Penny Market začal prodávat místo čokoládového Mikuláše politicky korektního a homosexuálního Muže s kapucí

Autor: Jan Běhůnek

Obchody s potravinami a v poslední době také řetězce s drogerií se stále více stávají jevištěm a reklamním štítem politických ideologií. Skupina Rewe, která u nás provozuje obchody Billa a Penny, v tomhle ohledu nechce zůstat zřejmě pozadu za konkurenčním Lidlem, který odstraňuje kříže z kostelů. Na začátku adventních svátků se to týká i Santa Clause, který v nové době multikulturní doslova „převlékl kabát“. A možná i trenýrky.

Německá média informovala o tom, že diskontní řetězec Penny, který patří do skupiny Rewe, v předvánočním období začne prodávat čokoládovou „figurku s kapucí“. Jedná se o postavu muže, který je oblečen v duhových barvách hnutí homosexuálů, bisexuálů a transsexuálů. Tím chce dát Penny znamení „rozmanitosti a tolerance“. Penny Market se vyjádřil takto: „Vítejte v týmu, Zipfelmanne (překlad muž s kapucí): Náš nový design znamená rozmanitost, toleranci a lásku! Od pondělí a jen na krátkou dobu najdete novou čokoládovou figurku ve vašem Penny Marketu! #Duhová láska #Zipfelmann #poprvé v PENNY #buďte k sobě navzájem milí.“

Diskontní řetězec skupiny Rewe již sedm let distribuuje politicky korektního „muže s kapucí (Zipfelmann)“ v čokoládě, vedle Santa Clause a Nikoly. Ale ještě nikdy to nebyl duhový fousatý dědeček s kapucí.

silvestrovska-figurkaŽádný Mikuláš, Silvestrovská figurka…

Aby toho nebylo málo, ani Santa Claus už není Santou Clausem a Mikuláš Mikulášem. Tyto tradiční postavy jsou v Německu již přejmenovány na nicneříkající Jahresendfigur, Silvestrovskou figurku. Zdá se, že se konečně uklidní i muslimští zákazníci, kteří to celá léta kritizují a kteří zdá se rozhodují o evropské politice. Muslimové budou mít tedy Silvestrovskou figurku a Němci teplého fousatého čokodědu.

Ale když může být Barbie v hidžábu, proč by nemohl být Mikuláš homosexuál? Na tohle neměli ani komunističtí ideologové, kteří malého Ježíška v jesličkách měnili na starého Dědu Mráze. Ve srovnání s dnešními eurobolševiky to byli jen ubozí amatéři.

Zdroj: Šifra