Průměrnost britských zpravoajských služeb se živě projevila v řetězci teroristických útoků proti Rusku.

Autor: Larry Johnson, 31. 10. 2022

Jsem velkým fanouškem Johna LeCarreho. Obzvlášť se mi líbily televizní seriály, které BBC natočila podle LeCarreho románů – Tinker Tailor Soldier Spy a Smiley’s People. Knihy jsou lepší, ale cokoli, v čem vystupuje švihák Alec Guinness, stojí za zhlédnutí. LeCarreho skutečným darem je schopnost odhalit prostřednictvím svých příběhů podlézavou, duši drtící a neschopnou byrokracii, která vládne britské rozvědce.

Bezradnost Britů, zejména jejich zpravodajských agentů, není nic nového. Nabývá však většího významu ve světle nedávných zpráv, podle nichž se Britové podíleli na sabotáži plynovodu Nordstream a na neúspěšných leteckých a námořních útocích dronů na ruskou černomořskou flotilu v Sevastopolu. Britové se chovají trochu jako sexem poblázněný školák, který zoufale touží zažít pohlavní styk, ale kvůli přílišnému nadšení a neopatrnosti není schopen najít šťastný konec.

Začnu debaklem Nordstream. Proč si někdo z vedení Spojených států nebo Spojeného království myslí, že zničit hlavní zdroj zemního plynu v Německu je skvělý nápad, je nejlepším důkazem nekompetentnosti a povrchnosti, která vládne rozhodování v černém světě zpravodajských služeb. Mnohým připadalo zvláštní, že v relativně bezprostřední návaznosti na útok na Nordstream se bývalý polský ministr zahraničí Radek Sikorski vrhl na sociální sítě a označil za viníka Spojené státy.

Na své stránce na sociální síti Sikorski zanechal kontroverzní vzkaz „Děkujeme USA“ a později citoval amerického vůdce Joea Bidena, který hovořil o zničení plynovodu.

sikorskiRadek Sikorski

Proč by to Sikorski dělal? Někteří tvrdí, že skutečně věřil, že je to pravda. Jiné důkazy však naznačují, že Sikorski hrál svou roli, aby odvedl pozornost nejspíše od britské viny. Ukázalo se, že Sikorski se docela dobře zná s klíčovými britskými politickými, vojenskými a zpravodajskými osobnostmi:

Sikorski přijel do Oxfordu v roce 1982 a hrál si na anglického gentlemana. „Byl víc Angličan než Angličané,“ říká jedna ze současnic, novinářka Rachel Johnsonová. Měl výbornou angličtinu, dobře padnoucí obleky a dokonce i zálibu v motýlcích. Vysloužil si přezdívku „ředkvička“ a stýkal se s Gottfriedem von Bismarckem.

Do Bullingdon Clubu – pijáckého klubu, do kterého o pár let později vstoupil i Cameron, zavedl mladého Poláka budoucí starosta Londýna ( Boris Johnson).

Bullingdon Club je výhradně mužský a exkluzivní. Chudí se do něj nemusí hlásit. Skutečnost, že Johnsona a Sikorského pojí toto pouto, není pouhou náhodou. Někdo by až do dnešního dne mohl tvrdit, že toto spojení nemá nic společného s řízením zpráv o útoku na Nordstream. Pak se tato zpráva objevila díky Halovi Turnerovi:

Když začal vybuchovat plynovod Nord Stream, ruská plynárenská společnost GAZPROM dostala poplašné signály ze senzorů v potrubí, které ukazovaly, že tlak masivně a náhle poklesl. GAZPROM pak věděl, že potrubí je prasklé.

Počítače ve společnosti GAZPROM, které zaznamenávaly minuty/vteřiny, kdy se alarmy senzorů spustily, používají pro časové údaje koordinovaný světový čas (UTC).

Přesně minutu po spuštění alarmů v GAZPROMu ukazují záznamy iCloudu z iPhonu premiérky Liz Trussové, že použila svůj iPhone k odeslání textové zprávy Antony Blinkenovi, ministru zahraničí USA. Zpráva: „Je to hotové.“

Počítače iCloud používají pro časová razítka zpráv také koordinovaný světový čas. Ačkoli se tedy Rusko a Velká Británie nacházejí v různých časových pásmech, UTC dokazuje, že Liz Trussová poslala svou textovou zprávu Blinkenovi doslova JEDNU MINUTU poté, co se spustil alarm tlakového senzoru GAZPROM.

Nikdo jiný o výbuchu potrubí nevěděl. GAZPROM sice věděl, že je nějaký problém, ale nevěděl jaký a proč.

Liz Trussová to věděla.

Protože to byla britská vláda, kdo provedl bombardování. (Poznámka Admina:  Doporučuji přečíst v Chrome vám to Google přeloží. Stránka byla uzamčena, ale od 01. listopadu 2022 je otevřena každému.) A to je důvod, proč Liz Trussová již není britskou premiérkou. Ne proto, že by schválila útok, ale protože poslala textovou zprávu „Je hotovo“ prostřednictvím nezabezpečených textových zpráv na svém iPhonu, ke kterému měli Rusové přístup pomocí administrátorských práv přes iCloud. A Rusové už mají důkaz.

****

Tato zpráva přichází necelých 48 hodin po neúspěšném leteckém a námořním útoku dronů na ruskou černomořskou flotilu v Sevastopolu.

flotila

Útok byl proveden bezpilotními letouny a dálkově řízenými vodními drony nad vodami Sevastopolského zálivu, uvedl gubernátor Sevastopolu.

Podle tvrzení ruského ministerstva obrany, britští experti pomáhali kyjevským silám připravit „teroristický útok“. „Příprava tohoto teroristického činu a výcvik ukrajinského 73. centra speciálních námořních operací probíhaly pod dohledem britských expertů sídlících ve městě Očakov v Mykolajivské oblasti Ukrajiny,“ uvedlo ministerstvo ve svém prohlášení.

Na videu je jeden z dronů bez posádky. Podobný byl použit i při tehdejším útoku.

 

Rusové dostali do rukou jeden z hladinových dronů, když se pokoušel zaútočit na ruské lodě, a pořídili následující video. Můžete na něm vidět rozstřiky od ruské palby, která se snaží dron zastavit. Není jasné, jak Rusové záběry pořídili:

 

Rusko si ponechává suchý střelný prach, pokud jde o odvetu proti Britům mimo Ukrajinu. Rusko však bombardovalo základnu, kde podle něj příslušníci britského námořnictva trénovali a připravovali útok dronem. Na diplomatické frontě Rusko zrušilo veškeré další dodávky obilí z Ukrajiny na základě dohody, kterou původně zprostředkovala OSN. Pokud je pozastavení trvalé, je ukončení vývozu obilí všeobecně považováno za ránu do břicha Evropskému společenství.

Rusko předloží důkazy proti Britům v pondělí před Radou bezpečnosti OSN. Myslím, že Rusové si uvědomují, že jde o marnou snahu přimět Radu bezpečnosti, aby Spojené království potrestala. Umožňuje to však Rusku demonstrovat svou oddanost mezinárodnímu právu, jít cestou nejvyšší a odhalit zbytku světa pokrytectví Západu, pokud jde o terorismus. Vladimir Putin se snaží získat další země pro svou vizi multipolárního světa bez diktátu Washingtonu.

Na závěr ještě jedna poznámka k rozvíjejícím se vztahům mezi Ruskem a Tureckem od starého přítele, který prošel skvělou službou u Navy SEALS:

Rusko nemůže prohlásit, že kdokoli vstoupí do Černého moře, je PNG, aniž by porušil přijatelné mezinárodně uznávané admirálské právo. Pokud by tak svévolně učinilo, vystavilo by ruské námořnictvo riziku všude jinde na světě. Dokud lodě nebo letadla zůstávají v mezinárodních vodách a/nebo na mezinárodně uznávaných námořních komunikačních linkách, byl by útok na ně ze strany Ruska válečným aktem. Odveta by byla jistá.

Otázkou podle mého názoru je, jak bude Turecko (člen NATO), které poskytlo námořní ostrahu zásilkám z obilného koridoru, reagovat na ruské námořnictvo, pokud Rusko nyní zaujme útočný postoj vůči Turecku nebo lodím, které doprovází.

Ještě jeden bod k zamyšlení. Rusko nemá námořní kapacity, aby si vynutilo uzavření Černého moře. Zamyslete se nad tímto úhlem pohledu – do Černého moře a z něj vede pouze jeden průliv a ten je z velké části kontrolován Tureckem a v menší míře Řeckem. Prochází přes řadu opevněných ostrovů a trasa je okružní, což vyžaduje navigační rychlost a opatrnost, aby nedošlo k zablokování. Pokud se Rusko příliš rozvášní, stačí, aby Turecko uzavřelo bránu (průliv), a ruské námořnictvo se ocitne na střelnici, tj. v Černém moři. A uzavření průlivu lze provést snadno, s malým rizikem a nízkými náklady. Je tu spousta velmi jemných „co by, kdyby“, ale Rusko může ztratit víc než kdokoli jiný, pokud špatně zahraje.

Myslím, že to vám všem chytrým lidem dává spoustu podnětů k přežvýkání. Nasaďte si klobouk analytika a pusťte se do toho.

 *****

Larry C. Johnson, bývalý analytik CIA, generální ředitel společnosti Burger Associates a komentátor témat národní bezpečnosti o sobě píše. „Jsem v dobré víře Syn amerických revolucionářů. Nejméně 24 mých předků, mužů a žen, bojovalo za osvobození amerických kolonií od britské nadvlády. Někteří z nich za svobodu zemřeli. Ačkoli od doby, kdy se moji pradědové a babičky chopili zbraní, uplynulo již dvě a půl století, zásady, za které bojovali, zůstávají platné a aktuální i v 21. století. Můj blog, který je i nadále spojen s organizací Sic Semper Tyrannis, se věnuje hledání pravdy bez ohledu na stranické výhody“.

Originál článku: A Son of the New American Revolution
Překlad článku a úprava videí: Admin Nekorektní TOP-CZ