Vážené dámy a pánové, ne že bych již byl OK, mám pořád hnusný kašel, ale nedokáži ležet celý den v posteli, nebo sedět u stolu a čumět na monitor. Takže mám pro vás nový článek od Scotta Rittera, v kterém dokumentuje, že se svět dostal do situace, v které jsme byli před 60 roky. Mladící ať si to nastudují, my starší víme, že šlo o tzv. Kubánskou krizi, kdy svět byl na hraně nukleární války. Naštěstí tehdy v Bílem domě seděl rozumný J. F. Kennedy a na druhé straně Nikita Chruščov, takže vše skončilo pro svět dobře. Bohužel dnes je situace o to horší, že v tom Bílém baráku sedí napůl dementní stařec plně ovládaný lidmi, kteří si myslí, že případnou nukleární válku s Ruskem a Čínou mohou vyhrát.
Autor: Scott Ritter, 19. 10. 2022
Nyní je čas, aby Biden objasnil jadernou doktrínu USA. On však mlčí.
V pondělí 17. října zahájila Severoatlantická aliance každoroční cvičení své schopnosti vést jaderný konflikt – operaci STEADFAST NOON. Vzhledem k tomu, že jaderný deštník NATO se rozprostírá výhradně nad Evropou, je nesporným faktem, že STEADFAST NOON není nic jiného než cvičení NATO k vedení jaderné války proti Rusku.
Jaderná válka proti Rusku.
Čtenář by si to měl nechat na chvíli projít hlavou.
Nebojte se, ujistila zbytek světa mluvčí NATO Oana Lungscuová, účelem STEADFAST NOON je zajistit, aby schopnost NATO vést jadernou válku „zůstala bezpečná a účinná„. Jedná se o „rutinní“ cvičení, které nesouvisí s žádnými aktuálními světovými událostmi. Navíc nebudou použity žádné „skutečné“ jaderné zbraně – pouze „falešné“.
Není se čeho obávat.
Na scénu jaderného divadla vstupuje Jens Stoltenberg, generální tajemník NATO. V prohlášení pro tisk z 11. října Stoltenberg prohlásil, že vítězství Ruska ve válce proti Ukrajině bude znamenat porážku NATO, a poté zlověstně oznámil: To nelze připustit.
Za tímto účelem Stoltenberg prohlásil, že jaderná cvičení STEADFAST NOON budou pokračovat dle plánu. Tato cvičení jsou podle Stoltenberga důležitým mechanismem odstrašení tváří v tvář ruským „zastřeným: jaderným hrozbám„.
Nesouvisela však s žádnými aktuálními světovými událostmi.?
Na scénu vstupuje Volodymyr Zelenský. V projevu pro Lowyho institut, nestranický think tank pro mezinárodní politiku v Austrálii, Zelenský vyzval mezinárodní společenství, aby podniklo „preventivní údery, preventivní akce“ proti Rusku s cílem odradit Rusko od případného použití jaderných zbraní proti Ukrajině.
Zatímco mnozí pozorovatelé si Zelenského slova vyložili tak, že jde o žádost, aby NATO provedlo preventivní jaderný úder proti Rusku, Zelenského asistenti se rychle snažili poopravit záznam a uvedli, že Zelenský pouze žádal o další sankce.
Na scénu přichází Joe Biden. Při projevu na dobročinném večeru 6. října prezident Spojených států prohlásil, že „poprvé od kubánské krize máme přímou hrozbu použití jaderné zbraně, pokud budou věci skutečně pokračovat tak, jak se vyvíjejí„.
Biden pokračoval: „Máme tu člověka, kterého docela dobře znám. Nedělá si legraci, když mluví o možném použití taktických jaderných zbraní nebo biologických či chemických zbraní, protože jeho armáda je, dalo by se říci, značně nevýkonná.“
Biden uzavřel: „Nemyslím si, že existuje něco takového jako schopnost snadno použít taktickou jadernou zbraň a neskončit Armagedonem.„
Bílý dům sice jasně uvedl, že Bidenovy komentáře byly jeho osobním názorem a nebyly založeny na žádných nových zpravodajských informacích o ruském jaderném programu, ale skutečnost, že úřadující americký prezident hovořil o možnosti jaderného „Armagedonu“, by měla každému rozumnému člověku na světě způsobit mrazení v zádech.
Kreml o taktických jaderných zbraních nemluví
Především se z Kremlu vůbec nehovoří o nasazení taktických jaderných zbraní.
NIC, Nula, Zero.
Ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že Rusko použije všechny dostupné prostředky k ochraně Ruska. Naposledy tak učinil 21. září, kdy v televizním projevu při oznámení částečné mobilizace obvinil Západ z „jaderného vydírání“ a citoval prohlášení některých vysoce postavených představitelů předních států NATO o možnosti použití jaderných zbraní hromadného ničení proti Rusku.
Putin narážel na prohlášení, které Liz Trussová učinila před svým zvolením britskou premiérkou, když na otázku, zda je připravena převzít odpovědnost za vydání rozkazu k použití britského jaderného arzenálu, odpověděla: „Myslím, že je to velmi důležitá povinnost premiéra, a jsem připravena ji splnit.“
Chci vám připomenout, řekl Putin, že naše země také disponuje různými prostředky ničení a v některých složkách modernějšími, než jsou prostředky zemí NATO. A pokud bude ohrožena územní celistvost naší země, určitě použijeme všechny prostředky, které máme k dispozici, abychom Rusko a náš lid ochránili.
Putinovo prohlášení bylo v souladu s prohlášením ruského ministra obrany Sergeje Šojgu, který ve svém projevu na 10. moskevské konferenci o mezinárodní bezpečnosti 16. srpna ujistil, že Rusko na Ukrajině jaderné zbraně nepoužije. Podle Šojgua jsou ruské jaderné zbraně povoleny k použití za „výjimečných okolností„, jak jsou popsány ve zveřejněné ruské doktríně, z nichž se žádná nevztahuje na situaci na Ukrajině. Jakékoli řeči o použití jaderných zbraní Ruskem na Ukrajině jsou podle Šojgua „absurdní“.
Zjevně ne pro Bidena, který navzdory svému tvrzení, že Putina „docela dobře zná„, se při rozhovoru o možnosti jaderného konfliktu spletl.
Riziko nespočívá v tom, že Rusko zahájí preventivní jadernou válku kvůli Ukrajině.
Riziko spočívá v tom, že by to udělala Amerika.
Bidenův slib politiky jediného cíle
Biden nastoupil do úřadu v únoru 2021 a slíbil, že do americké jaderné doktríny zakotví „politiku jediného cíle„, podle nějž by „jediným účelem našeho jaderného arzenálu mělo být odstrašení – a v případě potřeby odveta – jaderného útoku“.
Nyní je polovina října 2022 a Amerika se nachází v situaci, kdy se sám prezident obává možného jaderného „Armagedonu„.
Pokud někdy nastal čas, aby Biden svůj slib splnil, pak je to právě teď.
On však nadále mlčí.
Nebezpečí plynoucí z Bidenova mlčení je v tom, že Putin a další ruští představitelé, kteří se obávají o ruskou národní bezpečnost, se musí spoléhat na dosud zveřejněnou americkou jadernou doktrínu, která nadále zakotvuje politiku jaderné preempce vyhlášenou za vlády prezidenta George W. Bushe. Podle této doktríny jsou jaderné zbraně jen dalším nástrojem v armádním arzenálu, který má být použit podle potřeby, včetně případů, kdy je cílem zničení cílů na bojišti za účelem získání operační výhody.
Lze namítnout, že tento druh nejaderné preempce má svou vlastní odstrašující hodnotu, jakousi atmosféru „šílence“, která nutí protivníka pochybovat o tom, zda by prezident mohl jednat tak iracionálně.
„Říkám tomu teorie šílence,“ údajně řekl bývalý americký prezident Richard Nixon svému asistentovi Bobu Haldemanovi během války ve Vietnamu. „Chci, aby všichni Severovietnamci uvěřili, že jsem dospěl do bodu, kdy bych mohl udělat cokoli, abych zastavil válku. Prostě jim podstrčíme slovo, že ‚proboha, víte, že Nixon je posedlý komunismem. Nemůžeme ho zadržet, když je rozzlobený – a on má ruku na jaderném tlačítku‘ – a sám Ho Či Min bude za dva dny v Paříži prosit o mír.“
Teorie šílenství
Bývalý prezident Donald Trump vdechl Nixonově „teorii šílence“ nový život a vzkázal Severní Koreji, že pokud bude nadále ohrožovat Spojené státy, „čeká ji oheň, zuřivost a upřímně řečeno síla, jakou tento svět ještě neviděl.“ Trump poté absolvoval celkem tři osobní setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem v rámci neúspěšné snahy o denuklearizaci Korejského poloostrova.
Právě za Trumpovy vlády nasadilo americké námořnictvo na své balistické rakety odpalované z ponorek Trident jadernou hlavici W-76-2 s malým účinkem, což prezidentovi poskytlo větší rozsah možností, pokud jde o nasazení jaderných zbraní.
„Tato doplňková schopnost,“ prohlásil John Rood, tehdejší náměstek ministra obrany pro politiku, „posiluje odstrašení a poskytuje Spojeným státům pohotovou, lépe přežitelnou strategickou zbraň s nízkým účinkem, podporuje náš závazek k odstrašení a ukazuje potenciálním protivníkům, že omezené použití jaderných zbraní není výhodné, protože Spojené státy mohou věrohodně a rozhodně reagovat na jakýkoli scénář ohrožení.“
Jeden z takových testovaných scénářů ohrožení zahrnoval teoretické použití hlavice W-76-2 s malým účinkem v evropském scénáři v Pobaltí, v němž byly jako ilustrace použity cíle ze skutečné válečné situace. Stručně řečeno, USA trénovaly preventivní použití hlavice W-76-2, aby donutily Rusko ustoupit (deeskalovat) a neriskovaly tak jadernou eskalaci, která by vyústila ve všeobecnou jadernou výměnu – zkrátka Armagedon.
To nás přivádí do současnosti. V době, kdy vzniká tento článek, odlétají americké bombardéry B-52 schopné nést jaderné zbraně ze svých amerických základen do Evropy, kde budou nacvičovat zásah jadernými zbraněmi proti ruskému cíli. Další desítky letounů, které odlétají z nizozemské letecké základny Volkel (kde se nachází arzenál amerických jaderných bomb B-61), budou cvičit nasazení jaderných zbraní NATO proti… Rusku.
Rusko na jaderné cvičení NATO reagovalo vlastním každoročním jaderným cvičením Grom (Hrom). Tato cvičení budou zahrnovat rozsáhlé manévry ruských strategických jaderných sil, včetně ostrých startů raket. V prohlášení, které ve svém pokrytectví nemá obdoby, představitel americké obrany, který hovořil pod podmínkou anonymity, uvedl: „Ruská jaderná rétorika a jeho rozhodnutí pokračovat v tomto cvičení v době, kdy je ve válce s Ukrajinou, je nezodpovědné. Ohánět se jadernými zbraněmi za účelem donucení Spojených států a jejich spojenců je nezodpovědné.“
Lékaři, uzdrav se sám.
22. října 1962 – přesně před téměř 60 lety pronesl prezident John F. Kennedy dramatický 18minutový televizní projev k americkému lidu, během něhož odhalil „neklamné důkazy“ o raketové hrozbě. Kennedy dále oznámil, že Spojené státy zabrání lodím převážejícím zbraně doplout na Kubu, a požadoval, aby Sověti své rakety stáhli.
Ve stejné době předal americký velvyslanec v Sovětském svazu Foy Kohler dopis od Kennedyho sovětskému premiérovi Nikitovi Chruščovovi, v němž stálo:
jediné, co mě nejvíce znepokojovalo, byla možnost, že by Vaše vláda v dané situaci správně nepochopila vůli a odhodlání Spojených států, neboť jsem nepředpokládal, že byste Vy nebo jakýkoli jiný rozumný člověk v tomto jaderném věku úmyslně uvrhl svět do války, o níž je naprosto jasné, že by ji žádná země nemohla vyhrát a která by mohla mít pouze katastrofální následky pro celý svět, včetně agresora.
Joe Biden by udělal dobře, kdyby se zamyslel nad tímto dopisem a nad vším, co se odehrálo poté, a pochopil, že pokud nahradíte slovo „Spojené státy“ slovem „Rusko„, získáte přesné hodnocení současného světového názoru na Rusko, pokud jde o NATO a jaderné zbraně.
Nyní není čas na drama ani na teatrálně vznětlivou rétoriku. Nyní je čas na zralost, zdravý rozum… zdrženlivost. Moudrý vůdce by si uvědomil možnost mylného vnímání ze strany Ruska, když NATO pouhý týden poté, co bylo ukrajinským prezidentem vyzváno k zahájení preventivního jaderného úderu na Rusko, provádí rozsáhlé cvičení, při němž NATO nacvičuje svržení jaderných bomb na Rusko. Střízlivý vůdce by tato cvičení odložil a vyzval by Rusko k podobným krokům, pokud jde o jeho jaderná cvičení.
Místo toho se Americe dostalo nepsané, mimo mísu vedené zmínky o jaderném Armagedonu od narcistického egomaniaka, který používá hrůzu jaderného zničení jako mantru pro získávání finančních prostředků.
Stačil by jediný přehmat, jediné nedorozumění, aby se STEADFAST NOON změnilo v „High Noon“ a „Grom“ v „Molnya“ (Lightening).
Tento scénář jsme už zažili. V listopadu 1983 NATO provedlo velitelsko-štábní cvičení s krycím názvem ABLE ARCHER ’83, jehož cílem bylo otestovat „postupy uvolňování jaderných zbraní„. Sověti byli tímto cvičením, o němž se domnívali, že by mohlo být využito k maskování preventivního jaderného úderu NATO proti Sovětskému svazu, natolik znepokojeni, že naložili jaderné hlavice na bombardéry, čímž se NATO a Sovětský svaz ocitly na pokraji jaderné války.
Později, po obdržení zpravodajských zpráv o sovětských obavách z preventivního jaderného úderu USA, prezident Ronald Reagan poznamenal:
Měli jsme (USA) mnoho nouzových plánů, jak reagovat na jaderný útok. Ale vše by se odehrálo tak rychle, že jsem se divil, kolik plánování nebo rozumu by se v takové krizi dalo použít… šest minut na rozhodnutí, jak reagovat na záblesk na radarovém zaměřovači, a rozhodnout se, zda rozpoutat Armagedon! Jak by někdo mohl v takové chvíli uplatňovat rozum?
Toto odhalení vedlo ke změně postoje prezidenta, který byl do té doby známý tím, že označoval Sovětský svaz za „říši zla“ a žertoval o odpálení jaderných raket na SSSR.
O něco více než čtyři roky po ABLE ARCHER ’83 si Reagan se sovětským generálním tajemníkem Michailem Gorbačovem, sedli a podepsali Smlouvu o střednědobých jaderných silách, přelomovou dohodu, která poprvé v historii kontroly zbrojení vyřadila z arzenálu USA i Sovětského svazu celou třídu jaderných zbraní.
Lze jen doufat, že současná jaderná krize povede, v nepříliš vzdálené budoucnosti, k podobnému průlomu v oblasti kontroly zbrojení.
****
Scott Ritter je bývalý zpravodajský důstojník americké námořní pěchoty, který sloužil v bývalém Sovětském svazu při provádění smluv o kontrole zbraní, v Perském zálivu během operace Pouštní bouře a v Iráku při dohledu nad odzbrojováním zbraní hromadného ničení. Jeho poslední knihou je Odzbrojení v době perestrojky, kterou vydalo nakladatelství Clarity Press.
Originál článku a obrázků: Consortium News
Překlad: Admin Nekorektní TOP-CZ
USA jsou říše zla !