Sýrie, plyn, Tomahawky a co dále….

Bílý dům

Autor: Admin

V minulém článku na téma Sýrie, jsem poukázal na řadu rozporů v informacích, jež nám přináší mainstream a fakty zjištěné na místě a publikované řadou alternativních webů.

Pojďme se tedy podívat, co vše následovalo za uplynulých několik dnů.

Začněme mimořádným zasedáním OSN, kde „excelovala“ Nikki Haley, americké velvyslankyně při OSN. Samozřejmě obhajovala neobhajitelné. Podobně se vyjádřili ostatní „mopslíci“ zastupující spřátelené státy. Naopak zástupce RF Vladimír Safronkov (jenž nahradil zemřelého Vitalije Čurkina), přednesl projev, který stojí za shlédnutí. Podívejte se na video níže s českými titulky.

Tak bohužel Youtube již toto video zrušilo. Holt nevyjádřovalo dosti dobře postoje USA, ať žije a rozkvétá ta jejich svoboda slova!


České titulky zapnout kliknutím na ikonku CC.

O tom, že jeho slova jsou pravdivá, lze najít na Internetu celou řadu důkazů. Již v předchozím článku, jsem publikoval řadu fotek, které, silně zpochybňují tvrzení mainstreamu, že v Sýrii byl použit sarin. Dnes, po pár dnech, to již vypadá tak, že celý tento případ není ničím jiným, než další „False Flag“ (falešná vlajka), vyhotovena NGO Bíle přilby (White Helms).

S podobným názorem přišel i Michal Chodusovský,  profesor ekonomie na Universitě v kanadské Otawě. Michal Chodusovský je mimo jiné ředitelem Centra pro výzkum globalizace, redaktorem deníku Global Research a vyučuje, jako hostující profesor na univerzitách v celé západní Evropě, jihovýchodní Asii a Latinské Americe. Na jeho webových stránkách,  si můžete přečíst jeho názory na to, jak se vytváří „False Flag“:

S ohledem na nedávný vývoj a obvinění namířených proti syrské vládě, je důležité znovu se podívat na reálnou úlohu USA při podpoře „umírněných rebelů“ ve vazbě na chemické zbraně.

Ve svém článku publikovaném v prosinci 2012, dokumentuje, jak Pentagon, nejen poskytoval Al Nusře, přidružené k teroristické organizaci Al-Kajda chemické zbraně, ale také poskytoval těmto rebelům odborné školení v používání těchto zbraní.

Zatímco Washington i nadále ukazuje na prezidenta Bašára Asada, nezávislá komise OSN pro vyšetřování potvrdila již v květnu 2013, že spíše rebelové, než vláda vlastní chemické zbraněí a použili nervový plyn sarin proti civilnímu obyvatelstvu.

A jakmile těmto rebelům budou chemické zbraně dodány a budou vyškolení v jejich používání specialisty najatými Pentagonem, při jakémkoliv použití, bude okamžitě následovat obvinění sýrské vlády z nasazení chemických zbraní proti nevinnému sýrskému lidu.

Jak je vidět, předpovědi pana profesora, pronesené již v roce 2012, se vyplňují na 100%.

Otázkou je také, co se to děje v Bílem domě?

Současné chování Trumpa, je o 180 stupňů jiné, než byly jeho předvolební sliby. Spolkla snad „washingtonská bažina“, kterou slíbil vyčistit i jeho samotného? Nebo snad došlo v Bílém domě k palácovému převratu, jak píše na svých stránkách AE News ?

Já si to nemyslím, i když osobně mám vůči Trumpovi moře výhrad. Jeho populistickým předvolebním slibům věřím tak cca z 40%. Důvod je jednoduchý. Z historie nepamatuji případ, kdy by nějaký miliardář prosazoval jakákoliv politická, nebo ekonomická opatření, která by pomohla té nejchudší a tzv. střední vrstvě občanů. Vždy a všude byla přijata opatření, jež vedla jen a jen k dalšímu zbohatnutí těch nejbohatších. Proč by měl být Trump nějakou výjimkou?

Trump od samotného začátku narazil na obrovskou hradbu odporu ve Washingtonu. Proti Trumpovi stály v USA v jednom šiku mainstreamová média. Žádné mainstreamové noviny nebo televize ho nepodpořily. To je v americké historii unikát. Ani G. W. Bush po svém velmi podivném vítězství ve volbách v roce 2000, kde na Floridě po soudních tahanicích zvítězil o pár stovek hlasů, neměl v mainstreamu tolik nepřátel, jako měl Donald Trump. Proti Trumpovi stály americké soudy, jež mu zrušily už dva dekrety namířené proti muslimské migraci. A stál proti němu Senát i Kongres, kde přitom paradoxně má většinu jeho vlastní strana, Republíkáni. Ti mu před 3 týdny potopili vlajkovou loď v podobě jeho zdravotního zákona, který měl nahradit Obamacare. Jeho nepřátelé mu zlikvidovali jeho nejbližší pomocníky jako byli gen. Michael Flynn, nebo jeho nejlepší poradce v zahraničních otázkách Steve Bannon. Navíc se odhalila pravá tvář jeho zetě (manžela dcery Ivanky) Jareda Kushnera, který se tvrdě postavil proti plánům Trumpa.

kushner-ivankaJared Kushner a jeho manželka Ivanka

 A právě Jared Kushner, manžel Ivanky Trump, prosazuje do hlavy Trumpovi, aby nedělal politiku na základě slibů, které dal voličům, ale na základě pragmatičnosti, tedy na základě toho, čemu se v Německu říká ustáleným termínem „Realpolitk“. Takže mu radí, aby netrval na principech, ale aby dělal ústupky všude tam, kde to pomůže něčemu nebo někomu. Radí mu zkrátka politické kupčení, které je základem zkorumpované politiky establishmentu, je symbolem a základem oné washingtonské bažiny.

Americká alternativa a níže uvedené video s titulky nyní odhaluje, kdo stojí za Jaredem Kushnerem. Po jeho schůzce ve Washingtonu s Lloydem Blankfeinem z Goldman Sachs totiž pár týdnů poté došlo k nasunutí lidí do poradního sboru prezidenta Trumpa, kteří pochází z Goldman Sachs a naopak došlo k odchodu Bannona. Ale nejenom to. Goldman Sachs do Trumpovy přízně nasunul i Andrew Quinna, hlavního vyjednavače smlouvy TPP a také člověka, který vedl delegaci Goldman Sachs k vyjednání řešení řeckého státního dluhu. Jenže šoky zdaleka nekončí. V Trumpově blízkosti nově působí i Gary Cohn z Goldman Saschs, který má napojení na Dinu Habib Powell, manželku Richarda Powella, která dělá nově Trumpovi poradkyni a pracovala také pro Goldman. Richrad Powell je přitom prezidentem investiční společnosti Teneo, která je skrze vlastnické vztahy přímo ovládána rodinou Clintonových, konkrétně přímo Billem Clintonem. (A kruh se uzavírá, za vším je Goldman Sachs.)

Jenomže já jsem přesvědčen, že Trump, ať je již jakýkoli, rozhodně není blbec. Je to obchodník,, který vybudoval impérium a i když několikráte „pohořel“, vždy se dokázal postavit na nohy. Takže, jako obchodník si zajisté v hlavě spočítal všechny pro a proti a proto ten raketový útok Tomahawky. Možná za nějakých 50 let (po odtajnění) se vy mladíci dozvíte i to, kdo stál za „False Flag“ s chemickým útokem a stovkami mrtvých dětiček. Ten „chemický útok“ musel přijít, protože jinak by se nenašel žádný důvod k odvětě Tomahawky. Tuto mou (a nejen mou) teorii podporuje řada důkazů, mezi něž především patří výběr cíle pro Tomahawky. Při dnešních technických možnostech, kdy jde zobrazit kdekoliv na zemi i takový detail, jako jsou ženská prsa nějaké ženy, jenž se opaluje na pláži, je naprostá hloupost věřit tomu, že by hoši z Pentagonu nevěděli, že na té sýrské základně není nic, co by stálo ke zničení za 100 milionů USD, což je cca cena 59 Tomahawků. Navíc, když ještě dali předem echo Rusům (a tím pádem i Sýřanům a Iráncům) s možností vše cennější odlifrovat rychle jinam.

No a zdá se, že se Trumpovi tento krok povedl, protože jakoby kouzelnou hůlkou, převážná většina mainstreamu na něj přestala útočit a naopak oceňují jeho rozhodnutí „ukázat Sýrii, kdo je ve světě pánem“.

V závěru se můžete podívat na video z úvodního jednání matu ministry zahraničních věcí RF – Lavrovem a USA Tillersonem. V našich mainstreamových médiich ho jistě nenajdete.


České titulky zapnout kliknutím na ikonku CC.

Zhruba osmi minutové video odhaluje úplně dva odlišné světy a světonázory. Zatímco Rusko usiluje o dialog, spolupráci a snaží se, aby americká strana Rusko respektovala jako rovnocenného partnera, americká delegace přijela do Moskvy s něčím úplně jiným . Sergej Lavrov odmítl hned v úvodu přidání se Moskvy na stranu USA, k čemuž včera vyzval Rex Tillerson před svým odletem do Moskvy. Rusko nechce vytvářet žádné zákulisní aliance, nebo aliance pro nějaké jiné aliance, ale chce kolektivní postup k řešení mezinárodních otázek se zachováním práva jednotlivých zemí na udržování svých specifických zájmů.

Zdroj foto a videí: AE News