Ruský prezident Putin v reakci na útoky ukrajinských dronů podporovaných USA na dvě ruské základny jaderných bombardérů pohrozil jaderným útokem na USA a NATO, pokud do ruského vzdušného prostoru vletí „byť jen jedna“ západní raketa.

Mezitím generální tajemník NATO varuje, že je velmi pravděpodobné vypuknutí třetí světové války, protože Biden dal „zelenou“ k poskytnutí úderných zbraní dlouhého doletu Ukrajině, která možná plánuje zasáhnout Moskvu.

Autor: David T. Pyne, 26. 12. 2022

Tento měsíc si připomínáme 81. výročí dne 11. prosince 1941, kdy nacistický diktátor Adolf Hitler spáchal národní sebevraždu Německa tím, že vyhlásil válku Spojeným státům v důsledku úspěšné, ale málo známé psychologické válečné kampaně, kterou proti Hitlerovi vedl prezident Franklin Delano Roosevelt, aby ho vyprovokoval k obratu poté, co po celou dobu války do té doby dělal vše pro to, aby válku s USA nevyvolal. Příčinou Hitlerova náhlého rozhodnutí vyhlásit válku bylo rozhodnutí prezidenta Roosevelta, který o týden dříve vyzradil přísně tajný americký válečný plán známý jako Duhová pětka, podle něhož měly Spojené státy mobilizovat armádu o síle deseti milionů vojáků a poslat pět milionů z nich do Německem okupované Francie. Během tří a půl roku spojenci vymazali Německo z mapy světa, rozčtvrtili ho na šest částí, zbavili ho vlády i armády, která by ho bránila před příkořím okupantů, kterým vládla společná vojenská americko-britsko-francouzsko-sovětská diktatura železnou pěstí. Poměry v poraženém poválečném Německu se zlepšily až po leteckém transferu do Berlína v roce 1949, kdy západní spojenci obnovili částečnou suverenitu Německa a spojili své okupační zóny do takzvaného západního Německa.

Osud nacistického Německa představuje zlověstný historický precedens, nad nímž by se vedoucí představitelé USA měli vážně zamyslet vzhledem k tomu, že prezident Joe Biden jde cestou jako Hitler a provádí iracionální zahraniční a národněbezpečnostní politiku národní sebevraždy, která má nepřijatelně vysokou šanci vyprovokovat zničení Spojených států amerických, stejně jako Hitler před více než osmi desetiletími nevědomky vyprovokoval zničení Německa vyhlášením války Spojeným státům. Především je to Bidenova mimořádně bezohledná a nebezpečná politika vedení stále se stupňující zástupné války proti Rusku na Ukrajině a vyhlídka, že splní svou hrozbu vojensky bránit Tchaj-wan před plánovanou invazí komunistické Číny na tento ostrov, k níž pravděpodobně dojde někdy v příštím roce, která hrozí vyprovokovat naše zničení.

Dva dny poté, co si USA připomněly výročí překvapivého japonského útoku na Pearl Harbor, ruský prezident Vladimir Putin v jednom ze svých posledních varování vůči USA a NATO, aby přestaly vyzbrojovat Ukrajinu a zabránily jim v jakémkoli přímém vojenském zásahu do války, pohrozil, že pokud „byť jen jedna raketa“ vstoupí do ruského vzdušného prostoru včetně čtyř ukrajinských oblastí, které Rusko anektovalo koncem září, zahájí proti USA a NATO překvapivý jaderný útok. Stejně znepokojivě uvedl, že reviduje ruskou jadernou doktrínu, aby umožnil Rusku provést preventivní první jaderný úder proti USA a NATO, pokud budou nadále stupňovat svou zástupnou válku proti Rusku tím, že pomohou Ukrajině zasáhnout cíle uvnitř Ruska, zatímco v současné době mají být ruské jaderné rakety použity pouze v reakci na existenční konvenční, kybernetické a/nebo jaderné útoky na ruské území. Putinovo prohlášení bylo přímou reakcí na útoky ukrajinských bezpilotních raket na dvě ruské jaderné letecké základny, které údajně zničily dva ruské jaderné bombardéry TU-95 Bear a poškodily nejméně jeden bombardér Backfire. Tyto útoky navazují na pokračující útoky na velitelství ruské Černomořské flotily v Sevastopolu, kde má Rusko umístěno několik válečných lodí s jadernými zbraněmi, a také na potopení vlajkové lodi ruské Černomořské flotily Moskva, na začátku tohoto roku. Putin se ukázal být ve svých reakcích na tyto raketové údery na ruské jaderné nosiče podporované Spojenými státy obdivuhodně zdrženlivý, ale mám silné podezření, že jeho trpělivost se možná chýlí ke konci.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg nyní prohlašuje, že NATO je na pokraji světové jaderné války s Ruskem kvůli Ukrajině, ale cituji Luka Skywalkera z filmu Poslední rytíř Jedi: „Každé další slovo, které (generální tajemník NATO) právě řekl, bylo špatné.“ Právě přítomnost vojsk NATO ve východní Evropě, masivní vojenská pomoc NATO Ukrajině, která jí pomáhá zapojit se do raketových a bezpilotních úderů hluboko uvnitř Ruska a odmítání Západu diskutovat, natož přijmout jakoukoli mírovou nabídku Ruska za posledních 9,5 měsíce hrozí vyprovokovat Rusko ke katastrofálnímu útoku na NATO. Kdyby se USA a NATO držely mimo válku na Ukrajině, nebyla by šance na vypuknutí zbytečné světové války s Ruskem. Pravdou je, že válka na Ukrajině nemá s bezpečností USA a NATO vůbec nic společného. Putin zahájil válku, aby zvrátil faktické členství Ukrajiny v NATO a vrátil jí status neutrálního nárazníkového státu. Dokud tohoto cíle nebude dosaženo, bude válka nadále eskalovat.

Bidenova administrativa údajně mění své rozhodnutí neposkytnout Ukrajině úderné zbraně s dlouhým doletem, které by jí umožnily útočit na ruské vojenské a strategické průmyslové cíle hluboko na ruském území a američtí představitelé nyní tvrdí, že nic není vyloučeno, pokud jde o schopnější zbraně s delším doletem, které by Ukrajina mohla použít k úderům hluboko na ruské území. Toto rozhodnutí představuje ohromující obrat oproti předchozí politice Bidenovy administrativy, která měla za cíl neprovokovat Rusko k eskalaci války na jadernou úroveň. Představuje tak zásadní eskalaci války ze strany USA, která činí použití jaderných zbraní Ruskem mnohem pravděpodobnějším. Poskytnou nyní USA a jejich spojenci v NATO Ukrajině stíhací bombardéry F-16 schopné jaderného útoku nebo rakety s doletem nad 300 mil, aby mohly udeřit hluboko v Rusku, možná dokonce s cílem zasáhnout ruské hlavní město Moskvu? Vzhledem k tomu, že stíhačky F-16 jsou schopné jaderného útoku, pokud by NATO dodalo Ukrajině stíhačky F-16, mohl by se Putin prostě rozhodnout odpálit atomovou bombu na USA, NATO a/nebo Ukrajinu, aby předešel tomu, co považuje za existenční hrozbu pro Rusko. Pokud ano, budeme jednoho dne vzpomínat na Bidenovo rozhodnutí poskytnout Ukrajině úderné zbraně dlouhého doletu s dosahem až 500 km, které by potenciálně umožnily zasáhnout Moskvu, jako na okamžik, kdy Biden spáchal pro Ameriku národní sebevraždu? Doufejme, že ne.

Myslím, že Američané nemají ani ponětí, co by znamenala třetí světová válka. Zatímco mnozí američtí experti na národní bezpečnost předpovídají, že by se jednalo o dlouhou konvenční pozemní, leteckou a námořní válku proti Rusku ve východní Evropě nebo proti Číně a Severní Koreji o Tchaj-wan a Jižní Koreu, která by trvala několik měsíců nebo dokonce více než rok, realita je mnohem jiná. Navzdory jejich naivnímu přesvědčení není možné jaderného džina, kterého před téměř osmi desetiletími vypustil prezident Truman, nacpat zpět do láhve. Taková válka by se neodehrávala na půlce světa, ale přímo tady doma a začínala by čínsko-ruskou kybernetickou/EMP/jadernou apokalypsou proti vlasti USA během několika dnů či týdnů, ne-li hodin od jejího zahájení. K takovému nekonvenčnímu útoku (Rusko, Čína a Severní Korea) by mohlo dojít bez varování, a zejména pokud bychom bojovali proti třem jaderně vyzbrojeným nepřátelům najednou, pravděpodobně bychom nevěděli, která země nás napadla a komu se máme pomstít. Podle zprávy zveřejněné kongresovou komisí pro EMP by to pravděpodobně způsobilo smrt až 275 milionů Američanů během jednoho roku, po níž by ruská a čínská vojska vtrhla do pobřežních oblastí USA a obsadila je, což by se setkalo s malým, pokud vůbec nějakým odporem ze strany pouhých 31 milionů přeživších, kteří by bojovali o poslední zbytky jídla a vody, aby uživili své rodiny.

Ukrajina by se mohla zaměřit na Moskvu po jejím preventivním úderu na základny ruských jaderných bombardérů

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj již několik měsíců vyzývá NATO, aby provedlo preventivní úder na ruský jaderný arzenál, naposledy 6. října, a zabránilo tak Rusku, aby mohlo použít jednu nebo více taktických jaderných zbraní proti Ukrajině a vynutit si tak její podmíněnou kapitulaci. Dne 5. prosince Ukrajina podnikla jednostrannou akci k provedení preventivního úderu na ruské jaderné bombardéry, když provedla dva raketové údery na základny ruských leteckých a kosmických sil Engles-2 a Djagilevo, z nichž druhá se nachází pouhých 100 mil od Moskvy. Ukrajina již dříve provedla bezpilotní údery proti jaderné základně ruské černomořské flotily v Sevastopolu. Na základě satelitních fotografií víme, že tyto útoky poškodily nejméně jeden ruský strategický jaderný bombardér TU-95 „Bear“ a poškodily další jaderný bombardér TU-22M Backfire. Je samozřejmé, že tyto ukrajinské údery proti ruskému jadernému arzenálu spolu s ukrajinskými útoky na velitelství ruské Černomořské flotily v Sevastopolu vytvořily zvýšené riziko ruské jaderné eskalace v reakci na ně. Ukrajina údajně používá některé rakety země-vzduch dlouhého doletu k útokům na ruské cíle, včetně nedávné ropné rafinerie, která byla zasažena ukrajinským SAM SA-125 dodaným Polskem.

Jurij Knutov, ruský vojenský historik a ředitel Muzea vojsk protivzdušné obrany (ADF), předpovídá, že dalším cílem ukrajinských útoků bude pravděpodobně Moskva. Pokud by Ukrajina zahájila raketový útok na Moskvu, Putin by na to pravděpodobně velmi silně reagoval buď jaderným útokem nebo útokem EMP na Kyjev, nebo možná masivním vesmírným či kybernetickým útokem proti USA a NATO, který by minimálně vyřadil všechny západní satelity, o nichž se předpokládá, že v jakékoli fázi války pomáhaly ukrajinské armádě. To by zase mohlo vyvolat vypuknutí třetí světové války, která by nevyhnutelně eskalovala na jadernou úroveň, což by pravděpodobně vedlo ke zničení USA a NATO, což by zřejmě zmařilo samotný účel aliance NATO. Vzhledem k tomu, že byly zjištěny mezery v vychvalovaném ruském systému protivzdušné a protiraketové obrany, na které upozornila neschopnost Moskvy sestřelit opakované ukrajinské drony a raketové údery jak na Krymu, tak proti černomořské flotile a cílům v západním Rusku, je možné, že by odvetná jaderná reakce USA mohla rovněž zničit Ruskou federaci.

Taktické jaderné zbraně by se mohly ukázat jako Putinova nebo Siova trumfová karta k vítězství ve válkách na Ukrajině nebo na Tchaj-wanu

V dubnu jsem pro The National Interest napsal článek s názvem „Putinova trumfová karta k vítězství ve válce na Ukrajině„, ve kterém jsem podrobně popsal, jak by Rusko mohlo použít jednu nebo více taktických jaderných zbraní, aby donutilo Ukrajinu k podmíněné kapitulaci. Na podporu této myšlenky zveřejnil The Drive nedávno skvělý článek, který ukazuje, že Rusko a Čína by mohly k vítězství ve válce ve východní Evropě a západním Pacifiku použít taktické jaderné výbuchy, které by neprodukovaly žádný radioaktivní spad a neozářily by celé regiony nebo města nad rámec okamžitých radiačních účinků. Rusko samozřejmě disponuje 2 500 bojovými taktickými jadernými zbraněmi o síle jedné kilotuny nebo méně, které neprodukují žádný radioaktivní spad, ani když jsou odpáleny pozemními výbuchy. Tento článek přesvědčivě vyvrací převládající levicový blud, kterému věří většina amerických politiků a mluvících hlav, že jakékoli použití jaderných zbraní bez ohledu na to, jak málo jich bude použito, jak omezený bude jejich účinek, zda budou použity proti civilistům nebo vojenským silám a kolik lidí zpočátku zabijí, povede vždy ke zničení zemí, proti nimž budou použity, natož aby vyvolalo plnou jadernou výměnu, která by údajně „ukončila lidstvo“. Faktem je, že taktické jaderné zbraně jsou nesmírně užitečné k rozhodnému vítězství ve válkách a donucení nepřítele ke kapitulaci, což je důvod, proč jich Rusko a Čína rozmístily tisíce a jistě by je použily k rychlé porážce USA a jejich spojenců v přímé plnohodnotné střelecké válce.

Mezitím se objevily zprávy, že Čína má nyní poprvé více strategických jaderných raket než USA, neboť někteří američtí vojenští experti tvrdí, že Čína může mít nyní více operačních jaderných zbraní než USA, protože pokračuje v budování svého jaderného arzenálu až na 4 600 jaderných hlavic, a to nikoli do roku 2030, ale do roku 2024 (vzhledem k odhadu admirála Chase Richarda, že budování čínského jaderného arzenálu bude v podstatě dokončeno do začátku roku 2024), což je mnohem více než současný operačně nasazený jaderný arzenál USA, který činí 1 715 hlavic. Podle amerického strategického velení Čína pravděpodobně překročila počet amerických pozemních jaderných hlavic. V Bidenově přehledu protiraketové obrany se uvádí, že americká protiraketová obrana nebude použita k obraně USA před ruským nebo čínským jaderným útokem. Zpráva Pentagonu China Military Power 2022 navíc uvádí, že Čína má 300 převážně velkých těžkých ICBM plus 72 těžkých JL-3 SLBM. Čína rovněž disponuje největšími balistickými raketovými silami na světě schopnými nést jaderné zbraně s 90-95 % světových MRBM a IRBM.

Obranný analytik Frederico Bartels odhaduje, že komunistická Čína loni utratila za armádu 87 % toho, co USA, tedy 677 miliard dolarů, nikoliv více než 200 miliard dolarů, jak odhaduje většina analytiků. To by vysvětlovalo, jak je možné, že dokázali nasadit tolik modernějších zbraňových systémů než my, kteří máme největší armádu, námořnictvo, pobřežní stráž a balistické rakety schopné jaderných zbraní na světě. Podle jiných odhadů, jako je ten můj, vydává ČLR na armádu stejně nebo více než USA, vzhledem k tomu, že její ekonomika je o 20 % větší a většinu minulého roku strávila mobilizací své armády a ekonomiky na válku s USA kvůli plánované invazi na Tchaj-wan, kterou podle amerických zpravodajských služeb prezident Si Ťin-pching nařídil PLA připravit někdy v příštím roce.

Začátkem tohoto měsíce jsem se zúčastnil setkání, na němž bývalý náměstek ministra zahraničí pro kontrolu zbrojení a mezinárodní bezpečnost Robert Joseph odhadl, že Čína má více rozmístěných jaderných hlavic než my a uvedl, že strategický jaderný arzenál USA je pro odstrašení čínsko-ruské aliance zcela nedostatečný. V uplynulém desetiletí jsem na tuto skutečnost upozorňoval a vyzýval jsem Bidenovu administrativu, aby zdvojnásobila nebo ztrojnásobila velikost našeho strategického jaderného arzenálu a pomohla tak odstranit tuto rostoucí jadernou nerovnováhu. Joseph také uvedl, že se neuvažovalo o zvýšení velikosti amerického strategického jaderného arzenálu, které by nám umožnilo odstrašit větší jaderný arzenál komunistické Číny, čímž by se USA dostaly do vážné nevýhody. Uvedl, že ve všech tchajwanských válečných hrách, kterých se zúčastnil, platí, že pokud USA použijí jaderné zbraně proti Číně jako první, prohrajeme, a pokud Čína použije své jaderné zbraně proti nám jako první, prohrajeme my. Matt Koenig, který působí v projektu Nuclear Strategy Project, jenž provádí studii, zda je velikost amerického jaderného arzenálu dostatečná, aby mohl čelit současným ruským a čínským jaderným hrozbám, potvrdil stejný názor a uvedl, že USA musí uvažovat o zvýšení velikosti rozmístěného amerického strategického jaderného arzenálu. Zdůraznil můj názor, že USA mají nulové množství nestrategických jaderných zbraní k odstrašení čínské agrese ve východní Asii, což je velmi objevný, ale znepokojivý údaj, pokud jde o odhad, zda můžeme vyhrát válku s Čínou o Tchaj-wan. Dr. Mark Schneider souhlasil a všichni tři se shodli, že musíme vybudovat naši protiraketovou obranu, která není účinná k obraně proti Rusku ani Číně.

Historie provokací NATO proti Rusku, které vedly k ruské invazi na Ukrajinu

Je velmi důležité, aby američtí politici pochopili skutečný původ války na Ukrajině. Prakticky každý agresivní krok, který Rusko podniklo, byl přímou reakcí na provokaci USA/NATO. Spojené státy začaly Rusko provokovat rozšířením NATO na východ až k ruským hranicím v roce 1999 vůbec poprvé, poté tak učinily znovu rozšířením o Pobaltí v roce 2004. Bush bláhově nechal NATO vyhlásit, že Ukrajina a Gruzie vstoupí do NATO, čímž vyprovokoval ruskou invazi do Gruzie. Když Putin vtrhl do Gruzie, mohl ji snadno ovládnout celou, ale rozhodl se ovládnout pouze několik malých pohraničních provincií. V únoru 2014 USA financovaly převrat na Majdanu, který svrhl proruského prezidenta Ukrajiny, vyprovokovaly ruskou invazi na Krym a Donbas a Bidenovo idiotské strategické partnerství s Ukrajinou podepsané v listopadu 2021 a jeho paušální odmítnutí většinou rozumné bezpečnostní dohody s Ruskem a zejména jeho odmítnutí vydat písemnou záruku, že Ukrajina nikdy nevstoupí do NATO, vyprovokovalo Rusko k únorové invazi na Ukrajinu, když byl Putin připraven poslat své vojáky domů, kdyby Biden nezvolil válku místo míru.

Dříve jsem věřil, že Putin má imperialistické záměry. Místo toho ovládl jen jeho malou část. Odhadoval jsem, že Putin chce ovládnout většinu Ukrajiny, ale pak události ukázaly, že jsem se mýlil. Vtrhl na Ukrajinu se silou, která byla příliš malá na to, aby obsadil a ovládl většinu Ukrajiny, odmítl mobilizovat další vojska až do konce září, odmítl použít k porážce Ukrajiny jakoukoli z mocných ruských superzbraní, které by ji donutily vzdát se během několika týdnů, a dokonce se stáhl ze tří z osmi ukrajinských oblastí, i když nemusel. To nejsou kroky diktátora, který se snaží ovládnout Ukrajinu. Jsou to akce ruského vůdce, jehož cíle jsou velmi omezené. Ti, kdo tvrdí, že Putin chce dobýt celou Ukrajinu, nemají pro své tvrzení žádné důkazy.

Varování Dr. Petera Pry, že „Západ si svou zástupnou válkou proti Rusku na Ukrajině zahrává s jaderným ohněm“.

Měsíce před svou tragickou a předčasnou smrtí po ročním boji s rakovinou můj dobrý přítel a mentor Dr. Peter Pry v několika videorozhovorech varoval, že „Západ si svou zástupnou válkou proti Rusku na Ukrajině zahrává s jaderným ohněm“. Bidenova administrativa by udělala dobře, kdyby jeho moudré rady poslechla. Rusko má svou vlastní verzi Monroeovy doktríny a věří, že bývalé sovětské republiky kromě Pobaltí jsou součástí legitimní ruské sféry vlivu. Naposledy se Rusko pokusilo porušit Monroeovu doktrínu v roce 1962 a svět se přiblížil jaderné válce v plném rozsahu. Právě to dnes USA a NATO provokují svou zástupnou válkou proti Rusku na Ukrajině. Vedoucí představitelé USA si musí uvědomit, že stále pravděpodobnějším výsledkem současné spirály eskalace mezi USA a Ruskem na Ukrajině je úplné zničení USA a NATO, které by Rusko mohlo zničit během několika minut pomocí masivního kybernetického, super EMP nebo jaderného prvního úderu.

Čína by pravděpodobně také plně podpořila ruskou jadernou eskalaci na Ukrajině, protože by z toho měla největší prospěch, protože Biden by se pak vyděsil z obrany Tchaj-wanu před čínskou invazí, protože by věděl, že Čína pravděpodobně odpálí jaderné bomby na americké vojenské základny a spojence a možná i na samotné USA, pokud bychom se odvážili zasáhnout. Domnívám se, že Čína plně podporuje ruskou válku na Ukrajině. Ve skutečnosti odhaduji, že to byl prezident Si Ťin-pching, kdo na summitu ŠOS v Samarkandu řekl Putinovi, aby ji eskaloval a zajistil si tak její vítězství. Rusko by mohlo být schopno přežít odvetný úder USA, protože první ruský jaderný úder by nepřežilo více než 36 % našeho jaderného arzenálu a spíše ne více než 360 hlavic, které by Rusko se svými 10 000-12 300 raketami ABM mohlo sestřelit, i kdyby jich zasáhlo jen 3-4 %. Rusko i Čína mají rozsáhlé podzemní jaderné bunkry pro přežití a velitelská centra, která jsou odolná i proti přímým jaderným zásahům. Naproti tomu USA nemají žádné podzemní bunkry, které by mohly přežít jaderné zásahy. Putin také pravděpodobně ví, že Biden by v reakci na jaderný útok Ruska na Ukrajinu pravděpodobně nic vojensky nepodnikl. Je šokující, že mě před pár týdny jeden z předních amerických expertů na národní bezpečnost informoval, že Biden udržuje USA na stupni DEFCON 5, což je nejnižší stupeň připravenosti v době, kdy sám Biden přiznává, že jsme dnes jaderné apokalypse blíže než za posledních 60 let!

Rostoucí jaderná nerovnováha mezi USA a čínsko-ruskou aliancí

Nedávno jsem vedl živou debatu o výhodách programu jaderného bombardéru B-21 Spirit. Jaderné bombardéry se staly zastaralými s vynálezem mezikontinentálních balistických raket (ICBM) s vícenásobným nezávislým návratem (MIRV). Jedinou jejich účinnou rolí je jaderná signalizace a póza. V případě jaderné války s Ruskem a Čínou by americké jaderné bombardéry mohly být zničeny pouhými třemi hlavicemi, a i kdyby přežily, válku by prohrály během několika minut, zatímco dosažení cíle by jim trvalo několik hodin. Podporoval bych úplné ukončení programu B-21 a převedení všech našich bombardérů B-1 zpět na jadernou úlohu. ICBM s MIRV byly uvedeny do provozu v roce 1970, takže to je více než půl století zastaralosti. Místo plýtvání penězi na bombardéry B-21 bychom měli investovat do zpevnění sítě, nasazení komplexního vícevrstvého národního systému protiraketové obrany sestávajícího z 5 000 zachycovačů antibalistických střel (ABM) a návratu našich 2 000 částečně demontovaných strategických jaderných zbraní do aktivní služby. Od doby, kdy jsme před 77 lety vynalezli jaderné zbraně, vynakládají USA na ně přibližně 5-7 % celkových vojenských výdajů USA. Rusko vynakládá na jaderné zbraně včetně ABM s neutronovými hlavicemi asi 28 % svého obranného rozpočtu. To samozřejmě vysvětluje, proč mají mnohem vyspělejší jaderný arzenál než my, který je schopen rozmístit 4,4krát více strategických jaderných hlavic, než máme my na jejich stávajících strategických jaderných nosičích.

Americké jaderné bombardéry stealth jsou poměrně pomalé, letí podzvukovou rychlostí a trvá jim několik hodin, než dosáhnou cíle. Pohybují se také 25krát pomaleji než ruské ICBM a balistické rakety odpalované z ponorek (SLBM) a z jejich základen v kontinentálních Spojených státech by jim trvalo nejméně 10 hodin, než by dosáhly svých cílů. Rusko má 10 000 moderních raket S-400 a S-500 ABM a dalších 2300 S-300, které je mohou sestřelit, stejně jako ruské stíhací letouny. Jak uvedl Dr. Pry, Rusko, Čína nebo dokonce Severní Korea by mohly zničit všechny americké jaderné bombardéry s pouhými třemi hlavicemi, protože žádný z nich není ve 24hodinové pásové pohotovosti a nebyl v ní od roku 1991. Bohužel se Obama zbavil všech našich pokročilých řízených střel, takže máme jen 40 let staré řízené střely odpalované ze vzduchu (ALCM). Rusové mohou naše podzvukové jaderné křižující střely ALCM poměrně snadno sestřelit svými raketami ABM, které jsou vyspělejší a mnohem schopnější než naše, a také pomocí velkých pulzních dopplerovských radarů MIG-29 a SU-27 ze sovětské éry. Ačkoli silně podporuji americkou jadernou triádu, letecká část je zdaleka nejméně schopná a nejsnáze zničitelná, takže její modernizace by měla mít nejnižší prioritu hned za Columbií a Sentinelem. V reakci na článek, který sdíleli o tom, že americká jaderná ponorka v devadesátých letech detekovala pod vodou plavidlo pohybující se rychlostí Mach, jsem odpověděl, že jedinou zemí na světě, která má technologii pro tak rychlou cestu pod vodou, je Rusko, které koncem devadesátých let nasadilo superkavitační raketová torpéda Shkval s rychlostí až 500 uzlů. V té době jsem o nich hodně psal.

Nyní se USAF chce zbavit našich nejnovějších stíhaček páté generace F-22, když jich Čína má více než my. Sledoval jsem živý webinář s plukovníkem amerického letectva, který slouží jako programový manažer programu stíhaček F-15EX, na němž jsem pracoval ve svém současném zaměstnání, a on skutečně řekl, že se chystáme zajistit, aby program F-15 vydržel až do konce století. Dovedete si představit, že USAF bude v roce 2100 létat na stíhacích platformách čtvrté generace starých 120 let, zatímco naši nepřátelé budou létat na stíhačkách šesté nebo možná sedmé generace? Museli by předělat Top Gun Maverick, aby nepřátelé všechny naše prastaré stíhačky sestřelili. Úžasné je, že my Američané jsme si namlouvali, že máme nejvyspělejší armádu na světě. Je to hezký sebeklam, ale bohužel to není pravda. Americké ozbrojené síly patří k nejlépe vycvičeným na světě, ale výcvik nevyváží nedostatky ve vyspělých zbraňových systémech, zejména ve strategických zbraňových systémech. Rusko a Čína jsou před námi prakticky ve všech nejdůležitějších oblastech, včetně jaderných zbraní, superelektromagnetických pulzů (EMP), kybernetických zbraní, pozemních laserů, antisatelitů (ASAT) a zabijáckých satelitů, protiraketové obrany, rušiček GPS, umělé inteligence, rojů dronů, kvantových počítačů, protilodních střel, jaderné hypersonické střely včetně hypersonických kluzáků, balistické střely odpalované ze vzduchu (ALBM), jaderné superzbraně, podvodní jaderné drony, těžké ICBM, superzpevněná sila ICBM, podzemní jaderná velitelská centra, mobilní ICBM na silnicích a železnicích, z nichž většinu ani nemáme a neplánujeme vyvíjet, a to je jen tak z hlavy. Pointa je, že pokud Biden hloupě zahájí nebo vyprovokuje střeleckou válku s Ruskem kvůli Ukrajině nebo s Čínou kvůli Tchaj-wanu, určitě prohrajeme.

Naše armáda za studené války byla velmi impozantní jak co do velikosti, tak co do schopností a moderních zbraňových systémů. Náš jaderný arzenál byl méně než 20 let jiný než bombardéry B-52. Jen v Evropě jsme se pyšnili 7 200 taktickými jadernými hlavicemi a celkově 30 000 jadernými hlavicemi. Armáda měla 18 divizí. Nyní máme možná polovinu. V roce 1975 jsme měli 4 000 stíhaček a 4 000 SAM a více pozemních ABM než nyní. Americké námořnictvo dosáhlo celkového počtu 42 raketových jaderných ponorek, přičemž v daném okamžiku jich bylo nasazeno 28. Nyní jich máme celkem 14, z nichž jsou v danou chvíli nasazeny pouze 4. Všechny naše hlavní americké hladinové bojové lodě a útočné ponorky měly jaderné zbraně stejně jako dnes ruské a čínské hladinové lodě a útočné ponorky. Dnes je nemá žádná z nich. Do roku 1972 jsme měli jadernou převahu nebo nadřazenost nad Ruskem. Nyní mají Rusko a Čína jadernou převahu nad námi. Do americké armády jsem vstoupil koncem osmdesátých let. Bush zahájil velké snižování počtu vojáků v roce 1990, než Saddám napadl Kuvajt. Pak v roce 1991 vykuchal náš jaderný arzenál o čtyřicet procent několik měsíců před rozpadem Sovětského svazu. Vypadalo to, jako by jeho masivní jaderná odzbrojovací opatření byla naplánována daleko dopředu lol. Je těžké odstrašit Rusko a Čínu s pouhými čtyřmi jaderně vyzbrojenými námořními plavidly proti stovkám ruských a čínských jaderně vyzbrojených lodí a ponorek.

Prakticky všechny ruské jaderné zbraně a nosiče jsou moderní a byly vyrobeny v posledních dvaceti letech. Rusko dokáže vyrobit 3 000 jaderných hlavic ročně, zatímco USA údajně zvyšují své výrobní kapacity na 80 jaderných hlavic ročně. Dr. Peter Pry uvedl, že Rusko je v oblasti pokročilých konstrukcí a technologií jaderných hlavic o 30 let před námi. Americké jaderné hlavice jsou v některých případech až 50-60 let staré a Bidenova administrativa nemá v plánu stavět nové. Plány „modernizace“ amerických jaderných zbraní dokonce počítají s tím, že od konce tohoto desetiletí budeme na svých nových ICBM a SLBM umisťovat až 43 let staré jaderné hlavice. Protože USA přestaly testovat naše jaderné zbraně před 30 lety, nikdo neví jistě, zda jsou spolehlivé a zda by vůbec vybuchly v případě, že bychom je museli použít. Číňané mají na Dálném východě více než 1500 jaderných zbraní a Rusko jich má v Asii pravděpodobně více než dvakrát tolik. USA mají nulu, a přesto američtí představitelé věří, že USA jsou nejmocnější jadernou velmocí na Zemi. Jak se mohli stát tak bláhovými? Rusko mezitím pokračuje v porušování nové smlouvy START a masivně zvyšuje velikost svého jaderného arzenálu, který je již nyní mnohonásobně větší než ten náš.

Navzdory bezprecedentní slabosti Ameriky vůči našim nepřátelům odmítl poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan vyloučit použití jaderných zbraní proti Rusku, pokud by Putin použil jadernou zbraň proti Ukrajině. Když prezident Donald Trump v roce 2016 vedl prezidentskou kampaň, demokraté varovali, že pokud bude zvolen, rozpoutá třetí světovou válku s Ruskem a Čínou, ale místo toho Trump usilovně pracoval na míru s Ruskem a zejména se Severní Koreou, ale tragicky mu v uzavření komplexní mírové dohody s Ruskem, která by téměř jistě zcela zabránila ruské invazi na Ukrajinu, zabránil demokratický hoax o Trumpově spolčení s Ruskem. Prezident Trump je od svého odchodu z funkce přesvědčeným zastáncem světového míru, když na předvolebním shromáždění v Arizoně prohlásil:

„Musíme být velmi chytří a velmi hbití. Musíme vědět, co říkat a co dělat. A my říkáme přesně to, co je špatně. Skončíme ve třetí světové válce… Musíme požadovat okamžité jednání o mírovém ukončení války na Ukrajině, jinak skončíme ve třetí světové válce a taková válka už nikdy nebude. Takovou válku nikdy mít nebudeme, a to jen kvůli hloupým lidem, kteří nemají ani ponětí jaké zbraně jsou dnes k dispozici.“

Prezident Biden by měl dbát moudrých rad svého předchůdce a po vzoru prezidenta Johna F. Kennedyho vyjednat diplomatickou dohodu, která by zabránila zbytečné jaderné válce s Ruskem, kterou by Amerika pravděpodobně nepřežila.

NATO je špatně připraveno na válku s Ruskem v plném rozsahu

Zatímco Bidenova administrativa pokračuje v politice oslabování Ruska tím, že pomáhá Ukrajině zabít desítky tisíc ruských vojáků a zničit tisíce kusů ruské vojenské techniky, neuvěřitelně pošetilá politika Bílého domu slouží k současnému oslabování americké armády tím, že na Ukrajinu posílá obrovské množství amerických raket, bezpilotních letounů, odpalovačů několika raket a munice. Mezitím USAF oznámilo, že celá flotila amerických jaderných bombardérů B-2 byla po nehodě z minulého týdne na dobu neurčitou uzemněna. Vzhledem k tomu, že hrozba jaderné války s Ruskem roste s každým dalším měsícem díky Bidenově eskalaci zástupné války proti Rusku na Ukrajině, je velmi nejisté mít nejmodernější třetinu jedné ze tří větví americké jaderné triády mimo provoz kvůli údržbě a opravám, což může trvat několik týdnů, ne-li měsíců.

Bohužel vojenská připravenost našich spojenců v NATO na vedení velké války proti Rusku je ještě mnohem horší. Jen pro ilustraci, jak zchátralá je německá armáda: během nedávného cvičení, kterého se zúčastnila německá ministryně obrany, se porouchalo všech 18 bojových vozidel pěchoty (IFV) Puma. Německá armáda se pyšnila 315 divizemi, přičemž Německo během druhé světové války postavilo 50 000 tanků a bojových obrněných vozidel (AFV). Dnes mají 200-250 tanků a jen těžko by do války nasadili více než jeden prapor. Bohužel. Vojenská nepřipravenost Německa je pro dnešní armády NATO velmi typická.

Úžasné je, že Rusko s šestým největším HDP na světě podle parity kupní síly (PPP) hned za Německem dokázalo vybudovat jaderný arzenál téměř čtyřiapůlkrát větší než ten náš, takže byste si mysleli, že Německo, které nemusí vynakládat žádné peníze na jaderné zbraně ani nosiče, může bez problémů postavit tisíce tanků. Místo toho vydává na obranu jen nepatrný zlomek svého rozpočtu, protože armádní generál Dwight D. Eisenhower po kapitulaci na konci druhé světové války indoktrinoval Němce jako bandu sebenenávistných pacifistů. Konec první studené války sice ukončil ruskou konvenční hrozbu pro Německo, ale válečnický postoj NATO vůči Rusku ji opět přinesl, přičemž jeden německý generál prohlásil, že Rusko by mohlo podruhé za osmdesát let vymazat Německo z mapy Evropy!

Na Západě je populární dělat si legraci z výkonnosti ruské armády, ale zatímco ruská armáda na Ukrajině předvedla výkony, které nesplňovaly očekávání, protože byla nucena bojovat s přesilou ukrajinských ozbrojených sil v poměru tři ku jedné, většina armád NATO je mnohem menší a v mnohem horším stavu než ruská armáda, která je pravděpodobně třetí nejlepší konvenční armádou na světě po USA a Číně. Pokud by USA bojovaly přímo s Ruskem, Rusko by bojovalo tak, jak bylo vycvičeno, nejspíše za použití nekonvenčních zbraní včetně kybernetických, superEMP a taktických jaderných zbraní od začátku války, aby rychle porazilo USA a jejich spojence v NATO.

****

David T. Pyne, Esq. je bývalý důstojník bojových zbraní a štábu americké armády, který měl v letech 2000-2003 na starosti spolupráci v oblasti vyzbrojování s bývalým Sovětským svazem, východní Evropou, Blízkým východem, Afrikou a Severní a Jižní Amerikou a získal titul M.A. v oboru studií národní bezpečnosti na Georgetown University. V současné době působí jako zástupce ředitele pro národní operace v Task Force on National and Homeland Security a je autorem knihy Dr. Petera Pry „Blackout Warfare„. Působí také jako redaktor zpravodaje „The Real War“ na adrese dpyne.substack.com a jako přispěvatel časopisu „The National Interest„. Je k zastižení na adrese emptaskforce.ut@gmail.com.

Originál článku a úvodního obrázku: „The Real War“ by David Pyne
Překlad: Admin Nekorektní TOP-CZ

1 komentář

Comments are closed.