The Saker: Neokonzervativci a „hluboký stát“ zneutralizovali Trumpa

Autor: The Saker

flynn2Před necelým měsícem jsem napsal, že v USA probíhá „barevná revoluce“. Prvním jejím náznakem bylo vyšetřování CIA, FBI a NSA (National Safety Agency), cílené proti Trumpovu kandidátovi na funkci poradce Národní bezpečnosti generálu Flynnovi. V úterý večer toto spiknutí, vedené heslem „zbavit se Flynna“ konečně uspělo. Generál Flynn byl přinucen nabídnout svou rezignaci – a Trump tu rezignaci přijal.

Flynn nebyl určitě svatý a nade všechny moudrý muž, který by i jednou rukou dokázal spasit svět. Čím však skutečně byl, pak byl úhelným kamenem Trumpovy politiky národní bezpečnosti. A byl to i on, kdo se odvážil dříve nemyslitelného. Odvážil se totiž prohlásit, že překrmené společnosti americké bezpečnosti musí být zreformovány. A navíc se pokoušel podřídit CIA a a sbor náčelníků štábů americké armády prezidentovi prostřednictvím Národní bezpečnostní rady.

Řečeno jinak: Flynn se odvážil jít do křížku s mocí a autoritou CIA a Pentagonu a vrátit je zpět pod pravomoc Bílého domu. Vedle toho chtěl Flynn spolupracovat s Ruskem. Ne proto, že by Rusko miloval, ale proto, že uvažoval racionálně. Věděl, že Rusko není ani pro USA a ani pro Evropu hrozbou, a uvědomoval si i společné zájmy, které USA, Evropa a Rusko mají. Což je ovšem ve Washingtonu DC uvažování neodpustitelné a zločinné.

A tak neokonzervativní „hluboký stát“ (myšleny CIA, Pentagon a vojenskobezpečnostní komplex), pod idiotskou záminkou telefonického rozhovoru Flynna s ruským velvyslancem, hovoru zcela otevřeného a monitorovaného, přinutil Flynna rezignovat.

A Trump, jak už shora řečeno, jeho rezignaci přijal.

Od momentu, kdy Trump do Bílého domu vstoupil, schytával od neokonzervativních médií, od Kongresu, od hollywoodských „hvězd“ i od evropských politiků ránu za ranou. A on ty rány přijímal, aniž by je vracel zpět. Jeho proslavené „you are fired“ (jste propuštěn), najednou z jeho slovníku zmizelo.

Ale já jsem stále v sobě hřál naději. Chtěl jsem doufat. Cítil jsem, že doufat je mou povinností.

Ale dnes nás všechny Trump zradil. Místo, aby Flynnovu rezignaci odmítl a namísto ní vyhodil z úřadu ty, kteří se odvážili toto směšné obvinění proti generálovi ukuchtit, vzal Flynnovu rezignaci jako fakt.

Což není jen ukázkou jeho zbabělosti, ale jde především o jeho zradu na sobě samém, protože teď bude Trump v Bílém domě naprosto opuštěný, vystavený tlaku studenoválečníků Mattise a Pence. Čili lidí, kteří chtějí válku a jež realita nezajímá.

Flynn mým hrdinou nebyl. Ale nade vší pochybnost byl hrdinou Trumpa. A Trump jej hodil přes palubu.

Důsledek té zrady bude nedozírný. „Hlubokému státu“ stačilo ke „kastraci“ Trumpa několik málo týdnů. A všichni ti, kteří by byli ochotni za novým prezidentem stát, budou nyní vědět, že on za nimi stát nebude – a proto se od něj odtáhnou. A neokonzervativci se budou po eliminaci Flynna, coby jejich nejnebezpečnějšího nepřítele, cítit na koni – a budou tlačit dál. A znovu a znovu.

Dobře to dopadlo braši. Hluboký stát vyhrál!

Číňané a Irán se budou otevřeně smát. Rusové nebudou – budou zdvořilí, budou se usmívat, a pokusí se zjistit, zda některé společné rozumné částí této politiky ještě mohou být zachráněny z této katastrofy. Některé by mohly. Ale každý sen o partnerství mezi Ruskem a Spojenými státy, dnes v noci zemřel.

Vedoucí představitelé EU budou samozřejmě oslavovat. Trump není žádným děsivým strašákem jehož jsme se báli. Ukázalo se, že je rohožka – velmi dobrá pro EU.

Milióny anonymních lidí, kteří se snaží, jak nejlépe umí odolávat imperialismu války, násilí a bezpráví – koho tito lidé zajímají?

Myslím, že jsme měli pravdu v naši nadějí, protože to bylo vše co jsme měli – naděje. Žádné očekávání, jen doufat. Ale teď je již objektivně velmi málo důvodů doufat. Za prvé, nebude vyčerpána „Washingtonská bažina“. Pokud někdo, tak bažina zvítězila. Najdeme zde pouze určitý stupeň útěchy ve dvou nepopiratelných faktech:

1) Hillary by byla mnohem horší než jakákoli verze Trumpova prezidentství.

2) S cílem porazit Trumpa, došlo k značnému oslabení USA a Anglo-sionistické říše. Stejně jako Erdoganovy „čistky“ zanechaly tureckou armádu v troskách, anti-Trump „barevné revoluce“ se zasadily o značné škody na pověsti, autoritě a dokonce i důvěryhodnosti USA.

První z nich je zřejmý. Takže dovolte mi objasnit ten druhý. Ve svém nenávistném hněvu proti Trumpovi a americkému lidu, neokonzervativci museli ukázat, svou pravou tvář. Svým odmítnutím výsledku voleb, vyvoláváním nepokojů, jejich démonizaci Trumpa, neokonzervativci ukázali, že americká demokracie je smutný vtip a že oni, neokonzervativci, jsou okupačním režimem, který vládne proti vůli amerického lidu. Takže ano, neokonzervativci vyhráli. Ale jejich vítězstvím byla odstraněna poslední šance aby se zabránilo zhroucení USA.

Trump, přes všechny jeho chyby, se snažil upřednostnit USA, jako zemí přes globální říši. Trump byl také intenzivně znalý, že více již nepřicházelo v úvahu. Chtěl podmínky srovnatelné s aktuálními možnostmi USA. Ale bez Flynna s Neokonzervativci zpět plně pod kontrolou – to je konec. Nyní se opět dostáváme zpět kdy budeme mít ideologii nad realitou.

Trump pravděpodobně mohl učinit Ameriku, no, možná ne „Velkou opět“, ale aspoň silnější, světovou mocnost, která by mohla vyjednat a využít svého vlivu k získání nejlepšího možného od ostatních řešení. To by bylo více než nyní. Nastala doba, kdy Rusko i Čína půjdou zpět do jejich „před Trump“ postojů: pevný odpor zaštítěný ochotou a schopnosti konfrontovat a porazit USA na jakékoliv úrovni.

Jsem si naprosto jistý, že dnes nikdo v Kremlu neslaví. Putin, Lavrov a ostatní jistě pochopili, co se přesně stalo. Je to jako kdyby Chodorovský uspěl v procesu s Putinem v roce 2003. Ve skutečnosti, musím předpokládat, že Ruští analytici, již po dobu několika týdnů porovnávali Trumpa s Janukovyčem, který byl rovněž zvolen většinou lidí a který nenašel odhodlání k zastavení „barevné revoluce“ zahájené proti němu. Ale pokud Trump je nový Janukovyč, stanou se USA další Ukrajinou?

Flynn byl velmi velkým základním kamenem pro zahraniční politiku Trumpa. Tam byla reálná šance, že bude vládnout v obrovské, nafouklé a všemocné  agentuře, a že by se americká síla zaměřila proti skutečnému nepříteli celého západu: vahhábovcům. S odchodem Flynna je celá tato konceptuální stavba na sestupu. Svět zůstane s podobnými Mattisy a jeho anti-íránským prohlášením. Klauni, kteří jen bůdou působit na další klauny.

Dnešní vítězství neokonzervativců je obrovská událost, i když bude pravděpodobně zcela zkreslena oficiálními sdělovacími prostředky. Je ironií, že i Trumpovi příznivci také zkusí vše minimalizovat. Skutečnost je však taková, že nedojde-li v poslední chvíli k nejnepravděpodobnějšímu zázraku, je pryč naděje milionů lidí v USA a ve zbytku světa, kteří doufali, že neokonzervativci můžou být zbaveni své síly za pomoci mírné cesty. Bohužel k tomu zázraku nedojde.

Chci jen zdůraznit jeden bod. To, že Flynn je pryč, je sice špatné, ale ne nejhorší. Nehhorší je to, jak Trump ustoupil Neoconům, což gvypovídá hodně o jeho charakteru. Zeptejte se sami sebe. Nasadili byste, poté co se stalo Flynnu, svůj krk pro Trumpa?

Vidím velmi tmavé mraky na obzoru.

Originál zdroj: The Saker
Část překladu použito od: New World Order Opposition
Zbytek překladu: Admin

1 komentář

 1. Trumpuv boj s medii je sehrany. Je treba si uvedomit, kdo ta media vlastni, a to jsou vsechno pratele Trumpa. Trump je globalisty dosazena figura, neni to clovek ani chytry ( mel 5 bankrotu a je potreba videt, kdo a jak mu z nich pomohl) a uz vubec neni cestny. Co jeden den rekne, druhy uz neplati. Pripomenu jeho sliby o tom, ze nebude zasahovat do zalezitosti jinych zemi, a dela to od prvniho dne. Palestina, Mexico, Venezuela, Kuba, Libanon, Japonsko.. je toho vice. Jeho zamerem ( neustale poukazovat na lziva media ) je skryt sve skutecne akce jejich poprenim. Souperivost s Nemeckem je take sehrane a Nemecko ma za ukol dat dohromady armadu EU, ktere ovsem nebude samo sefovat, ale budou to USA. Skryte. Kdo umi pocitat, tak mu dojde, proc prave nejsilnejsi soustredovani privandrovalcu prislusheho veku si stahlo Nemecko. Bude z nich armada proti Rusku a proti kazdemu, kdo by se na jeho stranu chtel postavit. Brusel prece vzdy jenom dostaval prikazy z USA, dukazu je mnoho. Sleduji, co Trump pise na svem uctu tweetrovem a nestacim se divit, co je to za posuka. A ti, co tam na nej reaguji, jakbysmet. Je to schizofrenie jak od nej tak od jeho falesnych odpurcu. USA jsou nefunkcni a neni cesta jak je dat dohromady.
  Pane admine: myslim si, ze Kremlu je to uplne jedno, co Trump dela, protoze ti lidi tam chapou, ze Trump je jen sasek, viz tato jeho slova:

  Donald J. Trump ‏@realDonaldTrump

  Venezuela should allow Leopoldo Lopez, a political prisoner & husband of @liliantintori (just met w/ @marcorubio) out of prison immediately.

  Donald J. Trump ‏@realDonaldTrump 15 feb.

  Crimea was TAKEN by Russia during the Obama Administration. Was Obama too soft on Russia?

  Trump nemuze ucinit Ameriku opet skvelou, protoze skvela nikdy nebyla. Jestli on sam povazuje parazitismus za skvely, tak z tohoto sveho pohledu ano. A proto bude muset pokracovat ve valceni, protoze USA jsou nesobestacne a ma armadu nezamestnanych, jak sam rikal v poctu 96 milionu. A na to nema, ale muze o tom mluvit a krmit lidi nadejemi, lidi v USA na to slysi nejvice. A to mu jde.

Comments are closed.