Sodoma gomora? Tři muži v Kolumbii uzavřeli „trojmanželství“

Gay manželé

Autor: Jan Běhůnek

Vůbec jako první v celé zemi uzavřeli tři muži oficiálně „trojmanželství“. Ve světě jde podle kolumbijského tisku o celkově třetí případ. Ve městě Medellín tento zcela zvláštní svazek potvrdil notář jako „Régimen Especial de patrimoniálním trieja“. Civilní sňatek se v Kolumbii obvykle odehrává u notáře.

Průkopníci polyandrie (mnohomužství), tedy novinář, bývalý radní a LGBT aktivista Manuel Bermúdez, herec Victor Prada a učitel sportu Alejandro Rodríguez jsou nyní oficiálně sezdaní. Svůj oddací list sdíleli muži na veřejně Twitteru. A to si měli vzít ještě jednoho partnera, ten ale před sňatkem zemřel na rakovinu.

Jaké má „manželství“ právní důsledky, je sporné. Manuel, Victor i Alejandro teď chtějí bojovat za to, aby jejich vztah uznaly i jiné úřady. Odvolávají se na zákaz diskriminace, který je v ústavě. Právě proto kolumbijský ústavní soud v roce 2016 za silného odporu ze strany církve tuto otázku otevřel.

Pokud se vám video nezobrazí, musíte nainstalovat Adobe Falshplayer nejméně od verze 8

„Žijeme spolu, sdílíme dům, postel, všechno. Žijeme v mnohostranné lásce,“ sdělil rozhlasové stanice Caracol jeden z mužů. „Trojvztahy v Kolumbii nejsou nic neobvyklého, ale teď byl takový svazek poprvé uznán úředně,“ řekl mluvčí kolumbijské LGBT organizace.

Bermúdez a Rodríguez tvoří již mnoho let pár, ale v roce 2012 svůj vztah „otevřeli“ ještě dalším dvěma mužům. Nicméně čtvrtý muž Alex Esneider Zabala před „svatbou“ zemřel. Na oslavě „trojmanželství“ se na něj obzvlášť vzpomínalo.

Na co se asi můžeme těšit příště?

Zdroj textu: Šifra