Co se to děje s Německem?

Autor: Mike Whitney

Proč Německo posílá zbraně na Ukrajinu? Copak si neuvědomují, že tyto zbraně budou použity k zabíjení ruských vojáků? Copak si neuvědomují, že tyto zbraně dostanou nacističtí bojovníci, kteří si na ruce tetují hákové kříže a pochodují v pochodňových průvodech? Copak to Němce nezajímá?

Za 2. světové války německý wehrmacht zabil 27 milionů Rusů. Není to dost? Kolik Rusů musí zemřít, aby byla uspokojena německá touha po krvi? Další milion nebo tak nějak? Pět milionů? 27 milionů? Kolik?

A jak země s historií Německa ospravedlňuje zabíjení dalších Rusů dnes? Hodně lidí by chtělo odpověď na tuto otázku? Já vím, že ano.

Kancléř Olaf Scholz si myslí, že Německo má morální povinnost podpořit Ukrajinu ve válce proti Rusku. V televizním projevu k národu řekl: „Bráníme právo a svobodu na straně napadené strany. Podporujeme Ukrajinu v jejím boji proti agresorovi“.

Scholz se nezmínil o četných (ukrajinských) provokacích, které se odehrály před ruskou invazí. Nezmínil se o zesíleném bombardování východní Ukrajiny ze strany Kyjeva, kde bylo za posledních osm let zabito 14 000 etnických Rusů. Nezmínil se o 30 nebo více ukrajinských laboratořích na výrobu biologických zbraní, kde se tajně vyvíjejí smrtící patogeny – které jsou zaměřeny na konkrétní etnika a šíří vysoce nakažlivé nemoci po celém světě. Nezmínil se o tom, že prezident Zelenský vyhrožoval obnovením ukrajinského programu jaderných zbraní, který by umístil jaderné rakety na západní hranici Ruska. A nezmínil, že Ukrajina se stala defacto členem NATO prostřednictvím společných vojenských cvičení, logistické podpory, výcviku a dodávek zbraní z Aliance. To vše vytvořilo vážnou hrozbu pro ruskou národní bezpečnost. Scholz se však o žádné z nich nezmínil. Místo toho celou prezentaci využil k tomu, aby vybičoval podporu pro další krvavou lázeň pod vedením USA.

Nemůžeme se nechat ochromit strachem,“ prohlásil Scholz důrazně. „Proto jsme se rozhodli dodat zbraně.“

Scholz pouze potvrzuje to, co už všichni vědí, že dostal rozkazy z Washingtonu a že je plní. To je zřejmé. Takto to shrnul World Socialist Web Site ve svém nedávném článku:

Historické rozhodnutí nechat německé tanky opět valit proti Rusku není vedeno „bezpečností a mírem“ a už vůbec ne ochranou ukrajinského obyvatelstva. Místo toho Německo a ostatní mocnosti NATO systematicky vyvolaly reakční invazi Ruska, aby jim umožnily vést zástupnou válku proti Rusku na zádech ukrajinského obyvatelstva…..

V měsících předcházejících ruské invazi se ukrajinská vláda s masivní podporou USA a Německa připravovala na to, že oblasti držené proruskými separatisty na východě země dostane pod svou vojenskou kontrolu. Plánovala se také válka proti Rusku na Krymu….. Všechna omezení uvalená na Německo po světové válce mají být odstraněna a Bundeswehr bude přebudován na největší evropskou armádu…..

Německá vláda již dodala na Ukrajinu tanky z bývalých východoněmeckých zásob a oznámila další dodávky těžkých zbraní. Patří mezi ně především protiletadlové střely a samohybné houfnice, které jsou schopny obrovského ničivého účinku. Německo a NATO jsou připraveny zničit Ukrajinu, aby porazily Rusko…

Německo vybavuje těžkými zbraněmi prapor Azov a další neonacistické jednotky. Tyto skupiny jsou politickými potomky banderovské Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN), která má na svědomí vraždy tisíců ukrajinských Židů.“ („V den výročí porážky nacistického režimu pronesl německý kancléř Scholz válečný projev“, World Socialist Web Site)

Jak jsme se sem dostali? Jak jsme se dostali do bodu, kdy nikoho neznepokojuje znovuzrození německého militarismu?

Za všechno může ruský prezident Michail Gorbačov.

V roce 1990, po pádu Berlínské zdi, Gorbačov zrušil své námitky proti sjednocení Německa a „souhlasil s tím, že sjednocené Německo si bude moci svobodně vybrat, do které aliance bude patřit, a kancléř Helmut Kohl Gorbačovovi řekl, že Německo chce zůstat v NATO“.

Chápete? Gorbačov dal Německu zelenou ke vstupu do NATO.

Chápete, jaká to byla strašná chyba? Vidíte, že sjednocení Německa a vstup Německa do nepřátelské, rusofobní vojenské aliance (NATO) připravily půdu pro současný požár?

Po vstupu Německa do NATO následovaly tři vlny rozšiřování, které Alianci posouvaly dál a dál na východ, až se dnes bojové jednotky, vojenské základny a raketové systémy NATO nacházejí na prahu Ruska jen několik set kilometrů od Moskvy.

A NATO se při svém postupu na východ nezastaví ani na Ukrajině, stejně jako se na Ukrajině nezastavil Hitler nebo Napoleon. Ukrajina je jen poslední zastávkou na cestě do Moskvy. To je skutečný strategický koncový bod: Moskva. Nakonec se tedy NATO bude tlačit hlouběji a hlouběji na ruské území a ničit vše, co mu stojí v cestě, a zabíjet každého, kdo se mu postaví do cesty. K tomu to všechno směřuje, ve skutečnosti se to válečníci z Pentagonu už ani nesnaží skrývat. „Chceme oslabit Rusko,“ říkají. „Chceme Rusku zlomit vaz„. A takový je plán. Chtějí Rusko rozdrtit a zmocnit se jeho zdrojů. Nic neskrývají. To vše se veřejně prohlašuje.

A za všechno může Gorbačov. Krizi, které dnes Rusko čelí, lze vysledovat až ke Gorbačovovi.

Co si myslel? Myslel si, že NATO dodrží své slovo a „nepohne se ani o píď na východ„, jak slíbilo? Myslel si snad, že se Německo nakonec „nepostaví na nohy“ a neobnoví svůj obvyklý pochod na východ? Myslel si snad, že vůdci na Západě zázračně změnili svou tvář a stali se důvěryhodnějšími, nesobeckými a mírumilovnějšími?

Gorbačovův bezstarostný liberalismus přivedl zbraňové systémy NATO a úderné jednotky NATO na práh Ruska. Uvolnil cestu k dalšímu mučivému a krvavému konfliktu, který uvrhne celý region do chaosu a zkázy. Lze se divit, že západní vůdci při každé příležitosti pějí na Gorbačova chválu? Podívejte se na tento úryvek z článku na RT:

V pondělí začalo v Estonsku rozsáhlé vojenské cvičení NATO. Cvičení nazvané „Ježek 2022“ je podle vojenského bloku jedním z největších v historii této pobaltské země. Cvičení se zúčastní přibližně 15 000 vojáků ze 14 zemí, včetně členů vojenského bloku i jejich partnerů.

Mezi účastníky cvičení jsou vojáci z Finska, Švédska, Gruzie a Ukrajiny... Cvičení se zúčastní všechny druhy ozbrojených sil a bude zahrnovat cvičení ve vzduchu, na moři i na souši a také výcvik kybernetické války, uvádí vysílací společnost. Podle prohlášení NATO se cvičení zúčastní také vyloďovací loď amerického námořnictva třídy Wasp „Kearsarge“…..

Cvičení začalo pouhý den poté, co Finsko a Švédsko oficiálně oznámily své plány vstoupit do NATO…

Cvičení v Estonsku jsou však pouze jednou z částí rozsáhlých vojenských aktivit NATO v blízkosti ruských hranic. Další pobaltský stát, Litva, hostí cvičení „Železný vlk„, kterého se účastní 3 000 vojáků NATO a 1 000 kusů vojenské techniky, včetně německých tanků Leopard 2.

Dvě největší cvičení NATO – „Defender Europe“ a „Swift Response“ – probíhají v Polsku a dalších osmi zemích a účastní se jich 18 000 vojáků z 20 zemí, uvádí se v pátečním prohlášení NATO…..

Síly rychlé reakce NATO se v současné době účastní cvičení ‚Wettiner Heide‚ v Německu, kterého se účastní 7 500 vojáků. Ve Středozemním moři se chystá námořní cvičení „série Neptun“ za účasti úderné skupiny letadlových lodí USS „Harry S. Truman“, která bude podřízena velení NATO. Bude to teprve podruhé od konce studené války, kdy bude americká letadlová skupina převedena pod velení vojenského bloku, uvedlo NATO.

V červnu se v pobaltských státech a Polsku uskuteční cvičení, které NATO označuje jako „největší integrované cvičení protivzdušné a protiraketové obrany v Evropě“ a kterého se zúčastní 23 zemí. Koncem dubna hostilo námořní cvičení NATO Finsko. Nyní hostí také společné pozemní cvičení, kterého se účastní vojáci z USA, Spojeného království, Estonska a Lotyšska.

Masivní vojenské válečné hry se konají v době zvýšeného napětí mezi Ruskem, NATO a některými partnery vojenského bloku. Finsko, které má s Ruskem dlouhou společnou hranici, a Švédsko se rozhodly přehodnotit svou dlouholetou politiku nezařazování po výrazné změně veřejného mínění po zahájení ruského útoku na Ukrajinu.“ („NATO začíná cvičení u ruských hranic“, RT)

Co bude třeba, aby Američané viděli, co se jim děje přímo před očima?

NATO a USA simulují válku proti Rusku, protože takový je plán. Jedná se o masivní, integrovaná cvičení s kombinovanými zbraněmi, která jsou strukturována tak, aby co nejlépe odpovídala silným stránkám konkrétního nepřítele. A tím nepřítelem je Rusko. Copak to nevidíte?

A všimli jste si, že je najednou v pořádku otevřeně mluvit o válce s Ruskem? Mezi kádry vysloužilých generálů, kteří se pravidelně objevují na kabelových zpravodajských kanálech, a jejich spojenci z Demokratické strany, kteří se bijí do prsou, byl zcela opuštěn smysl pro opatrnost. Hrozba jaderné války je už neodrazuje, protože – podle nich – USA v jaderné válce zvítězí a navíc se všichni shodují, že to za to riziko stojí. Možná si myslíte, že si dělám legraci, ale já si legraci nedělám. Převládající názor mezi elitami establishmentu se zásadně změnil. Tito lidé chtějí válku s Ruskem a chtějí ji hned. Jejich touha po válce zcela zastínila strach z jaderného zničení. Je to šílenství.

A Německo se k válečnému spěchu připojilo navzdory tomu, že to vyvolá bezprecedentní energetickou krizi, po níž bude následovat těžký hospodářský propad, který může trvat roky. Scholz se zkrátka dopustil hospodářského hari-kari, aby si udobřil své pány ve Washingtonu. Zde je více informací z WSWS:

Německo využívá války k odstranění všech překážek, které dříve stály v cestě neomezenému zbrojení… Nejprve německá vláda zvýšila rozpočet na zbrojení o 100 miliard eur... a opustila zásadu nedodávat zbraně do válečných oblastí. Ukrajině byly nejprve dodány lehké a poté těžké zbraně. Mezitím probíhá na německém území také výcvik ukrajinských vojáků…

Přípravy německé vlády na třetí světovou válku se neomezují pouze na vyzbrojování Bundeswehru (ozbrojených sil) a poskytování vojenské podpory Ukrajině…. O tom otevřeně hovoří bývalý šéfredaktor finančního deníku Handelsblatt Gabor Steingart ve svém úterním „Pionýrském briefingu“. Bez sebemenších skrupulí rozebírá otázku, co je třeba udělat, aby byla světová válka „zvládnutelná“:

„Vedení třetí světové války není jen vojenskou záležitostí,“ prohlašuje. Je to „především ekonomická otázka. Neboť bez ekonomického rozpojení podél mocenských a vojenských bloků není možné vést účinnou válku, kterou by bylo možné udržet po delší dobu, jak již můžeme vidět na závislosti Německa na ruském zemním plynu“.

„Kdo chce, aby se světová válka dala řídit, musí nejprve rozdělit světový obchod,“ zdůrazňuje Steingart. „Hospodářská nezávislost je důležitější než další miliardy pro Bundeswehr. Do útočné formace je tedy třeba shromáždit nejen vojáky a jejich vojenskou techniku, ale také hospodářské zdroje.“

„Viděno tímto ekonomickým pohledem,“ konstatuje pak, „jsou přípravy na to, aby třetí světová válka byla zvládnutelná, v plném proudu.“…

Šílenou politiku přípravy třetí světové války a jejího „zvládnutí“ podporují všechny strany zastoupené v Bundestagu... Německo musí „naléhavě definovat své národní zájmy na pozadí nové reality“ a „přijmout národní projev síly k jejich realizaci a zajištění“, uvádí se v něm. „Ke splnění této výzvy jsou zapotřebí komplexní vojenské schopnosti, které s sebou ponesou i mnohé oběti a zátěž.“ („Přípravy Německa na třetí světovou válku v plném proudu„, World Socialist Web Site).

Stále si myslíte, že myšlenka třetí světové války je přitažená za vlasy?

Samozřejmě, že ne. Přípravy již probíhají. Elity chtějí válku, protože nevidí jiný způsob, jak zachovat západocentrický světový řád. Proto média a hlavy zahraničních států hrozbu německého militarismu ignorují. Protože se nyní domnívají, že německý militarismus lze využít k obraně amerického globálního prvenství. A to je to, co chtějí.

Zde je trochu více souvislostí z rozhovoru s Normanem Finkelsteinem.

Rusům bylo slíbeno, že nedojde k rozšíření NATO na východ, to bylo quid pro quo za sjednocení Německa po rozpadu Sovětského svazu. Rusům to bylo slíbeno, ale Západ pokračoval. Mluvíme o devadesátých letech: sliby byly dány, ale Západ pak pokračoval a začal rozšiřovat NATO …. byla první tranše, pak druhá tranše … Pak se NATO začíná rozšiřovat v Gruzii a na Ukrajině (což překračuje) červenou linii.

Aby se to zastavilo, nabízelo (Rusko) naprosto rozumné řešení: prostě neutralizovat Ukrajinu, jako jsme po druhé světové válce neutralizovali Rakousko, ani se nepřipojit k východnímu, ani k západnímu bloku. To mi připadalo naprosto rozumné…

A pak rozumnost těch požadavků,… je třeba vždycky vidět v kontextu. Jaký je tedy kontext? Kontextem je Sovětský svaz, bývalé Rusko, to ztratilo… odhady hovoří o 30 milionech lidí během druhé světové války…..

A teď je tu Ukrajina, kde nacisté hrají přehnanou roli. (a oni), jsou spojeni s hrozivým vojenským blokem zvaným NATO (a) NATO stále postupuje a postupuje a postupuje, přibližuje se k Rusku, snaží se ho udusit… A počínaje zhruba rokem 2016, za Trumpa, začíná Ukrajinu vyzbrojovat, sype zbraně, účastní se vojenských cvičení s NATO, chová se velmi provokativně. A pak ministr zahraničí Lavrov konečně říká, že jsme dosáhli bodu varu.

… (Takže) více než 20 let… se Rusko snažilo o diplomacii; (aby Ukrajina byla neutrální) jako Rakousko po 2. světové válce… (Takže) pokud souhlasíte, že to byl legitimní požadavek, a pokud souhlasíte, že Západ rozšiřoval a rozšiřuje NATO, a pokud souhlasíte, že Ukrajina se de facto stala členem NATO, kam proudily zbraně a účastnila se vojenských cvičení s NATO; a pokud souhlasíte… že Rusko ztratilo během 2. světové války 30 milionů lidí kvůli nacistické invazi,…, pak je jednoduchá otázka: Co mělo Rusko dělat?

… Nejsem generál a nejsem diplomat, takže nebudu…., takže nebudu tvrdit, že to bylo to nejmoudřejší, co udělali….. Ale řeknu … že měli právo to udělat….Měli ….historické právo to udělat. 30 milionů lidí (zabitých během 2. světové války), a teď začínáte znovu? Ne, ne,… nemohu se přiklonit k těm, kteří uznávají oprávněnost argumentů Putina, ale pak invazi označují za zločinnou. tak to já nevidím.“ („Norman Finkelstein: Rusko mělo historické právo napadnout Ukrajinu“; poslechněte si celý rozhovor, The Saker)

Ano, Putin má plné právo chránit svou zemi před další cizí invazí. A byl by bláhový, kdyby si myslel, že to není to, co má Washington na mysli, protože přesně to má na mysli. To, co Washington skutečně chce, je podrobené Rusko trvale živořící pod kotníkem strýčka Sama.

Putin proto musí udělat vše, co je v jeho silách, aby tomu zabránil. A zatím se mu to daří.

Originál článku a úvodního obrázku: The Unz Review
Překlad: Admin Nekorektní TOP-CZ

podpora2

1 komentář

Comments are closed.