Společnost se sídlem v Texasu údajně vytvořila vakcínu proti koronaviru

Autor: Amanda Woods, 20. února 2020

Podle nových zpráv společnost v Texasu založená na genetickém inženýrství dokončila vývoj vakcíny proti koronaviru.

Vědci společnosti Greffex Inc., která má sídlo v Houstonu a laboratoř v Aurora v Coloradu, tento týden dokončili vývoj vakcíny, řekl  prezident a generální ředitel společnosti John Price, společnosti Houston Business Journal.

Podle zprávy se nyní vakcína přesune na testování na zvířatech nezbytnými vládními agenturami – FDA v USA a podobnými regulačními orgány v Číně a dalších silně postižených zemích.

Z bezpečnostních důvodů Greffex nepoužil živý nebo zabitý virus k vytvoření vakcíny. Namísto toho byly použity vektorové vakcíny založené na adenoviru, které se široce používají proti různým infekčním onemocněním nebo rakovinám.

Trik v přípravě vakcíny spočívá v tom, že můžete přizpůsobit vakcínu, kterou jsme vyrobili tak, aby bylo možné vyrobit určitý počet dávek, můžete testovat tuto vakcínu rychle a efektivně a pak ji můžete dostat k pacientům,řekl Price KHOU 11. „A to je místo, kde máme výhodu proti ostatním společnostem.“

Vakcína je produktem smlouvy ve výši 18,9 milionu dolarů, kterou společnost Greffex obdržela v září 2019 od Národního institutu pro zdraví alergických a infekčních nemocí zaměřeného na boj proti infekčním hrozbám.

Pokud bude vakcína schválená vládou, Greffex ji rozdá zdarma všem nejvíce postiženým zemím. V důsledku vypuknutí epidemie COVID-19 zemřelo již více než 2100 lidí, přičemž všivhni z nich, kromě 11, zemřely v Číně. Na celém světě bylo infikováno více než 75700 lidí.

Zdroj textu a úvodního obrázku: New Yourk Post
Překlad: Administrátor