Trestní oznámení na vládu ČR jako celek a na další osoby exponované v cause „zablokované weby“

Vážení čtenáří TOP-CZ,

ještě nikdy jsem zde nepublikoval článek, věnovaný propagaci nějakého cizího webu. Dnes jsem udělal výjimku a doufám, že po přečtení dalších řádků, mi dáte za pravdu, že to byla správná volba.

Na českém Internetu fungoval vynikající analytický web „EXANPRO“. Majitelem byl, vlastně ještě je, i když web již momentálně nenajdete, bývalý pracovník Vojenského zpravodajství, plukovník v.v. Jiří Wagner. Všichni víme, co se v ČR v poslední době děje, zejména od vypuknutí tzv. „speciální operace RF“ na Ukrajině. Jakým tvrdým způsobem je potlačována svoboda slova a svoboda šíření informací. No a EXANPRO publikovalo celou řadu odborných a perfektně ozdrojovaných analýz, což se nejspíše některým lidem z naší vrchnosti nelíbilo. Takže když přišla „slávná akce“ zablokování „konspiračních a dezinformačních“ webů, EXANPRO bylo hned mezi prvními osmi. Navíc měli smůlu ve volbě webhostitele, protože nestačilo, že jim CZ.NIC zablokoval doménu, ale jejich webhostitel „Endora.cz – společnost Webglobe“, byl tak politicky spolehlivý, že jím kompletně zrušil celý web. Jenomže zde hoši a dívky, jenž celou tuto akci zorganizovali, tvrdě narazili.

Jelikož jeden čas jsem byl tzv. předplatitelem, no a hoši tam pravděpodobně mají dobrou databází členů, tak mi pan Wagner poslal velmi zajímavý email s přílohami. V emailu píše, že podal na Vládu ČR & další osoby, trestní oznámení z důvodu podezření ze spáchání několika trestných činů, a to způsobem organizovaného spolčení nejméně dvou státních subjektů a nejméně jednoho soukromého subjektu s cílem zablokovat a odstranit odborné analytické stránky Exanpro.cz. Trestní oznámení č. 001/2022, bylo podáno na Okresním státním zastupitelství v Benešově. A jak napovídá číslo 001, tak se nejedná o osamocené a poslední trestní oznámení, ale další TrO budou následovat včetně kauzy „Vrbětice“.

Trestní oznámení bylo podáno vůči těmto subjektům:

Vláda ČR jako celek z hlediska zákonné odpovědnosti za řízení a vydávání úkolů Vojenskému zpravodajství s důrazem na tyto členy vlády:

 • Předseda vlády Petr Fiala,
 • Ministryně obrany Jana Černochová.
 • Ministr vnitra Vít Rakušan,
 • Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela,
 • Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová

Vojenské zpravodajství

 • Ředitel VZ Jan Beroun,
 • První zástupce ředitele Radek Horáček

Další osoby a subjekty:

 • Sdružení CZ.NIC – Výkonný ředitel Ondřej Filip,
 • Společnost Webglobe / webhosting Endora.cz,
 • Sdružení NIX.CZ – Výkonný ředitel Adam Golecký,
 • Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) – Prezident asociace Jiří Grund,
 • Internetový portál Seznam.cz,
 • Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek,
 • Předseda Výboru pro bezpečnost Pavel Žáček,
 • Senátorka Miroslava Němcová,
 • Bohumil Kartous (mluvčí „Českých elfů“),
 • Roman Máca (Institut pro politiku a společnost),
 • Vojtěch Blažek (novinář, Seznam Zprávy

Trestní oznámení je rozděleno do dvou dokumentů s celkovým počtem listů 410Základní dokument210 listů. Druhý dokument je veden jako přílohová část k TrO a má 200 listů. Obsahuje 19 příloh s listinnými důkazy a dalšími písemnostmi či zpravodajskými produkty. V přílohovém dokumentu je více analytických produktů k dotčeným tématům, které podporují to, že nebyla porušena žádná pravidla, natož zákony, a také to, že Exanpro.cz je odborným webem, a ne jakýmsi dezinformačním webem atd. (Pro stažení obou dokumentů klikněte pravým tlačítkem na odkazy výše, zvolte „uložit jako“ a uložit do vašeho PC.)

Celé TrO si dovolím nazvat kriminálním faktografickým a chronologickým románem, který se bude dobře číst právě těm, kteří mají v oblibě literaturu faktu se zaměřením na problematiku zpravodajských služeb ve vztahu k dění ve světě. Objemově je to vlastně jako vydání knihy, takže si po té informační pauze můžete opět pěkně počíst. Kromě rozboru trestné činnosti a souvisejících věcí je TrO také výpovědí majitele webu, kde uvádí jeho osobní postoj a některé dosud nezveřejněné údaje, aby vyvrátil jeho neustálé očerňování některými novináři a neziskovkami. Dál k tomu není co dodávat a já Vám přeji hodnotné čtení. TrO můžete samozřejmě šířit podle své libosti – je to ostatně ve velkém veřejném zájmu. Myslím, že bude velmi zajímavé sledovat pokračování této causy a případně, jak slíbil pan plk. Wagner, dalších.

Zdroj: Z emailu od majitele webu EXANPRO.

5 KOMENTÁŘE

 1. Pokud dobře pozoruji, tak trestná činnost tak nějak do této pohadrákové DEMOkratické doby patří, v politických kruzích je to už tak zaběhnuté neb k nim patří i justiční mafie že se mohou nějakým trestním oznámením jen smát. Co se tady změnilo po předešlých kauzách, politici si jen poposedli o židličku a jede se dál, vždyť jsou tam stále jedni a ti samí už od hadráku, to chcete řešit tímto způsobem? Ta vaše trestní oznámení klidně napište a neunavujte se podáváním, klidně je hoďte do koše, ono to stejně vyjde na stejno. Nebo je to činěno jen pro to aby se lůze namazal med kolem huby?

 2. Tento web jsem sledoval i já a vnímal jsem ho jako zpravodajsky nejcennější analyticky zaměřený zdroj validních informací, držím všechny palce, aby se nějaké platformě znovu objevil. Trestní oznámení vítám a podepisuji.

 3. Díky za Váš koment. Přečetl jste si alespoň část z toho Trestního oznámení? A podíval jste se na koho všeho bylo podáno a kdo ho podává? Zkuste počkat a sledujte se mnou další průběh.

 4. Soudy jiz davno neslouzi k prosazovani spravedlnosti. Soudy jsou urady ktere udeluji tresty dle politickeho zadani. Podani takoveho trestniho oznameni je srovnatelne s utokem na blazinec s bananem v ruce a pokrikem TATATATA.

  Ceska republika je nyni ve stavu kdy dalsim krokem je:
  a) muzeme cekat na totalni kolaps vseho a propad civilazce do doby kamene, rozumej, prijmout zivotni styl importovanych novo-evropanu.
  b) revoluce
  c) obcanska valka
  d) revoluce a obcanska valka najednou

 5. Reakce na komentář od „Jmeno, email@nemam.fuk„. Váš komentář beru, ale proč se stydíte uvést Vaše jméno a funkčí emailovou adresu a pošlete koment jako SPAM? Vidím, že asi budu muset zavést systém – komentáře jen pro registrované. Nechtěl jsem to udělat, protože jsem chtěl, aby měl každý možnost projevit svůj názor, jenože jste již druhý co do komentu vložil vymyšlenou nefunkční emailovou adresu.

Comments are closed.