Spojené státy vyhlásily válku Rusku, Německu, Nizozemsku a Francii

Autor: Thierry Meyssan, 04. 10. 2022

Zatímco mezinárodní tisk považuje sabotáž plynovodu Nord Stream za novinku, my ji analyzujeme jako válečný akt proti Německu a Evropské unii. Byly totiž současně přerušeny tři trasy dodávek plynu do západní Evropy a současně byl otevřen nový plynovod do Polska.

Stejně jako Michail Gorbačov viděl v černobylské katastrofě nevyhnutelný rozpad SSSR, tak se domníváme, že sabotáž obou plynovodů Nord Stream znamená začátek hospodářského rozpadu Unie.

Boj Spojených států za udržení globální hegemonie dospěl do třetí fáze.

Po rozšíření NATO na východ v rozporu se závazky Západu neumisťovat americké zbraně ve střední Evropě je přímo ohroženo Rusko, které nemůže bránit své obrovské hranice.

Washington v rozporu se svými závazky z druhé světové války dosadil v Kyjevě k moci „tvrdé nacionalisty“ („nacisty“ v kremelské terminologii). Ti zakázali svým rusky mluvícím krajanům mluvit jejich rodným jazykem, zbavili je veřejných služeb a nakonec bombardovali ty v Donbasu. Rusku nezbylo než vojensky zasáhnout, aby jejich utrpení ukončilo.

Třetím kolem je autoritativní změna dodávek energie do západní a střední Evropy. Ve stejný den, kdy byl uveden do provozu plynovod Baltic Pipeline, byly zničeny oba dva plynovody Nord Stream a přerušena údržba plynovodu Turkish Stream.

218154-1-c1b47Ruská satelitní fotografie vroucí vody po sabotáži plynovodu Nord Stream.

Jde o nejničivější sabotáž v historii. Válečný akt jak proti Rusku (51 %), tak proti Německu (30 %), spoluvlastníkům těchto obrovských investic, ale také proti jejich partnerům, Nizozemsku (9 %) a Francii (9 %). V tuto chvíli žádná z obětí veřejně nereagovala.

K provedení této značné destrukce bylo nutné mít v oblasti ponorky, které mocnosti v regionu identifikovaly. Pokud oficiálně neexistují žádné stopy, v policejním slova smyslu již promluvily „sledovací kamery“ (sonary). Příslušné státy s jistotou vědí, kdo je pachatelem. Buď budou reagovat a budou politicky zlikvidovány, nebo budou své reakce na tuto tajnou akci připravovat tajně a až tak učiní, stanou se skutečnými politickými aktéry.

Vzpomeňme na státní převrat v Alžíru v roce 1961 a následné pokusy o atentát na prezidenta Francouzské republiky Charlese de Gaulla. De Gaulle předstíral, že je provedla Tajná armádní organizace (OAS), skupina Francouzů, kteří se stavěli proti nezávislosti Alžírska. Jeho ministr zahraničních věcí Maurice Couve de Murville však veřejně zmínil roli španělského Opus Dei a americké CIA při jejich organizaci a financování. De Gaulle vyhledal a identifikoval zrádce, reorganizoval policii a armádu a o pět let později náhle oznámil vystoupení Francie z integrovaného velení NATO. Tomu dal dva týdny na to, aby uzavřelo své velitelství v Paříži-Dauphine a přesunulo se do Belgie o něco více času mělo na uzavření 29 vojenských základen NATO v zemi. Poté začal cestovat do zahraničí, aby odsoudil pokrytectví USA, zejména válku ve Vietnamu. Francie se okamžitě stala vedoucí mocností v mezinárodních vztazích. Tyto události nebyly nikdy veřejně vysvětleny, ale všichni tehdejší političtí představitelé je mohou potvrdit [1].

Od zániku Sovětského svazu si Spojené státy vytvořily mapu světa, která narušuje mezinárodní vztahy a vede je ke svrhávání vlád a vedení válek s cílem vybudovat dopravní trasy pro zdroje energie. To byla po osm let hlavní činnost viceprezidenta Ala Gora, dnes je to činnost zvláštního poradce Amose Hochsteina. Vzpomínáme si na válku v Podněstří, aby se zmocnil uzlu plynovodu [2], pak na válku v Kosovu, aby vybudoval komunikační trasu přes Balkán, „8. koridor“. Nyní vycházejí na světlo všechny další dílky skládačky.

Je obzvláště obtížné pochopit zlo, které právě zasáhlo Evropskou unii a s největší pravděpodobností způsobí její hospodářský kolaps, protože Unie sama učinila některá rozhodnutí nezbytná pro svůj bankrot.

Do 26. září 2022 dodávalo plyn do Unie především Rusko. Ten byl dodáván jednak prostřednictvím plynovodu Bratrství přes Ukrajinu, pak plynovodem Nord Stream 1 a Turkisch Stream. Spojené státy, které garantují bezpečnost Unie, právě tyto tři trasy postupně odřízly. Plynovod Bratrství zatím stále funguje, ale z vůle Kyjeva může být kdykoli přerušen, Nord Streamy byly sabotovány a u Turkisch Streamu již nelze provádět pravidelnou údržbu, kvůli sankcím, které Unie přijala na žádost USA.

Nord-StreamPřed jedenácti lety Evropané oslavovali spojení s Ruskem. Věřili, že budují mírový a prosperující svět.

Až do 26. září bylo hospodářství Unie založeno především na produkci německého průmyslu. Odříznutím Nord Streamu Spojené státy zničily německý průmysl. Podle slavných slov lorda Ismaye, prvního generálního tajemníka NATO, bylo cílem Anglosasů „udržet Američany uvnitř, Rusy venku a Němce pod kontrolou„.

218154-3-ab797Ronald Reagan se postavil proti dodávkám ruského plynu do Francie a Německa. Po uvalení neúspěšných sankcí na společnosti v obou zemích nařídil řediteli CIA Williamu Caseymu, aby sabotoval plynovod Jamal v Polsku. To se podařilo.

Tuto politiku prováděly všechny americké administrativy bez přerušení od 50. let 20. století. Severní proud vybudovalo 9 států, z nichž 4 jej vlastní. Jeho provoz byl zahájen v roce 2011. Počínaje funkčním obdobím Donalda Trumpa v roce 2017 americký Kongres pohrozil sankcemi vůči společnostem, které se podílejí na provozu Nord Stream 1 a společnostem zapojeným do projektu Nord Stream 2. Sám prezident Trump se vazalství Německa vůči ruskému plynu vysmíval. K zablokování dodávek ruského plynu do západní Evropy byla vytvořena řada právních překážek a to nejen ze strany Spojených států, ale i Polska. Z toho pohledu nová americká administrativa nic nezměnila. Německo se mýlilo, když se domnívalo, že bude benevolentnější.

Je pravda, že v červenci 2021 bylo dosaženo dohody, podle níž by Nord Stream 2 byl nahrazen vodíkem vyrobeným na Ukrajině a od roku 2024 (datum ukončení rusko-ukrajinské smlouvy) přepravovaným prostřednictvím změněného plynovodu Bratrství.

Kancléř Olaf Scholz, který byl zvolen v prosinci 2021, udělal během několika měsíců dvě závažné chyby. Dne 7. prosince se vydal do Bílého domu, kde se snažil vzdorovat požadavku Spojených států, aby přestal odebírat ruský plyn. Doma se však rozhodl zachovat Nord Stream 1 a zablokovat Nord Stream 2, zatímco hledal obnovitelné zdroje. Mylně se domníval, že tím vyvažuje válečné štvaní amerického strategického myšlení, potřeby svého průmyslu a doktrínu Zelených, členů své vládní koalice.

Joe Biden na tiskové konferenci prohlásil, že jeho země může Nord Stream 2 zničit a že pokud Rusko napadne Ukrajinu, udělá to. Pro Scholze bylo naprosto děsivé slyšet, jak mu jeho nadřízený plive do tváře, že by mohl zničit investici v hodnotě desítek miliard dolarů, pokud by třetí strana jednala bez ohledu na jeho diktát. Nevíme, zda se prezident Biden během jednání za zavřenými dveřmi zmínil také o zničení Nord Stream 1, ale není to vyloučeno. Každopádně podle německých novinářů, kteří ho sledovali, se kancléř vrátil do Německa úplně bledý.

Druhé chyby se dopustil 16. září 2022. Jeho země se chtěla vymanit z anglosaského deštníku a zajistit bezpečnost sobě i celé Evropské unii. „Jako nejlidnatější země, s největší ekonomickou silou a nacházející se v centru kontinentu se naše armáda musí stát pilířem konvenční obrany v Evropě,“ řekl kancléř. Upřesněním, že hovoří pouze o „konvenční obraně“, chtěl ušetřit náchylnost svého francouzského souseda, jediné jaderné mocnosti v Unii. Neuvědomil si, že porušuje Straussovu doktrínu, když si představuje, že uniká z amerického vojenského protektorátu. V roce 1992 podepsal Paul Wolfowitz Směrnici pro obrannou politiku, jejíž výňatky byly zveřejněny v New York Times. Naznačil, že Spojené státy budou každou touhu po evropské emancipaci považovat za cassus belli.

O šest dní později vyhodili příslušníci Navy Seals do povětří dva plynovody v Baltském moři a vrátili Německo o jedenáct let zpět.

nord_stream_2-map

Ve stejné době, několik hodin po sabotáži, byl nový plynovod Baltic Pipe s velkými fanfárami slavnostně otevřen polským prezidentem, dánským premiérem a norským ministrem energetiky. Nemá sice vůbec takové kapacity jako Nord Stream, ale na přelom doby bude stačit. Kdysi Evropské unii dominoval německý průmysl využívající ruský plyn, nyní jí bude dominovat Polsko využívající norský plyn. Polský premiér Mateusz Morawiecki při slavnostním otevření triumfálně prohlásil: „Končí éra nadvlády ruského plynu, éra, která se vyznačovala vydíráním, hrozbami a nátlakem. „

Válečný akt spáchaný proti Rusku, Německu, Nizozemsku a Francii nás nutí zcela přehodnotit události na Ukrajině. Je mnohem důležitější než to, co bylo předtím, pokud Spojené státy zaútočily na své spojence. V předchozích článcích jsem obšírně vysvětlil, co Straussové svými provokacemi na Ukrajině sledovali. To, co se právě stalo, nám ukazuje, proč Washington jako stát podporuje strausovský projekt a že jeho „velká strategie“ se od 50. let minulého století vůbec nezměnila.

three-seas-initiative-2017V roce 2017 se americký prezident Donald Trump zúčastnil summitu Iniciativy tří moří ve Varšavě. Polsko je často označováno za „trojského koně“ USA v Evropské unii. Je také klíčem k přítomnosti USA ve střední Evropě.

V praxi se Evropská unie hospodářsky zhroutí, s výjimkou Polska a jeho jedenácti středoevropských spojenců, členů Iniciativy tří moří (Intermarium) [3]. Příliv a odliv se obrací. Od nynějška běží Varšava napřed.

Velkými poraženými budou západní Evropa a Rusko, ale také Ukrajina, která bude zničena jen proto, aby umožnila tuto masakrální hru.

****

Thierry Meyssan, politický konzultant, předseda a zakladatel Réseau Voltaire (Voltairova síť). Nejnovější dílo v angličtině – Before Our Very Eyes, Fake Wars and Big Lies: Od 11. září po Donalda Trumpa, Progressive Press, 2019.

Originál článku a obrázků: Voltaineret.org
Překlad a úprava obrázků: Admin Nekorektní TOP-CZ

1 komentář

  1. .Otázka je, zda se nejedná o nový 9/11. Lidé přece musí být okrádáni a strašeni, aby byli poslušní a poddajní. Nevěřím že by servilita evropských politiků byla až taková, že by i v tomto případě drželi huby.

Comments are closed.