Jak se bude dělit Ukrajina

Exkluzivně od našeho zvláštního dopisovatele na Krymu!

Ruská vláda předložila středoevropským zemím zajímavou nabídku, která by mohla být i ideálním řešením aktuální krize. Speciální Putinův vyslanec Vladimír Žirinovskij pozval tuto neděli zástupce Polska, Rumunska a Maďarska na konferenci do Sevastopolu.

Rzeczpospolitou reprezentoval Jaroslav Kukczynski, za Budapešť přijel Attila Mesterházy a zájmy Bukurešti hájil Crin Meteleskublesku. Na schůzku inkognito dorazil i jeden zástupce rakousko-uherských monarchistů s diplomatickým krytím z Černínského paláce.

Schůzka probíhala ve velmi přátelském duchu, světoví lídři se shodli, že pro zachování míru a prosperity ve střední a východní Evropě je nutno mírně překreslit aktuální hranice. Východní část Ukrajiny by se měla stát součástí Ruska. Volyňská, Lvovská, Ternopilská, Ivano-Frankivská a Rivnenská oblast budou začleněny do Polska. Rumunsko s Maďarskem získají Černivicko a Zakarpatsko.

Konference byla velmi úspěšná, bohužel těsně před podpisem dohody zasáhl do jednání speciální vyslanec českého ministerstva zahraničí v utajení. Když se probudil z hlubokého spánku a zjistil, co je ujednáno, sundal botu a s výkřikem „liberum veto“ jí začal mlátit do jednacího stolu.

Atmosféra se po chvíli uklidnila, nejmenované dekonspirované kníže si zapálilo čibuk a vysvětlilo, že dohoda v takovéto podobě nemůže platit. Rumunsko s Maďarskem mohou dostat část ukrajinského území, to samé se týká i Ruska. Jen v případě Varšavy je situace jiná. Ta má právo na expanzi pouze severním směrem na Vilno, na západní Ukrajině bude restaurováno Haličské království, které se stane součástí konfederace Rakouska, Slovenska a Česka.

Na závěr tajný říšský vyslanec předložil pověřující dokumenty podepsané Angelou Mrkvelovou, prezidentem USA Trampem a Anderejem Burešem, které toto řešení považují za jediné možné a akceptovatelné. Nevděčnou roli vládce nové monarchie bude plnit sám kníže Karel, první dámou bude madam Vopěnková a korunu zdědí plod jejich velké lásky. Na křtiny následníka trůnu se již teď těší představitelé nejvýznamnějších evropských šlechtických rodů.