Ukrajina 2023

Autorka: Karen Kwiatkowská, 06. 01. 2023

Co jsme se dozvěděli 11 měsíců poté, co Rusové jednali o poskytnutí vojenských ochranných sil Rusům žijícím na západní Ukrajině, případně jedenáct a půl měsíce poté, co Kyjev a Zelenský zesílili útoky na „vlastní lidi“ v Donbasu, pravděpodobně pro jejich vlastní dobro?

Lidé na celém světě získali nový pohled na věci, jako je hrubé pokrytectví USA a NATO, schopnost politiků a diplomatů lhát vám přímo do očí a to i písemně, a schopnost libovolného počtu zemí existovat a přetrvávat navzdory tomu, že jejich údajně a možná i zkorumpovaně zvolené vedení je nemohoucí, zchátralé, šílené, zločinné a/nebo všeobecně známé tím, že hraje na piáno svými ptáky.

Život jde dál – vydělávají se peníze – lidé hlasují nohama – a politici drží ukazováčky ve vzduchu, aby určili, co dál.

Tento měsíc se v Davosu schází elita WEF. Mnohá témata se točí kolem toho, jak obnovit Ukrajinu, a všichni „správní“ investoři si rezervují lístky do vlaku s omáčkou pro rok 2023. Jestliže rok 2022 byl výnosnou vojenskou a logistickou prádelnou a pračkou USA/NATO/EU/UK na Ukrajině, rok 2023 vypadá na ještě větší operaci. Budou utraceny kvadriliony, než se vyčerpá čas pro dolar a měny vázané na něj.

Po zničení elektrické a průmyslové infrastruktury, zhroucení vojenských schopností a odchodu téměř třetiny obyvatelstva – 8 milionů do Evropy, 3 miliony se rozhodly pro Ruskem chráněnou nezávislost v Donbasu – je Ukrajina jak mršinou pro evropské a americké supy, tak téměř čistým stolem pro rozkošný experiment WEF.

Hospodářský kolaps v zemi s přírodním surovinovým a zemědělským bohatstvím, doprovázený domácí politicko-kulturní krizí a oslabenou národní armádou, přináší dobré časy, pokud jste vyznavačem Davosu a americké zahraniční politiky, nebo jen starým dobrým sousedem Rodneye Dangerfielda, který toho pro Ukrajinu už tolik udělal a přesto si nemůže získat respekt.

Medveděvovy předpovědi jsou zábavné, ale o Polsku a západní Ukrajině nelže. Právě minulý týden Německo hrubě odmítlo požadavek Polska na 1,3 bilionu dolarů jako reparace za druhou světovou válku. Polsko bude možná nuceno vzít si své reparace přímo od současného německého kancléře. Pro Německo zcela zbídačené zeleným socialismem a zkrvavené sebepoškozováním by to byl vlastně dobrý obchod. Vyměňte západní Ukrajinu za minulý „dluh“ a polské potíže a máme před sebou skvělé řešení malé evropské války z roku 2022.

Polsko je v NATO, takže sípající jestřábi dostanou kousek „Ukrajiny“ v NATO. Donbas a Krym jsou ruské a přidružily se k Ruské federaci, jak uznaly za vhodné. Jak ale můžeme zajistit, aby se v západním části uplácelo, podvádělo, pralo špinavé prádlo a snilo o mokrých snech WEF? Možná lze vyčlenit malou enklávu uprostřed Ukrajiny jako onen „velký Izrael“ Evropy, který Zelenský nabídl – místo pro globální zlodějnu a intriky, hřiště pro všechny typy. Možná by tato Nová Ukrajina mohla existovat z transferových daní z ropy a plynu, stát se vhodnou kapitálovou prádelnou umírajících západních měn, hostitelem vládních kryptoměn USA a EU? Zeleným kasinem nebo hradem Maz Kanata? K tomuto cíli Zelenský už promyšleně zničil tisk, policii i církev. Jaká šťastná náhoda!

Zelenský a jeho západní pomahači a sponzoři udělali vše pro to, aby připravili půdu pro větší Polsko a novou Ukrajinu, to vše za cenu tří nebo čtyř milionů Rusů, kteří vyvěšením nových vlajek jen nepatrně posílí geografii a ekonomiku Ruska.

Jsme svědky nového posunu v konverzaci elit. Před dvěma měsíci to bylo trestání a opotřebovávání Ruska za účelem obrany drahocenné ukrajinské demokracie, dnes je to „přestavba“ a refundace poválečné Ukrajiny, s náhlou potřebou splatit Polsku sedm desetiletí špatné víry. Přesto západní média stále uvádějí, že Ukrajina vítězí. Možná je to součást plánu.

Vítr nad Ukrajinou smrdí mrtvými zvířaty a kouřem a organizované znásilňování právě začíná. Pozitivní je, že globální válka se možná odloží. To, že nejnovější oběť Západu je z křesťanské evropské severní polokoule a ne součástí křižáckého narativu proti cizímu a bezbožnému „jinému“, by mělo všude spustit poplašné zvony.

*****

Karen Kwiatkowská, Ph.D., je podplukovnice armády USA ve výslužbě, farmářka a aspirující anarchokapitalistka. V roce 2012 neúspěšně kandidovala do Kongresu v 6. obvodu státu Virginie.