S čím je spojena náhlá aktivizace pyramid?

PyramidyPyramidy jsou jednou z nejzáhadnějších staveb na naší planetě. Nikdo zřejmě nebude popírat, že tyto kultovní stavby nejsou pouhými hrobkami, mají mnohem širší smysl. A teď se tedy objevila nová senzace – vědci zaznamenali silné světelné záření vycházející z vrcholků pyramid a mířící do vesmíru. A děje se tak všude. S čím je spojena tato nečekaná aktivita?

Odpověď na tuto otázku není tak jednoduchá, protože o skutečné podstatě pyramid toho zatím víme jen málo. Mnozí vědci se shodují v tom, že tyto stavby jsou jedněmi z nejstarších přijímacích stanic a vysílaček informací. A zdá se, že v poslední době se právě tato hypotéza potvrzuje…

Co má společného, jak by se mohlo zdát, pyramida Kukulkana na poloostrově Yucatán v Mexiku s pyramidami v Siaňském údolí v Číně a pyramidami kultury Norte Chico v Andách? Tyto nesmírně staré chrámové stavby, které byly postaveny zhruba ve stejnou dobu jako pyramidy egyptské v Gize, začaly nedávno projevovat neobyčejnou aktivitu.

Mnozí lidé se stali svědky toho, jak z těchto pyramid vyzařuje mohutný sloup světla mířící do nebe. Tento neobyčejný jev potvrzují fotografie i videa (musíme podotknout, že materiály, které mají k dispozici vědci, nebyly smontovány a nelze pochybovat o tom, že se nejedná o žádnou falzifikaci).

Astrofyzik Anton Jermolenko je přesvědčen, že zmíněné události musí být jaksepatří prozkoumány:

-Světové vědecké společenství musí nepochybně věnovat větší pozornost tomu, co se děje s pyramidami. To, že se začaly probouzet z tisíciletého spánku, je už samo o sobě jevem unikátním. Mám za to, že bychom neměli ignorovat očividná fakta a měli bychom se snažit zjistit, proč se to děje právě teď. Není to totiž žádný ojedinělý případ, je to jev hromadný, který můžeme sledovat na území od Asie až po Jižní Ameriku.

Vědce i laiky zajímá především to, co se stalo příčinou světelného záření, a kam je namířeno. Je přece zjevné, že všechno, co se teď děje, by se jen těžko dalo označit za nějakou banální shodu okolností a znamená to tedy, že je nezbytný čas a peníze, aby mohl být tento jev prozkoumán. A kdo ví, třeba se o nějaký ten krok přiblížíme k rozluštění tajemství velkých pyramid.

Zdroj: Převzato z Hlas Ruska