Rozpad EU na obzoru? Smrt Deutche Bank? Sledujte co se děje

Autor: Michael Snyder

Největší banka v Evropě je v procesu implodování a přetrvávají zvěsti, že konečný kolaps by se mohl stát dříve než později.

Ti, kteří pravidelně sledují mou práci, již vědí, že se jedná o příběh, který už roky sleduji. Deutsche Bank rychle krvácí v hotovosti, propouštějí tisíce zaměstnanců a supi krouží, když se vedení společnosti zoufale snaží realizovat plán obratu. Bohužel pro Deutsche Bank to už může být příliš pozdě. A pokud Deutsche Bank klesne, bude to pro globální finanční systém ještě katastrofičtější než kolaps Lehman Brothers v roce 2008. Německo je lepidlem, které drží EU pohromadě a tedy pokud je banka přímo na mrtvici, po zhroucení německého finančního systému začne velmi rychle následovat dominový efekt.

V posledních několika dnech došlo k obrovské spekulaci o Deutsche Bank, takže začněme tím, co víme.

Víme, že Deutsche Bank ztrácí peníze tempem, které je naprosto ohromující

Deutsche Bank oznámila ve středu čistou ztrátu, která zatím minula očekávání trhu, protože německý věřitel nadále věří na hlavní plán restrukturalizace.

Ve třetím čtvrtletí roku 2019 vykázala čistou ztrátu 832 milionů EUR. Podle údajů společnosti Refinitiv, analytici očekávali ztrátu 778 milionů EUR. Ve třetím čtvrtletí roku 2018 banka vykázala čistý zisk 229 milionů EUR, ale ve druhém čtvrtletí letošního roku došlo ke ztrátě 3,15 miliardy EUR.

Pokud sečtete ztráty za druhý a třetí čtvrtletí roku 2019 dohromady, získáte celkem celkem 4 miliardy EUR.

Jak je možné ve světě ztratit tolik peněz za pouhých 6 měsíců?

I kdyby vše, co by jejich zaměstnanci dělali, bylo spláchnutí dolarových bankovek po dobu 6 měsíců do záchodu, nemohlo by dojít ke ztrátě tolika peněz.

Když se investoři dozvěděli minulý týden o výsledcích Deutsche Bank za třetí čtvrtletí, akcie banky klesly o 8 procent za jediný den.

Celkově cena akcií za poslední rok ztratila přes čtvrtinu své hodnoty.

Pokud se někomu zrovna nelíbí finanční bolest, nemám tušení, proč by v tomto okamžiku chtěl někdo držet akcie Deutsche Bank. Jak jsem již dříve varoval, nakonec se dostane na nulu a zbývá pouze otázka, jak rychle se to stane.

Víme také, že Deutsche Bank propouštěla tisíce pracovníků po celém světě

8. července 2019 dorazili do jejich kanceláří tisíce jejich zaměstnanců po celém světě a nevěděli, že odejdou, bez práce, jen o několik hodin později. V Tokiu byly na místě propuštěny celé týmy obchodníků s akciemi, zatímco některým pracovníkům v Londýně údajně řekli, že do 11:00 musí opustit pobočky Velké Winchesterské ulice, než jejich přístupové karty přestanou fungovat.

Snížení počtu pracovních míst, které činilo 18 000, tj. Asi 20 procent pracovníků Deutsche Bank, bylo stěžejním prvkem plánu restrukturalizace, jehož cílem bylo zachránit nemocného německého věřitele.

Ještě den před tím, než k těmto propouštěním došlo, by většina těchto zaměstnanců pravděpodobně řekla, že Deutsche Bank je v dobrém stavu a má před sebou velmi světlou budoucnost.

Stejně jako jsme byli svědky s Lehman Brothers, vždy existuje snaha udržet šarádu až do poslední minuty.

Pravda je taková, že kdokoli alespoň s polovinou mozku vidí, že Deutsche Bank umírá. Bylo tolik špatných rozhodnutí, tolik agresivních sázek se zhoršilo a došlo k jednomu skandálu za druhým

V dubnu 2015 banka zaplatila americkým a britským regulačním orgánům pokutu ve výši 2,5 miliardy USD za svou roli ve skandálu s fixací LIBOR. Jen o šest měsíců později byla nucena zaplatit dalším regulačním orgánům v New Yorku dalších 258 milionů dolarů poté, co byla přistižena v obchodování s Myanmarem, Libyí, Súdánem, Íránem a Sýrií, na které se v té době vztahovaly americké sankce. Tyto dvě pokuty v kombinaci s náročnými tržními podmínkami vedly banku k tomu, že za rok 2015 vykázala čistou ztrátu ve výši 6,7 mld. EUR. O dva roky později zaplatila regulačnímu orgánu v New Yorku dalších 425 mil. USD, aby kompenzovala tvrzení, že proprala 10 miliard dolarů v ruských fondech.

V tomto okamžiku je to jen zombie banka, která klopýtá, dokud ji někdo konečně nevyvrátí z bídy.

Peníze jsou v Deutsche Bank tak těsné, že dokonce zrušili vánoční recepci pro důchodce

Časy se mění. Kdysi dávno ( ve skutečnosti 2001), Deutsche Bank byla schopna najmout hvězdy jako Robbie Williams pro vánoční oslavu zaměstnanců, s dívkou Spice Girl, která se objevila fakticky jen proto, že to byla taková skvělá párty. Nyní, podle FT, Christian Sewing dokonce zrušil denní kávu a koláč ve vánoční recepci pro důchodce.

Úspora několika babek na kávě a dortu samozřejmě nemá žádný vliv na banku s desítkami bilionů dolarů expozice derivátům.

Deutsche Bank je největším dominem ve velmi nejistém evropském finančním systému. Když se úplně zhroutí, spustí se řetězová reakce, kterou nikdo nedokáže zastavit. David Wilkerson jednou varoval, že finanční kolaps Evropy začne v Německu a Jim Rogers varoval, že exploze Deutsche Bank způsobí „rozpad“ celé EU …

V případě krachu Deutsche Bank, by došlo k rozpadu celé EU, protože by ji Německo již nemohlo podporovat. Spousta dalších lidí by začala hledat záchranu. Mnoho dalších bank v Evropě má problémy. A pokud Deutsche Bank selže, nastane konec. V roce 1931, kdy jedna z největších bank v Evropě selhala, to vedlo k Velké hospodářské krizi a nakonec druhé světové válce. Měli bychom si dělat starosti!

Je smutné, že většina Američanů neumí ani hláskovat „Deutsche Bank“, a určitě nevědí, že je to nejdůležitější banka v celé Evropě.

Ale ti, kteří chápou dobu, ve které žijeme, sledují Deutsche Bank velmi pečlivě, protože pokud se imploduje, bude následovat globální finanční chaos.

Článek byl na Prison Planet publikován 5.11.2019

Originál zdroj: Prison Planet
Překlad: Administrátor TOP-CZ