Jste připraveni na jadernou válku kvůli Ukrajině?

Autor: Selwyn Duke, 09.12.2021

Víte, že nevylučujeme první použití jaderných zbraní?“ Takto se vyjádřil senátor Roger Wicker (R-Miss.), když nastínil, jaká opatření by USA mohly přijmout proti Rusku kvůli Ukrajině, u jejíž hranice Moskva shromažďuje vojáky. Senátorova kancelář později upřesnila, že se tato poznámka týkala americké politiky obecně, nikoliv konkrétně Ruska. I když je to vlastně uvěřitelné (Wicker se vyjádřil volně), neuvěřitelné je, že vůbec uvažujeme o vojenské konfrontaci s Moskvou kvůli něčemu, co se vůbec netýká amerických národních zájmů.

Navíc to, co ještě Wicker řekl během nedávného rozhovoru s moderátorem Fox News Neilem Cavutem, není nijak uklidňující. Totiž: „No, vojenská akce by mohla znamenat, že se postavíme s našimi loděmi v Černém moři a budeme dštít zkázu… na ruský vojenský potenciál,“ uvedl podle listu Independent. „Mohlo by to znamenat, že se zúčastníme, a to bych nevylučoval, včetně amerických jednotek na zemi.“

Ještě horší je, že Bidenova administrativa a establishment obecně jsou v této zahraniční politice Dr. Strangelove naprosto zajedno. Jak se vyjádřil mluvčí ministra zahraničí Tonyho Blinkena Ned Price: „Pokud by se Rusko rozhodlo, že nedojde k deeskalaci… my a naši spojenci bychom byli připraveni jednat. Byli bychom připraveni jednat rozhodně.

Stejně znepokojivé je, že géniové v obou stranách prosazují, aby se Ukrajina stala součástí NATO, a to s jeho politikou „útok na jednoho je útokem na všechny“. To znamená, že pokud by pak Rusko napadlo Ukrajinu, USA a západní Evropa by byly povinny vojensky zasáhnout. Třetí světová válka?

Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že rozmístění vojsk a zbraní NATO na Ukrajině je pro něj „červenou linií“. Samozřejmě, že je. Stejně jako my jsme nemohli ustoupit během kubánské krize v roce 1962, Rusko by neustoupilo ani v případě Ukrajiny. Totéž platí pro Čínu ve vztahu k Tchaj-wanu.

Ať se vám to líbí, nebo ne, na dvoře jiné velmoci musíte postupovat opatrně. Pokud na něj vstoupíte a odmítnete ustoupit, téměř jistě dojde k válce, protože tato velmoc reálně ustoupit nemůže. Znamenalo by to ztrátu tváře a vyslání konečného signálu slabosti. Pokud se totiž můžete nechat zatlačit na vlastní práh, jakým způsobem nemůžete být ovládnuti?

Navzdory tomu naši jestřábi trvají na tom, že si budou hrát s jadernou velmocí na… co? Málokdo se ptá, co je to národní zájem, a nikdo to nevysvětluje. Zato slyšíme bláboly o „suverenitě“ Ukrajiny a celistvosti hranic od stejných lidí, kteří z našich hranic udělali cedník pro jižní invazi, jak včera večer upozornil komentátor Fox News Tucker Carlson. Tito lidé také mluví o obraně „demokracie“, a přitom zde ukradli volby a podkopávají naši republiku protiústavní politikou a dvoustupňovou justicí.

Sociopatický kongresman Adam Schiff (D-Calif.) pak loni skutečně řekl, že pomáháme „Ukrajině a jejím lidem, abychom mohli bojovat s Ruskem tam a nemuseli bojovat s Ruskem tady„. Možná se Schiffty příliš často díval na film Rudý úsvit. (Měl by si všimnout, že v remaku filmu z roku 2012 byly čínské jednotky, které vtrhly na americkou půdu, postprodukčně digitálně upraveny tak, aby vypadaly jako severokorejské, což je úcta k Pekingu, našemu hlavnímu geopolitickému rivalovi).

Jinými slovy, pokud jste si mysleli, že nemůže existovat nic tak iracionálního jako naše politika vůči koronavirům – kdy úřady trvají na změně civilizace kvůli patogenu, který přežije více než 99,9 % nakažených – vítejte v naší politice vůči Rusku. Chováme se, jako by národ s ekonomikou o osminu větší než čínská byla dnešní Římská říše a my Galie; náš „lék“ v podobě vojenské intervence na jejím dvorku by byl rozhodně horší než nemoc, a to také. Rusko je nyní COVID-19 geopolitiky.

Aby bylo jasno, nic z toho se netýká toho, zda Putina milujete, nenávidíte nebo je vám lhostejný. Nejde o to, zda má Rusko na Ukrajině pravdu, nebo ne.Jde o uplatňování doktríny spravedlivé války a opět o uznání, že na prahu velmoci můžete udělat jen velmi málo.

Poznámka na okraj: Všimněte si, že obě naše světové války, stejně jako korejský a vietnamský konflikt, začaly za vlády demokratů. A mít u moci levičáky odtržené od reality, kteří nedokážou posoudit lidskou povahu, jako je tomu dnes, je vždy nebezpečné.

Pokud totiž zůstanou u kormidla dostatečně dlouho, může jejich pošetilost poskytnout jejich voličům drsnou lekci o tom, že skutečně existují horší věci než bělošská privilegia, mikroagrese a sexuální omezení.

Níže je vynikající úterní pořad Tucker Carlson Tonight o rusko-ukrajinském bláznovství.

 

Originál článku a úvodního obrázku: Global Research
Překlad: Admin Nekorektní TOP-CZ

podpora2