Tak tyto šílence nevolit…

Autor: Jiří Vyvadil

V Evropském parlamentu opět vypukla nová davová psychóza, Upozornil na to ve svém článku „Kandidáti do EP podepisují prohlášení o transatlantických hodnotách“ Mirko Raduševič na portálu FTV Prima.

Tak nějak si představuji, že byly sepisovány rezoluce na podporu trestu smrti Milady Horákové, ne co to osoby, ale co do obsahu a vyznění…A mimochodem, vypadá to ještě idiotštěji, než kdysi za Husáka stranické prověrky za účelem výměny stranických legitimací po roce 1968, jaký kdo má poměr k internacionální pomoci vojsk Varšavské smlouvy :

Kandidáti do EP podepisují prohlášení o transatlantických hodnotách. Mezi signatáři je šestice českých kandidátů.

Politici, kteří se hodlají stát novými poslanci Evropského parlamentu, jsou podrobováni zkoušce“, zda jsou plně oddáni takzvaným transatlantickým hodnotám.

S inciativou před volbami do Evropského parlamentu přišli bývalí vysocí politici: bývalý šéf NATO Anders Rasmussen a bývalý americký viceprezident Joe Biden, a k této inciativě se rovněž přidali bývalý prezident Mexika Felipe Calderon a Estonska Toomas Hendrik Ilves. Podle iniciátorů jde o to, aby kandidáti podepsali čestné prohlášení, ve kterém slíbí, že budou dodržovat zásady proti cizímu zasahování do voleb. Vše vysvětluje server Politico.eu , který je jakousi „unijní hlásnou troubou“. Cílem podpisové akce je zvýšit povědomí mezi kandidáty a „jmenovat a kritizovat – potrestat“ ty, kteří by domluvená pravidla nedodržovali. „Politicky by to bylo nanejvýše podezřelé, kdyby určitý kandidát nebo politická strana nehodlala pravidla dodržovat,“ vysvětlil Rasmussen, který s tímto vystoupil před novináři u příležitosti Mnichovské bezpečnostní konference.

Inciativa dostala oficiální pokrytí od Rasmussenovy Aliance demokracií (Alliance of Democracies), kterou založil v roce 2017, kterou pro změnu podporuje Transatlantická komise integrity voleb (Transatlantic Commission on Election Integrity), založená opět Rasmussenem v roce 2018. Posledně jmenovaná organizace si klade za cíl ochranu evropských voleb a je jasné, že je míněno, že volby má ohrožovat Rusko a některé další země (zejména se jedná o Írán a Čínu).

Podle autorů podpisové akce se má zajistit, aby lidé dokázali rozlišit, co je autentické a co je podvrh – „fake-news“.

Znění slibu si lze přečíst – uvádíme část slibu : „Jako politické strany a kandidáti, kteří kandidují, nebudeme pomáhat a podněcovat ty, kteří se snaží podrýt demokracii. Podepsáním slibu se zavazujeme: Nebudeme vytvářet, ani zneužívat, ani šířit data nebo materiály, které jsou fake-news, spiklenecké nebo zcizené pro účely dezinformace nebo propagandy…“

Mezi českými kandidáty, kteří zatím přijali tento slib, jsou: Martina Dlabajová (ANO), Jiří Pospíšil (TOP09), Pavel Telička (Hlas), Jan Zahradil (ODS), Lukáš Červinka (Piráti), Dita Charanzová (ANO ).“

Poznamenejte si je. A zejména ANO jako celek klidně vyškrtněte, když to Andrej nevidí…

—————

Už na jiném místě jsem se zabýval faktem, jak asi dopadnou naše strany ve volbách do EP. A budu realista. Tak jako do Senátu se prodrala fanatická extremistická liberální suita, která by jinak ve volbách do Poslanecké Sněmovny neměla šanci, mohou i tito servilní protiruští fóbisté zabodovat.

Co by nás, normální lidi s rozumným uvažováním mělo uspokojit, že celoevropské vyznění voleb do EP bude určitě jiné.

Takže hlavu vzhůru …

Zdroj: (1)