Předsedkyně Evropské komise oznámila, že se EU připojuje k válce proti Rusku

Autor: Dr. Paul Craig Roberts, 01. 03. 2022

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová oznámila, že navzdory Putinovu varování bude EU financovat nákup a dodávky zbraní na Ukrajinu. Uvedla také, že EU zahrne do sankcí i Bělorusko, které se bojů neúčastní, protože je ruským spojencem. EU chce podle ní zakázat ruská média, protože se nedrží oficiálního válečného narativu.

Takže předsedkyně Evropské komise oznámí, že se EU připojuje k válce na straně ukrajinských nacistů, a velvyslanec Washingtonu v OSN obviní Putina z eskalace války.

Vidíme zde výsledky Putinova příliš dlouhého udržování trpělivosti se Západem. Západ si zvykl uvalovat na Rusko trest za trestem bez jakýchkoli důsledků pro sebe. Nyní se najednou objevily důsledky a za všechno může Putin.

Již řadu let jsem varoval, že politika trpělivosti nakonec selže, protože Západ bude tlačit na pilu tak dlouho, dokud nepřekročí červenou linii. To se nyní stalo a důsledky budou mnohem vážnější, než kdyby Rusko dávno položilo nohu na zem.

Rusofobní hlupáci mě obviňují z proruské orientace, protože poskytuji objektivní analýzu, místo abych se připojil k bezmyšlenkovitému odsuzování. Jsem ten, kdo viděl, že jaderná válka přijde kvůli chybné politice obou stran. To západní rusofobové a naivní ruská důvěra ve vyjednávání se mýlí. Bohužel právě moje analýza se ukazuje jako správná. Nemohu říci, že mě to těší.

UPDATE:

Je ohromující, že nikdo ze západního vedení ani médií nepochopil, že Rusko myslí své obavy o bezpečnost vážně. Ať už Západ považoval obavy Kremlu za oprávněné, nebo ne, mělo být učiněno vše pro to, aby se Rusko uklidnilo. Místo toho byl učiněn pravý opak. Stoltenberg prohlásil, že „pokud je cílem Kremlu mít na svých hranicích méně NATO, získá jen více NATO„. Jak arogantně hloupá slova. Toto bezohledné prohlášení pronesl generální tajemník NATO. Měl být okamžitě odvolán z funkce.

Již před osmi dny jsem upozornil, že tato mimořádně agresivní reakce na upřímnou bezpečnostní obavu jedné z hlavních vojenských mocností bude mít velmi vážné důsledky. Přesvědčila Kreml, že bezpečnostní obavy Ruska nelze vyřešit jednáním. Byl to Stoltenberg, kdo Rusy navedl na cestu invaze.

Západ již nemá žádné ruské experty. Západ má na výplatní listině vojensko-bezpečnostního komplexu lidi, kteří přímo či nepřímo nedělají nic jiného, než že Rusko pranýřují. Západ má nulovou schopnost vidět druhou stranu. Navíc Západ, aby ukázal svou inkluzivitu, jmenuje ženy ministry obrany, poradci pro národní bezpečnost a šéfy Evropské komise. Ženy musí ukázat, že jsou stejně tvrdé jako muži, a v důsledku toho přijímají ještě horší rozhodnutí.

Jsme skutečně na pokraji zániku jen proto, že západní svět není schopen učinit rozumné rozhodnutí.

Západ nedělal nic jiného, než že rozdmýchával plameny války, a nyní je blízko tomu, aby ho tyto plameny pohltily.

****

Dr. Paul Craig Roberts píše na svém blogu PCR Institute for Political Economy, kde byl tento článek původně publikován. Pravidelně přispívá do časopisu Global Research.

Originál článku: Global Research
Překlad: Admin Nekorektní TOP-CZ

podpora2