pro naši vládu jistě velmi podezřelý projekt.

V každém případě si myslím, že bylo nesmírně lehkomyslné a pošetilé, když americká vláda financovala vytvoření zařízení pro biologické zbraně na Ukrajině, v zemi, která je nesmírně nepřátelská vůči svému jadernému sousedovi Rusku.

A vlády, které dělají některé extrémně nezodpovědné a hloupé věci, s mnohem větší pravděpodobností dělají i další extrémně nezodpovědné a hloupé věci, možná včetně těch, které již měly obrovské negativní důsledky, jako například milion mrtvých Američanů za poslední dva roky.

Během týchž dvou let jsem publikoval dlouhou sérii článků, v nichž jsem uvedl pádné, možná dokonce zdrcující důkazy o tom, že globální epidemie Covidu byla důsledkem amerického biologického útoku proti Číně (a Íránu), přičemž tyto články byly zobrazeny celkem více než 400 000krát a také shromážděny do volně stažitelné elektronické knihy.

Důkazy, které jsem nashromáždil, se zdají být poměrně masivní a jediný argument, který kdy kdo účinně vznesl na druhé straně, je, že ani zlotřilé složky Trumpovy administrativy by nemohly udělat nic tak bezohledného a hloupého. Myslím, že tento argument se dnes zdá být mnohem slabší než před týdnem.

Koncem minulého měsíce navíc New York Times informoval o několika nových vědeckých pracích našich špičkových výzkumníků o původním ohnisku Covidu ve Wuhanu. Z těchto zjištění vyplývá, že k první nákaze došlo pravděpodobně koncem listopadu nebo začátkem prosince, tedy o něco později, než se dříve předpokládalo. Mezitím již v dubnu 2020 ABC News informovaly a izraelská televize potvrdila, že naše Obranná zpravodajská služba vypracovala „v druhém listopadovém týdnu“ tajnou zprávu popisující „potenciálně kataklyzmatickouepidemii nemoci probíhající ve Wuhanu. Tato zpráva DIA byla nyní podle všeho sepsána ještě předtím, než se nakazil první Číňan.

Myslím, že předchozí neúmyslné odhalení našich zpravodajských služeb spadá do stejné kategorie jako přehmat Victorie Nulandové.

O tom všem jsem hovořil ve třech svých videorozhovorech z minulého měsíce, jejichž celkový počet zhlédnutí již překročil 170 000. Doporučuji, aby lidé zvážili, zda se k tomuto materiálu vrátit vzhledem k novému odhalení našich protiruských aktivit v oblasti biologických zbraní na Ukrajině.

Originál článku: The Unz Review
Překlad: Admin Nekorektní TOP-CZ
České titulky ve viideu, neznámý autor, ztaženo z Rumble

podpora2