Pase ovčák ovce na zelené louce

Vložil: Admin

Je sobota, venku prší, místo teplého léta zima jak v Rusku, tak aspoň jeden článeček pro zlepšení nálady, ze zdroje weblogu Reformy CZ:

Pase ovčák ovce na zelené louce. Najednou, co to? Po horské cestě přijíždí bavorák a za ním se táhnou oblaka prachu. Za volantem sedí mladý muž ve skvěle padnoucím obleku od Broniho, v naleštěných botách od Gucciho, vázanka je D + G a na očích má tmavé brýle Ray Ban. Stisknutím tlačítka stáhne okénko, vykloní se a povídá:

Hej, ovčáku, když ti řeknu, kolik máš ve svém stádě ovcí, dáš mi jednu?

Ovčák se pomalu podívá na úspěšného mladého muže a řekne klidně:

Ale jo, proč ne?

Úspěšný mladý muž zaparkuje svůj bavorák, vytáhne notebook Dell, připojí ho ke svému mobilu AT&T, pomocí GPS určí svoji polohu, pak se připojí na satelit ESA, kde zadá svoje souřadnice a vyžádá si pořízení řady fotografií s maximálním rozlišením. Pak pomocí Photoshopu otevře pořízené digitální obrázky a exportuje je do zpracovatelského střediska v Hamburku. Během pár vteřin dostane na svůj Palm Pilot zprávu, že obrázky jsou zpracovány a uloženy v databázi SQL. Propojí databázi s Excelem, kde má stovky složitých vzorců, a uploaduje všechna uložená data. Po několika minutách má data zpracovaná. Vytiskne je na miniaturní barevné tiskárně HP LaserJet jako stopadesátistránkovou zprávu a otočí se k ovčákovi:

Máš přesně 1586 ovcí!

To je pravda. Takže podle naší domluvy si můžete vybrat jednu ovci.

Ovčák pozoruje pobaveně mladého muže, jak se snaží napasovat jedno zvíře do kufru auta, a pak povídá:

Když Vám řeknu, jaké je Vaše povolání, vrátíte mi, co jste si vzal?

Mladý muž se na vteřinu zamyslí a odpoví:

Jistě.“

Jste konzultant Evropské unie“ ,  řekne ovčák.

Mladému muži spadne čelist:

To je pravda. Jak jste to poznal?

Vůbec jsem nemusel hádat,“ povídá ovčák. „Přijel jste, aniž by pro vás kdokoliv poslal. Chtěl jste dostat zaplaceno za odpověď, kterou jsem už dávno znal – navíc na otázku, na kterou jsem se ani neptal, a přitom o mé práci víte úplný hovno.

A teď mi vraťte mého psa !