Putyky budou konečně vonět

Autor: Red Hook

Pranostika pro dnešní den:

„O svatém Fabiánu a Šebestiánu zalézá zima za nehty i otužilému cikánu.“

No, já vím, že je to pranostika silně nekorektní, která se v civilizovaném světě nenosí. Jelikož mne ale začíná civilizovaný svět lehce srát, přidám ještě jednu:

„Nezmrzne-li cikán do Fabiána a Šebestiána, potom už nezmrzne.“

Tohle je v zájmu politické korektnosti v civilizovaném světě tabu. Stejně jako kouření v knajpách. V knajpách u nás. Senát to potvrdil a pan prezident, co si zapálí i při návštěvě kojeňáku to podškrtne. Protože on může hulit kde chce, jelikož je nezodpovědnej. Trestně.

Premiér Sobotka si pochvaloval, že jsme konečně na špici všech pokrokových sil, co jich na tom božím světě je. By mě docela zajímalo, čím tu naši vyhulenou vrchnost hospodský tak serou. K Vánocům nadělený EET, na květen nachystanej zákaz cigaret, do toho povinnost hospodskýho nenalejt tomu, kdo by mohl pod vlivem způsobit škodu větší než malinkou – hele, těch voserů je fakt dost.

Se zákazem kouření je to skvělý. Třeba pan Neff si pochvaluje, že konečně knajpy budou vonět. Protože proč? Protože ti, co nekouří, jsou za chodící levandulový políčko. „Normální je nekouřit.“ Heslo jak z Prvního máje.

Fajn. Normální je taky nebejt tlustej. Plešatej. Anorektickej. Šilhavej. Koktavej a chromej. Normální je bejt zdravej a vysportovanej a usměvavej a před vrchností ztopořenej. Kouření není trestný. Souhlasím, že není zdravý. Stejně jako třeba chlast a přežírání se. Ale trestný není. Já proto nepobírám, že když teď budou všechny existující knajpy bez popelníků, že si kuřáci nemůžou otevřít aspoň jednu svoji.

Kde bude hospodskej co kouří, pinglové co kouří, hosté co kouří. Jedna kuřácká hospoda. Nejde to, protože jsme civilizovaný. Nejde to ani na vesnici, kterou se argumentuje moc. Že vesničtí nekuřáci jsou v prdeli, protože nemaj na výběr, když se chtěj zdravě zrychtovat na sračky. Nikde jsem ale neslyšel opačnej argument. Že teď budou v prdeli vesničtí kuřáci. Dobře.

Ať se ze současné vesnické knajpy stane nekuřácká. Prima. Ale proč, když by chtěli, proč by si vesničtí kuřáci nemohli udělat knajpu svoji. Kde by se kouřilo a pilo a kecalo o všem a o ničem. Docela by mě zajímalo, jak by ten nekuřáckej vesnickej podnik dopadl…)

Si myslím, že tady nejde o kouření a o zdraví jako takový. Tady jde o naschvál. O utahování šroubů. O diktát. O dirigování. O sociální inženýrství, o kterým se komunistům ani nesnilo. Protože když by šlo o zdraví, tak by se třeba zakázalo kouřit v autě, kde jsou děti. Na což se ministr zdravotnictví zdravě vysral. V tomhle případě šlo jen a jen o hospody a hospodský. O nic jinýho. A hezký je, že tomu kde kdo tleská. Jak jsme svobodní, rozjásaní a nalinkovaní jak písanka pro prvňáčky. No nic. Totáč se nám plíživě vrací. Tak.

Tačvúd s Gekonem mne ráno litovali. Jsem jim řekl, že o nic nejde. Přečkal jsem Husáka, přečkám i jeho pohrobky. Srát na to. Dnes bude fajn. Protože proč? Protože je pátek. Proto. To je zatím vše.

Zdroj: Zelený Škraloup