Raději si dávejte pozor: Stát má seznam zlobivých a vy jste na něm.

Autoři: John W. Whitehead and Nisha Whitehead, 08. 12. 2021

„Vidí tě, když spíš.

Ví, kdy jsi vzhůru.

Ví, kdy jsi byl zlý nebo dobrý.

Tak buďte pro dobrotu dobří!.

Santa Claus přichází do města.“

Vševědoucí, vševidoucí a veselý Santa Claus se už nemusí spoléhat na zastaralé skřítky na poličkách a další sezónní donašeče, aby věděl, kdy spíš a kdy nespíš a jestli jsi zlobil nebo byl hodný.

Díky téměř neomezeným vládním pravomocem, které umožňuje domácí armáda techno-tyranů, fúzních center a šmíráků, může Santa v reálném čase dostávat zprávy o tom, kdo byl letos hodný nebo zlý. Tato děsivá nová éra vládního/korporátního špehování, v níž jsme odposloucháváni, sledováni, sledováni, mapováni, kupováni, prodáváni a cíleně zaměřováni, způsobuje, že primitivní sledování telefonů a metadat NSA vypadá ve srovnání s ní téměř zastarale.

Vezměte si jen malý výběr nástrojů, které se používají ke sledování našeho pohybu, monitorování našich výdajů a odhalování všech způsobů, jakými se naše myšlenky, činy a sociální kruhy mohou dostat na vládní seznam nepohodlných osob.

Sledování na základě vašeho zdravotního stavu. V době COVID-19 se digitální zdravotní pasy prosazují jako svého druhu strážci, kteří omezují přístup k cestování, zábavě atd. na základě stavu očkování. Ať už však člověk očkovací pas má, nebo ne, stále může být nucen prokázat, že je dostatečně „zdravý“, aby mohl být součástí společnosti. Například v návaznosti na rozhodnutí Nejvyššího soudu, které otevřelo policii cestu k používání psů na vyhledávání drog jako „příkazů k prohlídce na vodítku„, se vládní agentury připravují na používání detekčních psích oddílů k provádění hromadných prohlídek s cílem odhalit osoby, které mohou mít COVID-19. Vědci tvrdí, že psi, kteří čichají virus COVID, mají 95% úspěšnost při identifikaci osob s tímto virem (s výjimkou případů, kdy jsou hladoví, unavení nebo roztržití). Tito psi jsou také cvičeni k odhalování osob trpících jinými zdravotními potížemi, například rakovinou.

Sledování podle obličeje: Cílem softwaru pro rozpoznávání obličeje je vytvořit společnost, ve které bude každý člověk, který vyjde na veřejnost, sledován a zaznamenáván při své každodenní činnosti. Ve spojení se sledovacími kamerami, které pokrývají celou zemi, umožňuje technologie rozpoznávání obličeje vládě a jejím firemním partnerům identifikovat a sledovat pohyb osob v reálném čase. Jeden obzvláště kontroverzní softwarový program vytvořený společností Clearview AI byl je využíván policií, FBI a ministerstvem vnitřní bezpečnosti ke shromažďování fotografií na stránkách sociálních médií  pro zařazení do rozsáhlé databáze rozpoznávání obličejů. Podobně se biometrický software, který se opírá o jedinečné identifikátory člověka (otisky prstů, duhovky, otisky hlasu), stává standardem pro procházení bezpečnostních linek, stejně jako pro obcházení digitálních zámků a získávání přístupu k telefonům, počítačům, kancelářským budovám atd. Stále více cestujících se totiž rozhoduje pro programy, které se spoléhají na jejich biometrické údaje, aby se vyhnuli dlouhému čekání na letištní kontrole. Vědci také vyvíjejí lasery, které mohou identifikovat a sledovat osoby na základě jejich srdečního tepu, pachu a mikrobiomu.

Poznámka Admina: Jestli si myslíte, že v dnešní době existuje něco jako ,,schovat se v davu“, potom jste pořádně naivní. Klikněte si na tuto fotečku (otevře se nové okno). Vyberte si z davu kteroukoliv osobu, třeba z toho největšího chumlu uprostřed. Poté na ni držte myš a klikejte.

Sledování na základě vašeho chování: Rychlý pokrok v oblasti sledování chování nejenže umožňuje sledování a chování jednotlivců na základě jejich pohybových vzorců nebo chování, včetně rozpoznávání chůze (způsobu chůze), ale dal vzniknout celým odvětvím, která se zabývají předpovídáním chování na základě údajů a vzorců sledování a také formují chování celých populací. Jeden inteligentní „proti-výtržnický“ sledovací systém předpovídá masové výtržnosti a nepovolené veřejné akce pomocí umělé inteligence, která analyzuje sociální média, zpravodajské zdroje, záznamy z kamerových systémů a data z veřejné dopravy.

Sledování na základě vašich výdajů a spotřebitelských aktivit: S každým chytrým telefonem, který si koupíme, s každým GPS zařízením, které si nainstalujeme, s každým účtem na Twitteru, Facebooku a Googlu, s každou kartou častého kupujícího, kterou používáme k nákupům – ať už v obchodě s potravinami, jogurtem, u leteckých společností nebo v obchodním domě – a s každou kreditní a debetní kartou, kterou platíme za své transakce, pomáháme korporátní Americe vytvářet pro její vládní protějšky dokumentaci o tom, koho známe, co si myslíme, jak utrácíme své peníze a jak trávíme svůj čas. Sledování spotřebitelů, při kterém jsou vaše aktivity a údaje ve fyzické i online sféře sledovány a sdíleny s inzerenty, se stalo velkým byznysem, průmyslovým odvětvím v hodnotě 300 miliard dolarů, které běžně sbírá vaše údaje za účelem zisku. Korporace, jako je Target, nejenže již léta sledují a vyhodnocují chování svých zákazníků, zejména jejich nákupní zvyklosti, ale tento maloobchodní řetězec také financoval rozsáhlé sledování ve městech po celé zemi a vyvinul behaviorální sledovací /algoritmy, které dokáží určit, zda něčí manýry mohou odpovídat profilu zloděje.

Sledování na základě vašich veřejných aktivit: Soukromé společnosti ve spolupráci s policejními orgány po celé zemi vytvořily síť sledování, která zahrnuje všechna velká města, aby bylo možné bezproblémově sledovat velké skupiny lidí, například v případě protestů a shromáždění. Zabývají se také rozsáhlým sledováním online a hledají jakékoli náznaky „velkých veřejných akcí, sociálních nepokojů, komunikace gangů a kriminálně predikovaných osob.“ V čele tohoto lukrativního trhu stojí dodavatelé obranných služeb. Fúzní centra, 330 milionů dolarů ročně, střediska pro sdílení informací pro federální, státní a donucovací orgány, monitorují a hlásí jako „podezřelé“ chování například lidi, kteří nakupují palety balené vody, fotografují vládní budovy a žádají o pilotní průkaz jako „podezřelou činnost“.

Sledování na základě vašich aktivit na sociálních sítích: Každý váš krok, zejména na sociálních sítích, je monitorován, jsou z něj získávána data, zpracovávána a ukládána do tabulek, aby bylo možné vytvořit si obrázek o tom, kdo jste, co vás zajímá a jak vás nejlépe kontrolovat, když je to nutné, abyste se přizpůsobili. Jak informoval server The Interceptreported, FBI, CIA, NSA a další vládní agentury stále více investují do firemních sledovacích technologií a spoléhají se na ně, které mohou dolovat ústavně chráněné projevy na platformách sociálních médií, jako je Facebook, Twitter a Instagram, aby identifikovaly potenciální extremisty a předvídaly, kdo by se mohl v budoucnu dopustit protivládního chování. Tato posedlost sociálními médii jako formou dohledu bude mít v příštích letech některé děsivé důsledky. Jak poznamenala Helen A. S. Popkinová, píšící pro NBC News: „Dost možná nás čeká budoucnost, kdy algoritmy budou hromadně zatýkat lidi za odkazy na nelegální stahování ‚Hry o trůny‚… nový software má potenciál valit se ve stylu Terminátora a zaměřovat se na každého uživatele sociálních médií s hanebným přiznáním nebo pochybným smyslem pro humor.“

Sledování na základě vašich aktivit v telefonu a na internetu: Mobilní telefony se staly faktickými donašeči a poskytují stálý tok digitálních údajů o poloze uživatelů a jejich cestách. Policie používá simulátory mobilních telefonů k masovému sledování protestů, aniž by k tomu potřebovala soudní příkaz. Federální agenti navíc nyní mohou používat řadu hackerských metod, aby získali přístup k vašim počítačovým aktivitám a „viděli“ vše, co vidíte na svém monitoru. Škodlivý hackerský software lze také použít k dálkové aktivaci kamer a mikrofonů, což nabízí další způsob, jak nahlédnout do osobních záležitostí cíle.

Sledování na základě vaší sociální sítě: Vládní agentury se nespokojují pouze se špehováním jednotlivců prostřednictvím jejich online aktivit, ale nyní používají technologii sledování ke sledování sociální sítě, tedy lidí, se kterými se můžete spojit telefonicky, textovými zprávami, e-mailem nebo prostřednictvím sociálních zpráv, aby odhalily možné zločince. Dokument FBI, který získal časopis Rolling Stone, hovoří o snadnosti, s jakou jsou agenti schopni přístup k údajům adresáře ze služeb WhatsApp společnosti Facebook a iMessage společnosti Apple z účtů cílových osob a osob, které nejsou vyšetřovány a které by mohly mít cílovou osobu ve své síti. Vzniká tak společnost, která je „vinna sdružováním“, v níž jsme všichni stejně vinni jako nejzaviněnější osoba v našem adresáři.

Sledování na základě vašeho vozu: Čtečky registračních značek jsou nástroje pro hromadné sledování, které mohou vyfotografovat více než 1 800 registračních značek za minutu, vyfotografovat každou projíždějící registrační značku a uložit číslo značky a datum, čas a místo pořízení snímku do databáze s možností vyhledávání a poté sdílet data s orgány činnými v trestním řízení, fúzními centry a soukromými společnostmi za účelem sledování pohybu osob v jejich autech. Díky desítkám tisíc těchto čteček registračních značek, které jsou nyní v provozu po celé zemi a jsou připevněny na nadjezdech, policejních vozech a v obchodních sektorech a obytných čtvrtích, může policie sledovat vozidla a procházet registrační značky v databázích orgánů činných v trestním řízení a hledat unesené děti, ukradená auta, pohřešované osoby a hledané uprchlíky. Tato technologie samozřejmě není neomylná: došlo k mnoha případům, kdy se policie omylem spoléhala na údaje o poznávacích značkách, aby dopadla podezřelé osoby, a nakonec se zbraní v ruce zadržela nevinné lidi.

Sledování na základě vaší pošty: Téměř každá složka vlády – od pošty po ministerstvo financí a všechny agentury mezi nimi – má nyní vlastní sledovací sektor, který je oprávněn špehovat Američany. Například americká poštovní služba, která již 20 let fotografuje vnější stranu každé papírové zásilky, špehuje také textové zprávy, e-maily a příspěvky Američanů na sociálních sítích. Program Internet Covert Operations Program, který řídí oddělení pro vymáhání práva poštovní služby. (iCOP) údajně používá technologii rozpoznávání obličejů v kombinaci s falešnými online identitami, aby odhalil potenciální potížisty s „pobuřujícími“ příspěvky. Agentura tvrdí, že online sledování, které nespadá do její běžné pracovní náplně, tedy zpracování a doručování papírových zásilek, je nezbytné, aby pomohlo poštovním pracovníkům vyhnout se „potenciálně výbušným situacím„.

Fúzní centra. Chytrá zařízení. Posuzování hrozeb z hlediska chování. Seznamy teroristů. Rozpoznávání obličejů. Linky pro udavače. Biometrické skenery. Předzvěst trestné činnosti. Databáze DNA. Vytěžování dat. Prekognitivní technologie. Aplikace pro sledování kontaktů.

V součtu je to svět, ve kterém je dnes průměrný člověk monitorován, sledován, špehován a sledován více než 20 různými způsoby jak vládními, tak firemními očima a ušima.

Velká technika spojená s velkou vládou se stala Velkým bratrem.

Každou vteřinu každého dne jsou Američané špehováni rozsáhlou sítí digitálních šmíráků, elektronických odposlouchávačů a robotických slídilů.

Jak vysvětluji ve své knize Battlefield America: Válka proti americkému lidu a v jejím fiktivním protějšku Deníky Erika Blaira, sledování, digitální stalking a dolování dat Američanů – zbraně, které vláda používá k dodržování pravidel a kontrole – vytvářejí společnost, v níž je jen málo prostoru pro nerozvážnost, nedokonalost nebo nezávislost.

V době přehnané kriminalizace, masového sledování a děsivého nedostatku ochrany našich práv na soukromí můžeme být všichni považováni za viníky toho či onoho přestupku.

Takže si raději dávejte pozor – raději se nerozčilujte – raději neplačte – protože vám říkám, že o letošních Vánocích přichází do města „Santa Claus dohledu“ a vy už jste již možná na jeho seznamu neposlušných.

****

Ústavní právník a autor John W. Whitehead je zakladatelem a prezidentem Rutherfordova institutu. Jeho knihy Battlefield America: The War on American People a Vláda vlků: The Emerging American Police State jsou k dispozici na Amazonu. Nisha Whiteheadová je výkonnou ředitelkou Rutherfordova institutu.

Zdroj originálu článku: Global Research
Překlad: Administrátor Nekorektní TOP-CZ

podpora2