Střelba v Chomutově ukázala na policejní super-mindrák

střelba v Chomutově

Autor: Martin Prášek

Jen si tak mírnix týrnix legálně drženou jednou v noci odstřelil Roma. Tedy vrah. Tak zní unisono jak z úst policie tak z úst policajtům loajálních tiskovin. Odhalují tím však jeden z největších super mindráků represivních složek.

Jako první o případu chladnokrevné vraždy mírumilovného a nekonfliktního Roma, kterému předcházela jen banalitka v podobě rušení nočního klidu, samozřejmě informovala štvavá vysílačka Romské komunity, z peněz nás všech placený server Romea.cz. Svým obvyklým informačním stylem, tj vynecháním veškerých faktů, které se nehodí, veškerých zmínek o negativním Romském chování a konstatováním, že Rom je v tom vždy nevinně a všechno zlo od bílých pochází.

Z prvotních informací, že prostě držitel legální zbraně chytil rapla a neškodného romského mladého muže chladnokrevně popravil, a ze zpráv o Romské pietní akci ihned na místě najednou začínají vyplouvat fakta.

‚Muž slyšel v noci z ulice hluk. Z okna paneláku uviděl dodávku, jejíž řidič boural do zaparkovaných aut a najížděl do lidí na chodníku,‘ seznámil s dosavadními výsledky vyšetřování policejní mluvčí Daniel Vítek Zdroj: ZDE

Podívejte se na fotografii. Jestli se jedná o místo, kde byl muž zabit, pak je NA CHODNÍKU, daleko od nejbližší vozovky…

Celou dobu posloucháme z úst právě policie že auto je zbraň a řidič je za všech okolností sprostý vrah. Jede rychle – vrah, vybrzdí – vrah. Atakdále. Za použití auta jako zbraně padají vysoké nepodmíněné tresty, mnohdy až v absurdních výších.

Připomeňme kauzu přejeté policistky. kauzu piráta Laciny, ze kterého udělala málem vraha zejména média. Vybržďovače Tripišovského.

A kauzu Martina Nováka. Který za toto použití auta jako smrtící zbraně, byť značně iluzorní a přestože se nikomu nic vážného nestalo dostal trest tak vysoký že se de fakto rovnal rozsudku smrti (dohnal jej k sebevraždě).

Brněnský krajský soud v úterý poslal na 15,5 roku do vězení osmatřicetiletého Martina Nováka za pokus o vraždu. V srpnu 2013 v Žabovřeské ulici v Brně vytlačil svým jaguarem dodávku se šesti lidmi na svodidla. Zdroj

Dokonce je auto jako zbraň i když jede pomalu a nikomu neublíží. Srovnejte stanovisko Nejvyššího soudu z tohoto článku.

Řidiči, kteří využijí svoje auto k zastrašování nebo najíždění na jiné lidi, páchají násilí se zbraní v ruce a zaslouží si přísnější trest.
A nemusí přitom vůbec dojít ke zranění. K odsouzení za trestný čin stačí i pomalá a málo nebezpečná jízda, kterou chce řidič zastrašit například úředníky nebo policisty.

Nový rozměr použití auta jako zbraně pak daly teroristické útoky třeba v Nice a v Berlíně, to snad dodávat netřeba.

A tady v Chomutově šílený řidič tuto zbraň použije k ohrožování zdraví a životů jiných občanů. A je jiným člověkem se zbraní zastaven.

A najednou simsalabim – a auto není nebezpečná zbraň. A člověk, který se šílenému řidiči postaví najednou není hrdina, dokonce ani nejedná v krajní nouzi a nebo v nutné sebeobraně. A dokonce není ani obviněn z nepřiměřené obrany ale rovnou z vraždy. Ke které se prý podle novinářů i doznal (??)

Jo, kdyby onu do lidí najíždějící dodávka nebyla dodávkou ale luxusním autem a kdyby ji řídil bílý heterosexuální muž, nejlépe manažer, notabene s černými brýlemi a lepším mobilem, než má vyšetřující policista to by bylo jiná. To by je určitě chtěl zabít. Ale ožralý cikán v dodávce, ten určitě najížděním do lidí vraždit nechtěl, dokonce ani nemohl vědět, že přejetím může někoho zmrzačit či usmrtit (tzv nepřímý úmysl). On jim určitě chtěl jen namasírovat hnáty letním vzorkem…

Pro policii a justici je totiž daleko příjemnější představa, že sice půjde oznamovat pozůstalým, že jejich blízké zabil šílenec, ale přitom si coby represivní složky zachovají monopol na násilí, než představa, že se občan za použití smrtelné síly ubrání sám a bez nich. Představa, že by se obyčejný plebs mohl přiblížit jeho Uniformované Výsosti s právem 007 (zabíjet), jest největším traumatem malého českého policajta. A podle toho bude policie jednat. A to je ponaučení ze střelby v Chomutově.

A nejen v Chomutově. Policie se totiž k občanovi, který si dovolil ubránit se zločinci, nedejbože se zbraní, místo aby mu veřejně poděkovala, případně dala aspoň hodinky za statečnost, dokáže jediné. Házet klacky pod nohy pomocí kriminalizace. A v případě lidí, kteří se bránili střelnou zbraní tím tuplem.

Připomeňme případ Tanvaldské střelby, kdy se náhodou taktéž romským útočníkům ubránil jistý důchodce. Přestože skončil pořezán, měl právě o tu pistoli lepší osud, než jiný tanvaldský senior, kterého gang lupičů přepadl, spoutal, omotal mu obličej a nos lepící páskou a nechal dlouhé desítky minut dusit se ve vlastních zvratcích k smrti. Jeden ze spolupachatelů, jistý Ladislav Olah se pak hájil, že tam nešli přece vraždit, ale jen loupit (info o případu zde, zdroj IDNES).

Onen střílející senior byl zadržen, popotahován, obviňován. Policie a autority dokonce dopustily aby jemu, jakožto UBRÁNIVŠI SE OBĚTI(!!!) pod okny pochodoval jakýsi průvod zastávající se lidí co jej napadli. I takhle vypadá ochrana obětí trestné činnosti v praxi. A dlouho trvalo, než se s konečnou platností rozhodlo, že se opravdu jednalo o nutnou obranu.

Připomeňme si případ strážného skládky kovů, který se se zbraní bránil loupeživému nájezdu Romů, kteří jej ohrožovali na životě. Kdy policie šmahem propustila zloděje, ale bránícího se hlídače zavřela.

Z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti obvinili odpoledne kriminalisté čtyřicetiletého hlídače, který v úterý zastřelil zloděje, jenž kradl se svými společníky na skládce ve Zdechovicích na Pardubicku. Hlídači hrozí až 16 let odnětí svobody. Zdroj:

Připomeňme případ majitele sběrny kovů, který zastřelil zloděje brokovnicí.

Vrchní soud v Olomouci poslal na šest let do vězení majitele sběrny na Brněnsku Karla Baštu. Loni použil zbraň proti skupince mladých lidí, z nichž někteří se mu vloupali do obchodu. Mladou dívku tehdy výstřel z brokovnice připravil o zrak. Zdroj:

Nebo kuší zastřeleného zloděje

Vrchní soud v Olomouci dnes potvrdil Jaromíru Šebestovi z Chotěbuze na Karvinsku desetileté vězení za zastřelení domnělého zloděje šípem z kuše. Šíp muže, kterého Šebesta považoval za zloděje, loni v dubnu zasáhl do hlavy a v nemocnici později zemřel. Vrchní soud neuznal obhajobu obžalovaného, že na skupinku Romů, kteří vnikli na jeho pozemek, vystřelil z kuše náhodou ve snaze bránit svůj majetek Zdroj:

Případ olomouckého taxikáře, který se ubránil útoku jiného – známého místního provohatéra a bývalého policisty..

Incident se stal 21. ledna krátce před půlnocí na stanovišti vozů taxi před hotelem v Pavelčákově ulici. Muž, který na Plisku v autě zaútočil, byl podle spisu opilý, v krvi měl téměř dvě promile alkoholu. Otevřel vůz a začal taxikáře bít. Pliska jej poté bodl dýkou, kterou v autě vozil, a způsobil mu tím smrtelné zranění. Podle svědectví dalších řidičů taxi incident vyprovokoval usmrcený muž, který podle nich toho večera konkurenty vyhledával cíleně a do konfliktu se dostal se třemi z nich.

Nebo případ „krušnohorské střelby“, který je naprosto ikonický, neb policie i justice včetně ÚS odmítaly vytrvale jakékoliv okolnosti, které svědčí o tom, že se napadený – a později odsouzený muž – pan Houštecký pouze bránil. pro milovníky přehrabování justičního svinstva doporučuji tento odkaz. Výborně ilustruje to, jak systém policie a justice chorobně NENÁVIDÍ lidi, kteří se se střelnou zbraní napadení skutečně ubránili.

Všechny z nich, ten poslední pak zvláště policie a justice řešila stylem „ubránil jsi se a útočník to odsral – pak jsi VRAH a jsi vinen!„, třebaže u řady z nich to policejně-justiční mafii neprošlo.

Střelba v Chomutově ukázala na dlouhodobý policajní super mega mindrák. A tím je chorobné přesvědčení, že nikdo krom nich nemají právo vůči zlu použít smrtelnou sílu. Etnická příslušnost střelce, a zastřeleného jest u tohoto případu vedlejší.

Tak nějak však odmítám nazvat člověka, který se zbraní zastaví šílence najíždějícího do lidí vrahem. Zvláště ve světle mnoha teroristických útoků právě náklaďáky vedenými. Nice, bratru 70 mrtvých. Berlín 10 mrtvých. Atd. Etnická příslušnost střelce a „oběti“ je zde LHOSTEJNÁ

A rozhodně nejsem sám. i některá méně servilní periodika zastávají stejný názor. za všechny jen: Reflex. který svůj článek rovnou nazval Svobodu střelci z Chomutova

Takže zastřelit útočníka, který autem najíždí do lidí, by mělo být chápáno jako čin občanské statečnosti. Střelci z Chomutova, který se zachoval právě tak – postavil se útoku, který byl veden autem – však policie obvinila z vraždy. Takže se ptám: Co měl ten náhodný svědek a pozdější střelec dělat? Zavolat policii a přihlížet, jak řidič útočící dodávky zabíjí lidi? Přes všechny tyhle otázky je střelec obviněn z vraždy a hrozí mu až dvacet let vězení. Jeho obvinění je tím nejhorším vzkazem pro občany, které si lze představit. V podstatě ten úřední akt říká: Nesmíte se bránit, když uvidíte násilí, nesmíte se mu postavit, jinak vás zavřeme! Což je v době stále hrozícího teroristického útoku zcela špatně.

Doufám, že incident bude a to navzdory etnické příslušnosti oběti ŘÁDNĚ A NESTRANNĚ vyšetřen. Doufám, ale NEVĚŘÍM. Jako obvykle tomu totiž brání ty správné barvy pleti na těch správných stranách.

Podezření vzbuzuje už to, že ještě před úplným ukončením ohledávání místa byla na krime-scénu puštěna skupina cca 100 Romů v rámci k jakési piety.

Podezřelá je i nebývalá RYCHLOST, se kterou má policie jasno, že se jedná o vraždu. A ne například o krajní nouzi, o nutnou obranu, nebo třeba o obranu nepřiměřenou. Za tu dobu ještě nemohou mít k dispozici výslechy svědků (což potvrdili, neb střelce kvůli možnosti ovlivňování svědků strčili do vazby), vyhodnocení stop, o pitvě oběti a výsledcích toxikologie nemluvím. Jako by zde někdo u PČR jednal na zakázku – třeba právě proti držitelům legálních zbraní.

Aby se dosáhlo řádného vyšetření, vzal okresní soud střelce do vazby. Prý „aby nemohl ovlivňovat svědky“. Jistěže – jiný vazební důvod zřejmě nemohl najít. Byl bezúhonný a spolehlivý – jinak by neměl přeci zbroják, útěk nepřicházel v úvahu, neb je to zřejmě řádný občan a je přesvědčen že jednal oprávněně.(A to, že před budovou čekalo cca 20 příbuzných, určitě nemělo vliv)

Kdo však zabrání tomu, aby svědky incidentu ovlivňovala tamní romská komunita??? Obava je to více nežli důvodná, neb Romská komunita je přinejmenším výhrůžkami násilím vůči svědkům či domnělým pachatelům, popřípadě výhrůžkami smrtí justičním pracovníkům, či podřezáním dětí úřednicím na sociálce atd neblaze proslulá. např ZDE

Nebo Romy zmasakrovaný řidič – svědek nehody, o kterém se domnívali, že srazil romské dítě.

Krajský soud v Hradci Králové potrestal bratry Michala a Jana Muchovy, kteří loni v září surově zmlátili muže, jenž se po nehodě u Chomutic na Jičínsku snažil pomoci jejich jedenáctiletému bratranci. Zdroj:

Na tomto případě je ještě zarážející postup justice čtěte dobře

Rasový motiv se prokázat nepodařilo

Policisté nejprve obvinili oba útočníky z výtržnictví, druhý den ale na základě lékařské zprávy případ překvalifikovali na ublížení na zdraví a později ještě na trestný čin těžkého ublížení na zdraví s rasovým podtextem. Ten se ale soudu prokázat nepodařilo.

Nadávky typu „bílé svině“ a vyhrožování jako „my si vás najdeme a zabijeme vás“ sice podle svědků z úst obžalovaných zazněly, ale ne během samotného útoku. Státní zástupkyně proto v závěrečné řeči navrhla změnu právní kvalifikace. Zdroj

Kapitolou samu pro sebe je pak smrt Roma v Žatecké pizzerii, kde jsou romské výhrůžky nejen domnělému pachateli, ale i svědkům incidentu a zaměstnancům pizzerie i bílé majoritě tak excesivní a tak dobře zadokumentovány a profláknuté, že se jim chtě nechtě věnoval i Patrik Banga:

„Romale… čtu příspěvky na všech diskusních fórech a na Facebooku a je mi smutno. Hodně z nás volá po odplatě. Ale pamatujte, že násilí plodí jen násilí. Všem nám jde o to samé, aby se řádně vyšetřilo, co se v Žatci stalo. Ale nadáváním, urážením, rasismem a výhrůžkami děláme to samé co ti, které kritizujeme. Prosím, nesnižujme se na úroveň rasistů,“ napsal Patrik Banga.

Banga tak reagoval na výzvy a příspěvky, které se objevují na Facebooku a zazněly také na čtvrteční spontánní pietní akci za zemřelého Roma. Ten zemřel 18. 10. 2016 krátce po 19 hodině potom co se dostal do potyčky s návštěvníky restaurace a po zásahu městských strážníků.  Zdroj zde

Opravdu si myslíte, že se tentokráte Romové výhrůžkám a ovlivńování svědků ve prospěch zastřeleného romského řidiče opravdu vyhnou ? Jsem v tomto skeptik. Každopádně, na výhrůžky policistům při takzvané pietě již podle některých médií došlo. Zdroj server týdeník policie

Shodou okolností se na místě v 18. hodin sešli Romové, kteří chtěli uctít památku oběti. Sešlo se několik desítek lidí. Protože však na místě činu stále probíhaly ze strany kriminalistů a balistiků jisté úkony, nemohli policisté vpustit účastníky pietní akce za pásku. To se některým nelíbilo, a tak policisty častovali řadou vulgárních urážek. Opakovaně bylo slyšet například „mr*ky český“. Policisté si také museli opakovaně vyslechnout, že nemít uniformu, byli by na místě rozcupováni. Jiní účastníci akce zase policisty nabádali, aby je zastřelili.

Výsledek vyšetřování i soudů už je tedy předem jasný. Kdykoliv se totiž ukázalo že .45 u pasu je lepší než 158 na drátě to nikdy stopadesátosmičky NEDOPUSTILY. Svědectví ve prospěch střelce, která v Chomutově neumlčí STRACH z Romské odvety, prostě v následujícím procesu zignorují.

Osobně tak vidím, že budeme mít další případ „krušnohorské střelby “ či „olomouckého pobodání“ , kde bude snaha za každou cenu perzekvovat člověka, který si dovolil použít zbraň bez příslušných „stavovských privilegií“, nadřazena čemukoliv – jak zákonům tak faktům tak pravdě a posléze bude i dovedena do „úspěšného konce“ – exemplární likvidace.

PS: Tento článek neslouží jako vyjádření sympatií s jakýmkoliv hnutím popírajícím na základě rasy či národnosti jakákoliv lidská práva komukoliv. Ani neslouží k vyjádření nenávisti k jakémukoliv etniku či rase. V tomto případě je totiž etnická příslušnost vedlejší, neb článek jest o tom, že policie a justice většinou vnímá použití smrtící síly a (střelné) zbraně při sebeobraně jako své stavovské privilegium a nenávidí všechny, kteří tak učiní, aniž by k policejnímu stavu příslušeli.

Zdroj: Zvědavec