Politická korektnost

Termín „politická korektnost“ není v mém slovníku. Zmocnila se mne zvědavost a rozhodl jsem se, že si musím zjistit, co to vlastně je. Po dvou týdnech neplodného hledání, jsem konečně našel, co jsem hledal.

Našel jsem to na jednom americkém webu, kde byly publikovány čtyři telegramy, které si vzájemně vyměnili prezident Harry Truman a generál Douglas MacArthur den před podpisem kapitulace Japonska. Obsah těch čtyř telegramů, které následují, je přesnou kopií, ani slovo nebylo přidáno, nebo vymazáno.

(1) Tokyo, Japonsko
08:00, září 1, 1945
Pro: President Harry S. Truman
Od: Generál D MacArthur
Zítra se setkáme s těmi žlutobřichými bastardy a podepíšeme kapitulační dokumenty. Nějaké poslední instrukce?

(2) Washington, D C
13:00, září 1, 1945
Pro: D. MacArthur
Od: H. S. Truman
Gratuluji, dobrá práce, ale musíte zmírnit své zjevné nepřátelství k Japoncům při diskusi s novináři o podmínkách kapitulace, protože některé vaše výrazy nejsou politicky korektní.

(3) Tokyo, Japonsko
16:30, 1. září 1945
Pro: H. S. Truman
Od: D. MacArthur a Ch. Nimitz
Provedu, pane, ale oba, Chester i já, jsme poněkud zmatení, co přesně znamená termín „politicky korektní„?

(4) Washington, D C
21:20, září 1, 1945
Pro: D. MacArthur / Ch. Nimitz
Od: H. S. Truman
Politická korektnost je doktrína, v poslední době oblíbená blouznivcí a nelogickou menšinou. Podporují ji mocná mainstreamová média, která si myslí, že je možné uchopit kus hovna za čistý konec!

Myslím, že k definici presidenta Trumana není potřebné dodat jediné slovo.

Na závěr bych si rád vypůjčil některá upozornění, která zveřejnil na svém blogu D-Fens. Naprosto přesně vystihují to, co platí i o tomto webu:

  1. Články zveřejněné na těchto stránkách se často týkají jevů či věcí, které se autorům článků nelíbí nebo na ně chtějí z různých příčin poukázat. Čtením těchto textů můžete přijít o iluze, které vám nikdo nebude nahrazovat jinými.
  2. Většina zde publikovaných textů je politicky nekorektní, xenofobní, sexistická, nacionalistická, heterosexuální, rasistická, záštiplná, obsahuje sprostá slova nebo alespoň překlepy a gramatické chyby.
  3. Můžete vyjádřit váš názor v diskusi, nečekejte ale, že s vámi někdo bude souhlasit, odpovídat vám nebo se vám omlouvat.
  4. Pokud se vám to nelíbí, nečtěte to.