První obrázky amerických vojáků zabírajících ropná pole v Sýrii – video

Autor: Tyler Durden

Realita americké zahraniční politiky je jeden ohromující obraz: regionální Irácká Kurdistan24 televize, vysílala první záběry armády Spojených států při jejich „ochraně“ syrských ropných polí na severovýchodě země .

Konkrétně se jedná o americké ozbrojené konvoje v ropném poli Rumelan a jsou prvními, kteří ukazují Trumpem nařízenou politiku „zabezpečit ropu“ v akci. Salon op-ed výstižně vtipkuje v reakci: “ Je to o ropě blbci: Trump chce ukončit navždy války, kromě těch, kdy jde o ropu a peníze.“

Americké síly zahájily v pátek hlídky na ropných polích na hoře Qarachogh poblíž Deriku v severovýchodní Sýrii

Video se spouští automaticky. Pokud se vám nespustí, najeďte myší na levý spodní roh a klikněte na šipku.

Pro větší video klikněte ZDE

Středoevropský válečný korespondent Jenan Moussa, který se zabýval iráckou válkou a dalšími okupacemi USA v regionu, vyjádřil rostoucí rozhořčení nad americkou krádeží zdrojů, která probíhá v Sýrii:

Od objevení ropy na středovýchodě, mnozí v této oblasti řekli: „USA jsou tu jen proto, aby nám ukradly naši ropu“. USA to odmítají a tvrdí, že jde o demokracii, lidská práva, ženy atd. Nejsem si jist, zda si Američané uvědomí, ale tyto obrázky amerických vojáků v severovýchodní Sýrii obrovsky poškozují americký obraz . Jeden syrský komentátor sarkasticky řekl na sociálních médiích: Hrdí „Mariňáci“ kradou sýrský ropu. A dále zdůraznil , že „Trump vám právě ukázal nahou pravdu o americké zahraniční politice na Středním východě.“

Americké koaliční prohlášení začátkem tohoto týdne potvrdilo, že americké síly jsou „přemístěny“ v syrské ropné oblasti na východ od Eufratu, aby „chránily kritickou infrastrukturu“. Mechanizované jednotky byly pozorovány při vstupu do oblasti, ale dosud nebyly vidět žádné tanky. V koaličním prohlášení je uvedeno, že „mechanizované síly“ poskytující „pěchotu, manévrovatelnost a palebnou sílu“ jsou další cestou k posílení sil, které se v současné době v regionu přesouvají na podporu kurdských syrských demokratických sil.

Zdroj: Zero Hedge
Překlad: Administrátor TOP-CZ