SitRep – válečná zpráva 19. 03. 2023

Autor: Simplicius The Thinker, 20. 03. 2023

Začněme několika věcmi, které je třeba říci k tomu, že Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu vydal zatykač na Putina.

Nejprve ta nejdůležitější a nejpřirozenější otázka, která každého napadne: proč právě teď? A cui bono?

Za načasováním tohoto rozhodnutí stojí dva hlavní záměry. První a nejnaléhavější je, že jen před několika dny bylo oznámeno, že čínský prezident Si Ťin-pching zamíří do Moskvy na důležitou státní návštěvu ve dnech 20.-22. března.

Načasování tohoto náhlého haagského rozhodnutí zřejmě má vyvinout tlak na Siho v předvečer jeho pravděpodobného podpisu důležitých dohod. Má ho uvést do rozpaků, a to jak uvnitř, možná i u některých odpůrců jeho vlastní strany, tak navenek u zbytku světa, tím, že vyvolá optiku jeho setkání s Putinem, který je údajně „mezinárodním zločincem“.

Z pohledu západní strany se samozřejmě současný narativ točí kolem toho, že toto haagské rozhodnutí je nátlakovou pákou, která má Putina vnitřně odstavit od moci. Různé britské bulvární plátky přicházejí s názorem, že Putina nyní svrhnou jeho „oligarchové“ a že jeho křehké uchopení moci vyklouzne kvůli rozpakům z toho, že je vnímán jako mezinárodně odsouzený „zločinec“.

To je samozřejmě čirý nesmysl. V Rusku nikoho nezajímají tyto šaškovské triky. Faktem je, že Haag nemá žádnou legitimitu nejen proto, že Rusko není jeho signatářem, nikdy neratifikovalo Haagskou dohodu, a tudíž vůbec neuznává autoritu soudu, ale také proto, že USA již samy zničily jakoukoli důvěryhodnost Haagu tím, že pohrozily zatčením jeho soudců, pokud by se odvážili stíhat americké vojáky za afghánské válečné zločiny:

text-01

John Bolton rovněž pohrozil, že na Haag uvalí sankce za totéž. Ve skutečnosti USA doslova schválily zákon o ochraně členů americké armády, který – nežertuji – dává USA zákonné právo „napadnout Haag“, pokud bude stíhat americké vojáky.

Toto oprávnění vedlo k tomu, že se zákonu začalo hovorově přezdívat „zákon o invazi do Haagu“, neboť zákon umožňuje prezidentovi nařídit americkou vojenskou akci, například invazi do Haagu, kde sídlí Mezinárodní trestní soud, aby ochránil americké úředníky a vojenský personál před stíháním nebo je zachránil z vazby[2][3].

text-02

A v ještě větším pokrytectvím se ukazuje, že hlavní žalobce v Haagu, tedy ten samý muž, který sám napsal příkaz k zatčení Putina – Karim Khan – je bratrem jistého Imrana Ahmada Khana, britského politika z řad toryů, který byl loni odsouzen za sexuální zneužívání dětí:

text-03

Největší pikantností však je, že Kim DotCom tvrdí, že Karim Khan, žalobce ICC, pomohl dostat svého odsouzeného pedofilního bratra o 9 měsíců dříve na svobodu. Ten samý Karim Khan, který právě vydal zatykač na Putina za zločin „deportace/obchodování s ukrajinskými dětmi“. Opravdu totální pokrytectví,

text-04

S tím, že sám jsem nebyl schopen ověřit spojení, že Karim Khan výslovně napomohl předčasnému propuštění svého bratra, takže to může být spekulace. Nicméně vzhledem k tomu, že Karim Khan je významným britským právníkem a v roce 2011 byl jmenován královniným poradcem, jistě to této domněnce dodává na důvěryhodnosti.

Také tato část v jeho životopise je docela zajímavá:

Khan byl třetím hlavním žalobcem zvoleným v historii Mezinárodního trestního soudu a prvním, který byl zvolen tajným hlasováním. Khana nominovalo Spojené království.[4][13] Funkce se ujal v červnu 2021, kdy nahradil Fatou Bensoudu.

Zdá se, že tato zkompromitovaná rodina má možná docela kompromat, který tahá za nitky.

Nyní k dalšímu důvodu, proč by toto rozhodnutí proti Putinovi vydali právě nyní. Prvním, jak jsem řekl, bylo vrhnout stín na nadcházející Siovu státní návštěvu. Další pravděpodobnou a významnou možností je podkopat případné budoucí mírové rozhovory mezi Putinem a Zelenským.

Mocnosti sledují ukrajinský kolaps a vědí, že poslední velký „hurá“ hod, který bude znamenat „jarní ofenzívu“, bude skutečným začátkem konce a Zelenskij bude pod velkým tlakem ze všech možných stran, aby zahájil formální mírové kompromisní jednání s Putinem/Ruskem.

Vydáním tohoto zatykače na Putina mu mocnosti fakticky uštědřují „černý cejch“, nebo snad šrám, který vrhá velkou právní váhu proti jakémukoli potenciálnímu mírovému jednání. Koneckonců, jak se formálně a oficiálně sejít k legálním mírovým dohodám se známým, mezinárodně uznaným zločincem? Mohl by Slobodan Miloševič vést „mírová jednání“ s kýmkoli ve formální, legální podobě?

Ve skutečnosti je to přesně jak ze standardní příručky CIA. Zde je článek ve Washington Post z 28. května 1999, kde se píše:

Rusko dnes přislíbilo, že se bude i nadále snažit zprostředkovat jednání mezi NATO a jugoslávským prezidentem Slobodanem Miloševičem, ale uvedlo, že jeho obvinění z válečných zločinů toto úsilí zkomplikovalo a že rozhovory se nepohybují pozitivním směrem.

Obvinění Miloševiče v předvečer Černomyrdinovy návštěvy bylo Ruskem odsouzeno a někteří ruští představitelé je do dnes považují za známku nekompromisního přístupu Západu. Deník Izvestija poznamenal, že s hledaným vojenským zločincem se nelze dohodnout, a prohlásil, že obvinění zruší Černomyrdinovu diplomacii.

Přečtěte si tu poslední část ještě jednou: „a že toto obvinění by „znemožnilo… diplomacii“.

Vidíte, jak příhodně to všechno vychází? Tím, že vůdce označíte „černým cejchem“ mezinárodního vyvrhele, magicky otrávíte jakoukoli možnost, že by mohl zastávat formální, legální, mezinárodně uznávanou diplomacii jakéhokoli druhu.

Stručně řečeno, tato akce je pro Ukrajinu „podpálením lodí“ (a nikoli pouhým „ukázáním přes příď“). Vzkaz zní: žádná mírová jednání nebudou přijata – my potřebujeme, abyste bojovali a umírali do posledního Ukrajince.

Můžeme se dále domnívat, že se možná situace natolik zhoršila, že  mohly existovat tajné vnitřní „signály“, které Washington znepokojily. A tak se spustil poplach, aby se ta loď potopila.

„Putina bychom okamžitě zatkli“: Německý ministr spravedlnosti slibuje, že Putina vydá do Haagu, pokud vstoupí na německé území, a stejné kroky požaduje i od všech ostatních zemí, které uznávají jurisdikci Mezinárodního trestního soudu.

„Nyní se Putin může cítit skutečně jistý snad jen v Rusku,“ prohlásil německý ministr spravedlnosti Marco Buschmann. – Očekávám, že se ICC okamžitě obrátí na Interpol i na zúčastněné státy a bude požadovat jeho vymáhání.

A vzhledem k výše uvedenému prohlášení německého ministra spravedlnosti lze usuzovat, že cílem je znemožnit mírové rozhovory na jakémkoli evropském území přidruženém k ICC, neboť by mu v účasti zabránilo strašidlo jeho zatčení.

Nyní několik náhodně nesouvisejících novinek.

Nejprve několik technických věcí, které je třeba odstranit z cesty. Rusko sestřelilo nad Doněckem několik raket HIMARS a získalo plně neporušenou elektroniku v roznětkách: (klik na obrázky pro vyšší rozlišení.)

himars-01-300himars-02-300

himars-03-300himars-04-300

himars-05-300himars-06-300

hr

Další paralelní kuriozita: Ukrajina zveřejnila zpětně získanou elektroniku z jednoho z dvojice ukořistěných ruských tanků T-90M – nejmodernějšího výrobního tanku v ruském inventáři.

t-90m-01

hr

t-90m-02

hr

t-90m-03

hr

Zajímavé zde bylo, že se jednalo o čínské čipy a obvody, zejména v měřítku 90 nm. Proukrajinská strana to samozřejmě využila jako moment triumfu a výsměchu, že nejpokročilejší ruský zbraňový systém má některé čínské součástky. Na tom sotva záleží – větší význam má to, že to dokazuje, že Rusko zcela nahradilo dovozem svou nejcitlivější elektroniku a nyní ji získává z místa, které tento tok nikdy nezastaví. Což znamená, že mají definitivní důkaz o schopnosti T-90M vyrábět donekonečna.

Za druhé je zajímavé, že použité čipy byly konkrétně 90nm. Vysvětlil jsem to v tomto článku:

text-05Že vysoce pokročilé polovodiče s nízkým nanometrovým měřítkem nejsou pro vojenské aplikace tak důležité. Jak jsem tam napsal, většina raket Tomahawk a mnoho dalších zbraní z 90. let a dříve má stále ještě čipy ještě mnohem starší. Ale pro jejich zamýšlený účel základních naváděcích funkcí atd. jsou více než dobré.

Mimochodem, ve své věčné zálibě v argumentaci tu quoque bych měl zmínit pokrytectví amerických příznivců, kteří pláčou nad několika drobnými zahraničními součástkami v ruských systémech. Vždyť Západ sám má jen málo zcela domácích systémů. Americký M1A2 Abrams používá kanón německé konstrukce Rheinmetall, proboha! To si USA neumí navrhnout vlastní kanón?

Polovina F-35 byla kompletně vyrobena v Turecku, a to do té míry, že se Turecko nyní dokonce zapřísahalo, že F-35 nelze postavit bez tureckých dílů!

text-06

USA byly nuceny „hledat nové dodavatele„, kteří by nahradili kritické turecké díly pro F-35 poté, co Turecko koupilo ruský S-400.

text-07

Co se děje, to si USA nemohou postavit vlastní letadlo? Rusko vyrábí všechna vlastní letadla nativně.

A to nemluvím o tomhle trapném šlápnutí vedle:

text-08

Existuje jen velmi málo systémů používaných USA nebo evropskými partnery NATO, které jsou zcela nativně navrženy a vyrobeny. Mnoho špičkových britských zbraní jsou „společné projekty“ s jinými zeměmi. A zeptal se někdo NASA, odkud má své raketové motory?

text-09

Takže říkám, ušetřete nás falešných odsudků. Až se Amerika naučí vyrábět vlastní děla, stíhačky a raketové motory, může si přijít popovídat s Ruskem o čínských polovodičích uvnitř T-90.

Jo a ehm:

text-10

Sakra, Rusko alespoň nekrade své zahraniční součástky.

K dalším záležitostem:

Nejprve krátká aktualizace situace ohledně Reapera.

Podle informací vrchní velitel sil NATO v Evropě Christopher Cavoli zrušil několik letů bezpilotních letounů MQ-9 Reaper plánovaných na dnešek. Celkem byly naplánovány tři lety bezpilotních letounů: z Itálie směrem na Krym, z Litvy směrem na Kaliningrad. A třetí z Rumunska ve směru na Lvov.

Zpočátku se zdálo, že USA/NATO události odradily a plánované budoucí lety zrušily. Nakonec však vyslaly nový letoun RQ-4 Global Hawk, který však tentokrát letěl se zapnutými odpovídači a mnohem dále od ruského území.

reaper-sit

Také, pokud si všimnete, zpočátku dlouho kolísal a vakcínoval nad Rumunskem a provedl mnoho sad tras a smyček, než se „odevzdal“ Černému moři, jako by čekal na povolení z vyšších míst. Jak je vidět, nakonec letěl mnohem blíže k turecké hranici než k ruské. To je výmluvné. Veškeré „ra-ra-ra“ chvástání, které zaznělo z USA o tom, že se „nenechají odradit“ a „budeme pokračovat v našich misích nad mezinárodními vodami“, se nakonec ukázalo jako prázdné chvástání, protože nejenže se uskromnili a letěli daleko mimo různé ruské vojenské angažmá, ekonomický koridor a identifikační zónu vzdušného prostoru, ale dokonce letěli se zapnutými odpovídači.

reaper-sit-02

Zajímavé také je, že se některým neohroženým uživatelům internetu podařilo geolokačně určit místo incidentu s dronem, a to přesně na jižním cípu Krymu.

reaper-krym-600(Klik na obrázek pro vyšší rozlišení.)

Nejzajímavější na tom je, že to dělá díry v podvodném tvrzení CNN / západních MSM, které se snažily incident vykreslit tak, že se odehrál daleko za hranicemi Ruska, mnohem dále na jihozápad:

us-drone

Jak můžete vidět, tato grafika CNN se pokouší vylíčit incident jako doslova stovky kilometrů vzdálený od místa, kde k němu skutečně došlo, čímž jako obvykle klame své diváky a vykresluje Rusko jako toho špatného, který sestřelil nevinný americký dron nad tak nedotčeně vzdálenými mezinárodními vodami. Vzdálenost od místa havárie ke Krymu je na této nehorázné grafice CNN více než 250 km. Pokud by tomu tak bylo, opravdu si myslíte, že byste na záběrech viděli doslova mys Krymu, jak je uvedeno ve výše zveřejněné geolokaci? Krym je na tom záběru téměř přímo pod dronem, to vypadá maximálně na necelý tucet kilometrů, ne na téměř 300 km.

Jen další odporné, válečné lži nestoudných, lidstvo nenávidějících propagandistů z Charlatan News Network.

Nyní k nejdůležitějším dvěma tématům, kterými jsou Bachmut a probíhající sondážní údery směrem na Záporoží. AFU opět sondovala dalším útokem sestávajícím ze dvou praporů. Opět byly odraženy se ztrátami.

Podle vojenské kroniky se dvě obrněné skupiny 128. horské útočné brigády Ozbrojených sil Ukrajiny, jednotky 106. a 129. brigády teritoriální obrany snaží sondovat obranu Ozbrojených sil RF jižně od Orechova, mezi Novodanilovkou a Malou Tokmačkou.

mala-tokmacka

VFU před útokem použila kouř a tři nálože SD k vytvoření průchodů v minových polích. V současné době je známo, že VFU při tomto útoku ztratila 3 bojová vozidla pěchoty, dva tanky a asi 25 osob. Též dva zraněné. Zajímavý bod: VFU používají dálkové zaminování týlu s cílem ztížit přístup záloh a evakuaci raněných.

Zde je video s následky první sondy před několika dny:

Video 2:

A zde je video z dnešního posledního útoku:

Současně AFU zahájila několik protiútoků, kterými získala zpět trochu území v Bachmutu – ne v samotném městě, ale na dálnici na západě, což jim poskytlo trochu více prostoru pro zásobování města a uvolnilo jim to kontrolu palby na hlavní silnici.

V samotném městě Wagner pokračuje v postupu, nyní postupuje v jižním sektoru až ke stadionu Avangard, kde byly hlášeny boje. Zde jsou dvě mapy jižního postupu směrem k centru Bachmutu. V podstatě se jedná o několik dalších bloků dobytých od posledního sitrepu.

artemivsk-01

Největší novinkou však je, že AFU údajně sestavuje mohutnou pěst, aby zahájila mnohem rozsáhlejší protiofenzívu proti Bachmutu a pokusila se ho deblokovat.

AFU protiofenzíva u Artěmovska soustředění sil. Podle všeho se nepřítel na“ deblokaci “ Artemovska připravuje velmi vážně.

Celkem se očekává, že se protiofenzívy zúčastní 20 brigád (včetně 2 tankových a 3 dělostřeleckých). Je jasné, že některé z nich už nejsou „ve výzbroji“, ale síla je ohromná (a kromě toho jde v podstatě o celou elitu Ozbrojených sil Ukrajiny). Celkem až 50 000 – 55 000 mužů na frontě od severu Soledaru po severní předměstí Torecka.

Pravda, Rusové se na to také připravují. Podle zahraničních zdrojů se sem stahují pravidelné jednotky ruských ozbrojených sil, aby pomohly wagnerovcům. Podle údajů z ukrajinské strany by ofenzíva měla začít příští týden. (Jurij Podoljaka)

Podle zdrojů je tato ofenzíva plánována na středu – čtvrtek příštího týdne. Pokud si přečtete příspěvek výše, zní to na papíře docela masivně – a objevila se potvrzující videa, která skutečně ukazují na bezprecedentní nárůst.

Podle některých zdrojů má AFU v úmyslu soustředit v oblasti Chas Jaru velmi početné úderné uskupení (až 10 brigád) a udeřit na bok Orchestru s cílem zcela deblokovat Bachmut a porazit nejsilnější ruskou armádu, a tou Orchestr rozhodně je.

Taktéž se zdá, že právě tam plánují použít první Leopardy a masivně udeřit bezpilotními bombardéry.

Kdy přesně AFU soustředí údernou pěst, se zatím neví, ale podle všeho Zalužnyj na tento protiútok vážně vsadil. Věřím, že Orchestr úder vydrží, pokud ho Ukrajinci skutečně zasáhnou,a sousedé zprava i zleva čestně splní svou vojenskou povinnost a pomohou si tak, jak si mají ruští vojáci v boji pomáhat.

Důležité je, že právě to je hlavní důvod, proč Wagner zpomalil ve snaze plně „obklíčit“ Bachmut přímým přetnutím dálnic, nebo vynakládat většinu energie na postup do samotného centra města. V posledním týdnu a půl se jejich hlavní úsilí zaměřilo spíše na zvětšování předmostí na křídlech, aby vytvořili rozsáhlé „zmačkané zóny“ jako ochranu před nadcházející protiofenzívou.

To je dobře vidět na širokých záběrech mapy Bachmutu. (klik na obrázky)

bachmut-01-300bachmut-02-300

Levý obrázek je asi dva týdny starý, pravý je aktuální. Kromě toho, že jsou zabrané velké plochy vlastního jižního města, všimněte si, o kolik více prostoru je zabraného na sever a severozápad od samotného města Bakhmut. Vytvářejí tam zónu rozpadu, aby ovlivnili nadcházející protiofenzívu, která měla být podle původních informací zaměřena hlavně na slabé/odhalené severozápadní křídlo Wagnera. To proto, aby měli v případě potřeby prostor k ústupu palbou, aniž by ztratili důležitější, již držené/opevněné území v týlu, a území vlastně kritické pro dobytí samotného města Bachmut (tj. to přímo na severu na okraji města).

Generál Syrský Příští st/čt z 5 směrů plán protiofenzívy Bachmutu:

UA by měla současně zahájit úder z 5 směrů, který by měl umožnit odblokovat Bachmut a vrátit Soledar pod kontrolu Ukrajiny. Celá operace je koncipována na 5 dní a musí proběhnout rychle.

Pro tyto účely byly v Seversku/Slavjansku/Kramatorsku/Konstantinovce shromážděny granáty a vybavení.

Náš zdroj v OP uvedl, že západní tanky byly na Ukrajinu dovezeny před měsícem a tvoří nové jednotky v ozbrojených silách Ukrajiny. Prohlášení, že první dodávky se očekávají koncem března, byla učiněna záměrně, aby nepřítel o jejich nasazení nevěděl a nepředpokládal jejich použití jako prvku informační války. Německo a Polsko již předaly více než 80 tanků Leopard a také asi 50 tanků T-72 a PT-91 Twardy (modernizované T-72).

Kancelář ukrajinského prezidenta požaduje, aby generální štáb zahájil protiútok u Bachmutu za všech povětrnostních podmínek. Syrskij je připraven zahájit operaci koncem příštího týdne, ale Zalužnyj je proti tomuto plánu, protože kvůli dešťům se pole u Bachmutu změnila v bažinu a neumožní APU využít manévrovací schopnosti jako při charkovské protiofenzívě.

Takže si to shrňme. Generál Syrskij (velitel všech pozemních sil UA) údajně hromadí obrovské množství mužů, až přes 50 tisíc, s (podle jedné zprávy UA) propašovanými Leopardy, novými hlavními bojovými tanky atd. k úderu obrovskou údernou pěstí do boků Wagnera a k úplnému deblokování Bachmutu.

To souvisí s náhlými masovými sondážními útoky na linii Záporoží, protože pokud je velkolepá protiofenzíva Bachmutu pravdivá, pak by se dalo předpokládat, že se UA může pokoušet o diverzní údery, aby vyvedla Rusko z rovnováhy, aby si myslelo, že ofenzíva na Záporoží skutečně hrozí, a stáhla tam rezervy. Nezapomeňme, že Rusko údajně zamýšlelo vyslat do oblasti skutečné ruské jednotky, aby posílily Bachmutovu obranu a pomohly Wagnerovi na jeho křídlech.

Tyto posily by teoreticky mohly být staženy ze Záporoží. Takže náhlou aktivací velkých fixačních úderů na Záporoží se UA pravděpodobně snaží předejít ruským záložním posilám do Bachmutu v době před tímto útokem, takže Wagnerovy boky by mohly zůstat oslabené.

Abych dodal další rozměr, pokud si vzpomenete na mou zmínku o velmi silném uskupení v Chersonu na západním břehu Dněpru. Nyní se objevují nové zprávy o takových přesunech, takže by mohlo dojít i k dalším diverzním fixačním úderům přes Dněpr načasovaným tak, aby se kryly s velkou Bachmutovou protiofenzívou. To svědčí o jasné naléhavosti AFU přimět ruské rezervy, aby nebyly přesunuty na pomoc Bachmutu.

text-11

Mimochodem, zde jsou nová slova velitele praporu Vostok Alexandra Chodakovského k situaci:

Velitel praporu Vostok A. Chodakovskij:

Vzduchem se šíří pocit laviny, nepřítel zvyšuje stupeň situace. Chodakovskij: „Nepřítel postupně zvyšuje stupeň situace – dělostřelecké ostřelování a místní výpady jsou stále častější. Rozhovory o blížící se eskalaci se již staly pravidlem etikety. Sám jsem opakovaně předpovídal blížící se aktivaci – a pak jsem toto právo přenechal inteligentnějším prognostikům. Přesto je ve vzduchu cítit lavina. Jsme na nadcházející události připraveni? Těžko říct. Myslím, že jsme ještě nedopili svou hořkou medicínu, ale nebudeme sedět a ztrácet čas. Využíváme každý den, který nám zbývá, abychom naše syrové vojáky vytáhli za uši. Je povzbudivé, že velitelé na místě jsou ochotni se učit a učit svůj personál. Máme dlouhodobě zavedenou praxi výměny všeho hodnotného a já vám říkám – armáda má všechny šance časem nejen obnovit svůj potenciál, ale i překonat ho. Ale to bude o něco později a mezitím nesmíme dovolit nepříteli, aby navázal na jeho úspěch.

Je však třeba poznamenat, že pravděpodobně pokud by se taková masová protiofenzíva o síle více než 10 brigád uskutečnila, musela by být velká část živé síly čerpána ze záloh plánovaných pro velkou jarní ofenzívu. Pro AFU by to tedy pravděpodobně představovalo velmi nebezpečný gambit. Pokud neuspěje a ztratí mnoho mužů a techniky, mohlo by to znamenat zkázu pro všechny budoucí ofenzívy tohoto druhu.

Jak jsme však uvedli v minulé zprávě, zdá se, že AFU pociťuje vážné zoufalství, zejména pokud jde o ztrátu Bachmutské oblasti. Minule jsem se vyjádřil, že to musí znamenat, že velení UA má extrémně nízkou důvěru ve své schopnosti bránit regiony západně od Bachmutu, a pravděpodobně to znamená, že předpokládá, že se tyto otevřené pláně velmi rychle rozpadnou a dovedou ruské síly až na práh Kramatorska, pokud Bachmut padne. To je jediné logické vysvětlení, proč se vynakládá tolik úsilí na udržení a deblokování Bachmutu.

Samozřejmě je tu vždy možnost, že takovou masivní protiofenzívu Bachmutu telegrafují jako velkou maskirovku, aby tam odlákali ruské síly a místo toho zahájili velkou jižní ofenzívu, nebo něco v tom smyslu. Lidé na místě by nejlépe věděli, kde se to zdá pravděpodobnější, a indicie ukazují na Bachmut, ale je to něco, co je třeba vzít na vědomí – nikdy nepolevit v ostražitosti. AFU by mohla „promítnout“ obrovskou ofenzívu na Bachmut, stáhnout tam všechny ruské rezervy a místo toho udeřit dolů na Záporoží. Koneckonců, opravdu jsme čekali, že nám řeknou přesné datum své „velké jarní ofenzívy“? To všechno by mohla být záměrná lest.

Samozřejmě jsme cítili, že jsou vázány na pozdější datum na základě omezení terénu. Ale to je zjevně nezastavilo při dvou velkých sondážních útocích z minulého týdne a ve skutečnosti bylo dokonce ruskými silami výslovně poznamenáno, že UA zřejmě dobře zvládla terén a neměla při těchto útocích zjevné problémy s bahnem.

Zatím můžeme jen čekat, zda se ofenzíva Bachmutů uskuteční v námi předpokládaném termínu středa/čtvrtek tohoto týdne.

*****

Originál článku: Simplicius76 The Thinker
Překlad a úpravy obrázků: Admin Nekorektní TOP-CZ

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Velke uskupeni ukrajinskych vojsk, to je prima zobani pro Bilou labut. (TU-160)
    Uz se tesim na ty protazene xichty evropskych politiku az vybaveni za miliardy dolaru odpari jedna letka labuti s termobarickou munici.

  2. Váš komentář jsem schválil, ale nechápu, proš uvádíte falešnou emailovou adresu. Koledujete si o mazání vašich komentářů.

Comments are closed.