Příběh ženy, zavražděné muslimem v Reutlingenu: O mámu přišly čtyři děti

Autor: Marcin Kokolus

Jmenovala se Jolanta, bylo jí 45 let, byla z Polska. Matka čtyř dětí, nejmladšímu je 8 let. V podniku pracovala 3 měsíce, s vrahem nebyla v žádném vztahu. Vrah, syrský azylant, se do podniku chodil setkávat s krajany. Začal ji obtěžovat a byl několikrát vyhozen spolupracovniky. Tu neděli přišel zadním vchodem s mačetou…

 Stopy krve v baru v Reutlingenu připomínaly smrt čtyřicetipětileté Jolanty K. Zemřela po ráně mačetou v ruce Muhameda (21 let). Zabil ji nečekaně, zákeřně.

„Byla to noční můra. Viděl jsem ženu ležící v krvi. Byl jsem vyděšený,“ říká svědek Robert Lukowski (25 let). Robert a jeho rodina žije v Reutlingenu již několik let. Zatím si myslel, že je to bezpečné město. „Teď mám strach o životy svých dvou dospívajících sester.“

Jolanta pocházela z Dabrowa Tarnowska. Polka žila v Německu po dobu jednoho roku. Z rodného města odešla po rozvodu. Začátky nebyly snadné. Jolanta pracovala jako uklízečka, žila s nově nalezeným přítelem. Před třemi měsíci začala pracovat v novém zaměstnání. Pracovala v baru v Mangal Kebap jako kuchyňská výpomoc. V Polsku zůstaly její čtyři děti. Tři starší (19, 22 a 23 let) jsou již samostatné. Nejmladší osmiletá dcera se měla brzy připojit k matce a žít s ní v Německu. V neděli se Jolanta K. vrátila do Reutlingenu po návštěvě Polska.

Muhamed, 21-letý uprchlík ze Sýrie, byl v Německu jeden a půl roku. Neměl práci. Přicházel do restaurace, kde pracovala Jolanta, aby se tady setkával s mnoha Syřany. Hned od začátku, když Jolanta tam začala pracovat, Muhamed k ní projevoval silné sympatie. Žena však jeho námluvy odmítala a požádala barmany, aby muže do podniku nepouštěli, protože byl „divný“.

V neděli, asi v  16,30, se odmítnutý a láskou frustrovaný Muhamed, vyzbrojen obrovskou mačetou připlížil do baru zadními dveřmi. Napadl Jolantu. Ve slepé zuřivosti začal ženu řezat hlava nehlava. Žena se pokusila zachránit únikem na ulici. Na prahu baru však Muhamed zasadil Jolantě K. poslední, definitivní úder. Místo, kde upadla, pokryli obyvatelé Reutlingenu květinami a hořícími svíčkami.

V Reutlingenu tak přišly, rukou dalšího fanaticky agresivního muslima, o mámu čtyři děti. 

Zdroj textu a foto: Pravý prostor