Soud národů – plus video

Autor: Batiushka, 12. 07. 2022

Častým tématem přispěvatelů i komentátorů na různých stránkách je diskuse o tom, zda speciální vojenská operace na Ukrajině potrvá několik měsíců nebo několik let. Je to častá otázka a názory se různí. Dovolte mi hned říci, že nejsem kvalifikován ani k tomu, abych o tom spekuloval, natož abych měl nějaký názor. Odpověď neznám a předpokládám, že ji nezná ani mnoho vysoce postavených lidí v armádě a mezi politiky.

V každém případě, proč je odpověď na tuto otázku tak důležitá? Jelikož se původně  nejednalo o válku, ale o omezenou operaci, do které se zatím zapojila malá část ruských ozbrojených sil. Kdyby Rusko chtělo obsadit Ukrajinu masivním vojenským násilím, německy „Blitzkrieg„, americky „šok a hrůza„, se statisíci, možná miliony obětí, vše by se dalo zvládnout za pár týdnů. Tohle však není Hollywood. To nebylo cílem.

Jasným cílem bylo osvobodit rusky mluvící část Ukrajiny a zbytek demilitarizovat a denacifikovat, aby již nepředstavoval hrozbu pro ruský svět. To všče samozřejmě znamenalo nejen vyhrát genodickou válku, kterou podporovatelé kyjevského režimu zahájili v roce 2014, ale také provést ji tak, aby způsobila co nejmenší počet obětí mezi ruskými a spojeneckými vojáky a ukrajinskými civilisty a zároveň co nejméně poškodila civilní infrastrukturu.

Obrázky ukazující obrovské škody na civilní infrastruktuře, zejména v Mariupolu a Doněcku, ukazují především obrovské množství škod způsobených bombardováním kyjevského režimu podporovaného NATO za posledních osm let. Ruským vojenským a politickým plánovačům bylo jasné, že operace bude trvat nejméně měsíce, možná roky, protože se zde celá kyjevská armáda zakopává již osm let. Rusko vědělo, že abyste vyhráli válku, musíte po ní vyhrát mír.

Nebylo dobré dělat to, co dělali Američané ve Vietnamu, Iráku a Afghánistánu, ničit infrastrukturu, vyvolávat v lidech nenávist a pak, když si uvědomíte, že jste prohráli, utéct a zanechat chaos a bídu. Ruské úřady také věděly, že vzhledem k tomu, že NATO již v roce 2014 de facto vyhlásilo Rusku válku, operace na osvobození Ukrajiny prostřednictvím denacifikace a demilitarizace by ještě více aktivovala jejich válečné úsilí a vyvolala by mnoho dalších „sankcí“. Nyní, když se Operace stala válkou NATO proti Rusku, což se do značné míry očekávalo, je o to obtížnější předpovídat budoucnost.

Mnohým unikla pointa. Speciální vojenská operace není tam, kde je. Ukrajina je pouze místem, bojištěm, a kyjevská junta jsou jen herci na jevišti, loutky. Nejde primárně o bitvu vojenských sil a jejich technologií, i když ty jsou velmi důležité, jde především o bitvu světonázorů a z nich plynoucích skutečností. Tato bitva je politická a ekonomická, duchovní a morální. Proč jinak Johnsonův režim zakázal ruskému pravoslavnému patriarchovi návštěvu Spojeného království?

Zde rozumíme slovům prezidenta Putina ze 7. července 2022 před ruskými poslanci, že Rusko „na Ukrajině ještě ani pořádně nic nezačalo„, že vojenská operace na Ukrajině znamená „kardinální rozchod s americkým světovým řádem, začátek přechodu od liberálního globalismu amerického egocentrismu k realitě multipolárního světa….pochod dějin je nezastavitelný a pokusy Západu vnutit světu svůj nový světový řád jsou odsouzeny k nezdaru„.

Ať už se v příštích měsících stane na Ukrajině cokoli z vojenského hlediska a stane se toho hodně, jsou tu jiné příběhy, které jsou v konečném důsledku jistě mnohem důležitější. Byl to pokus maličké Litvy o blokádu ruské enklávy Kaliningrad, který již selhal. Došlo ke svržení premiéra zbankrotované Velké Británie, který chtěl vést válku bez peněz, došlo k zavraždění bývalého japonského premiéra neznámými silami, na Srí Lance došlo k obsazení prezidentského paláce v Kolombu hladovým davem, který čelil obrovské inflaci a státnímu bankrotu.

Dále je tu počínající kolaps eura, které již dosáhlo parity s dolarem, protože Evropa se bez ruské energie zastaví. Je zde možný nadcházející kolaps dolaru, protože svět se pod ruským tlakem dedolarizuje. Je zde pokus mocného Německa přežít bez ruské ropy a plynu, který již selhává. Je toho mnohem více, co znepokojené elity před obyvateli západního světa tají – stávky, protesty a rozpad sociální soudržnosti.

Nyní je červenec. Za osm týdnů se ochladí. Za šestnáct týdnů začne zima. Počkejte, až začne panika a paláce vůdců západního světa také padnou pod hladovými davy čelícími obrovské inflaci a státním bankrotům v evropských a severoamerických hlavních městech. Nemusí dojít jen k jedné mrtvé, jako když 6. ledna 2021 padl prezidentský palác ve Washingtonu, ale k masovému násilí a požárům. Počkejte, až čínská vojska osvobodí Tchaj-wan, což udělají, kdy budou USA mimo hru, příliš zaměstnány svými vlastními obrovskými problémy. Pak začne Soud národů.

Zdá se, že západní Evropa prochází každých zhruba 500 let cyklem soudu. Kolem roku 500 (pedanti uvádějí rok 476) padl západní Řím pod náporem barbarů a následoval velký rozvrat a krveprolití. Kolem roku 1000 (pedanti uvádějí rok 1054) začal římský katolicismus, po němž následovaly imperialistické invaze, křížové výpravy a inkvizice. Kolem roku 1500 (pedanti uvádějí rok 1517) začal ve světě protestantismus, po němž následovalo pronásledování žen („čarodějnic„) a „náboženské války“ jak v kontinentální Evropě, tak v Británii a Irsku za Cromwella. A nyní, kolem roku 2000 (budou pedanti zmiňovat rok 2022?), začíná další soud.

Pro nás, kde se nacházíme, úzce spjaté s Ukrajinou, začala válka již počátkem roku 2021. Ale o tom si budeme vyprávět jindy.

Video mimo článek ale v associaci s obsahem článku: Paul Joseph Watson – Kolaps západní civilizace:

(Pro video ve vyššším rozlišení klik ZDE)

 

Originál článku a úvodního obrázku: Blog The Saker
Překlad: Admin Nekorektní TOP-CZ

podpora2

1 komentář

Comments are closed.