Panoptikum v U.S.A. pokračuje i po 30ti dnech vlády

Autor: Deharse

Během předvolebních prohlášení Trump opakovaně sliboval nejen vypustit washingtonskou stoku, ale podobně jako jeho předchůdce Keňan Obama, uskutečnit řadu radikálních změn bezprostředně (během hodin) po inauguraci. Ale jako obvykle se to někde zadrhlo. Zdá se, že morálku obchodních partnerů, s kterými měl relativně dobré zkušenosti, naivně očekával i od politické žumpy, jež ovládla bělidlo od zvolení Clintona, Bushe a Obamy prezidenty Ameriky.

Narovnat mafiánskou éru (24 let), jež prosákla do partikulárních vlád jednotlivých Států Unie je Sisyfovský úděl. K jeho splnění nebudou stačit Donaldovi ani dvě prezidentská období, pokud přežije. Bude mu skoro 80. My senioři jeho věku (70) to nechápeme, i když šmejdům na české scéně jako fořtovi aus Austria, Pithartovi a dalším zkamenělinám rozumíme. Chtějí ušetřit za spalovnu a náklady hodit na stát (státní pohřeb).

US mučírna vězňů na Kubě, Guantánamo pokračuje bez ohledu na mezinárodní právo, i když její zastánce Trump, po konzultaci s baskervilským psem, generálem Mattisem svou rétoriku zmírnil, ale nic víc. Replika „Velké čínské zdi“ na hranici s Mexikem se zatím odsouvá, protože Mexičané její výstavbu nehodlají zaplatit (cca 20 miliard). Navíc odmítají i Trumpem propagovaný odsunu z US proto, že tam pobývají i jejich početné rodiny. Původní a rasantní Trampovo řešení zamítl soud. Neustoupil a hodlal použít US armádu. Má ale problém, protože jeho současný „ministr vnitra“ alias český Chovanec, generál Kelly, ho podrazil hned při první návštěvě Mexika, kde prohlásil, že použití armády na odsun ilegálů je holý nesmysl.

Takže otázka: Je Trump zákonně zvolený 45 prezidentem, nebo není? Řada z nových členů exekutivy jeho příkazy zpochybňuje a případně ignoruje.

John Biden, ex viceprezident Negra, jeden z architektů puče na Ukrajině, dosadil syna Huntra do správní rady největší naftařské firmy Porošenkova režimu. Žid Jaceňuk (nazývaný Noolandovou familiérně Jac) se stal na nějakou dobu předsedou vlády, aby se posléze vypařil s miliardou dolarů. Zmizel a jakoby nikdy nebyl. Už ani šmejd Štětina o něm nemluví. Ázarbájdžán na EU poslance vyhlásil mezinárodní zatykač, tak doufejme, že nějaká stepní Salome přinese Bohušovi mísu v den odchodu z vlády s štětinatou hlavou. Prý ho ze strachu zrazují držáky, takže svá vystoupení v ČT musel zredukovat.

trump3Vzpomínáte, jak Trump plamenně kritizoval přežité NATO/UN. No a co? Viceprezident M. Pence zopakoval, že členové NATO musí navýšit rozpočty, jinak nás USA nebude chránit před ruskou invazí a Putinem, jenž pravděpodobně US volby ovlivnil, ale co horšího, angažuje se ve volbách v Holandsku, Německu a Francii. Komu ty sofistikované zbraňové systémy, na kterých stojí US ekonomika, budou dodávat? Izrael vyzbrojují zdarma co by jediný bratrský a věrný stát v této oblasti, takže kritika vazby na Izrael je mimo diskuzi. Pokud státy NATO zaplatí, tak EU ujišťuje, že v případě napadení Ruskem, nebo Čínou se na Ameriku můžeme spolehnout. Implicitně připouští, že konflikt by se měl opakovaně odehrát v Evropě, po němž by následovala humanitární pomoc (Marshallův plán), upevnění dolaru, atd. Podobná ujištění bude papouškovat i v Japonsku, Austrálií, Jižní Koreji, Taiwanu a možná v Kosovu, zkrátka všude tam kde mají vojenské základny. To v kontextu svých původních prohlášení naznačoval Donald, i když neupřesnil, kdo by tím agresorem mohl být. Severní Korea, nebo Irán? Pokud Trump trpí nějakou duševní poruchou, tak iránským komplexem. Opakovaně označuje Irán za zdroj a semeniště terorismu, i když Irán nikoho nenapadl více jak dvě stě roků. A válku Irák/Irán v minulém století zosnovala CIA a MI6.

trump4Sadám Hussain svého přítele ministra obrany US Rumsfelda hluboce zklamal a byl nakonec popraven. Trump se nechce smířit s faktem, že Obama vrátil Iránu stovky miliard dolarů, které jim předtím protiprávně zablokovali v US bankách. A Donald ty své nepodložené kraviny omílá dál. Co bude dál? No nic, protože Irán vybudoval sofistikovaný obraný systém s pomocí RF a éra vyhlašování bez-letových zón dle scénáře US a NATO skončila. Údajně mezi Iránem, RF a Čínou byla uzavřená dohoda u vzájemné pomoci v případě vojenského napadení. Trojúhelník Irán, Rusko, Čína není rovnostranný, ale obrovské zásoby ropy v Iránu, nerostné bohatství Ruska a více než miliarda Číňanů nepoměr stran eliminuje.

A kecy dementních generálů a expertů neberme vážně. Fakt myslíte, že zločinci Kissinger (94), Brzezinsky (88), Rumsfeld (85) za bezesných nocí kují plány jak ovládnout svět? Spíše je trápí nechutná a ponižující představa, kdo je ráno přebalí.

Nicméně ve vztazích k RF a Putinovi Trump prozatím drží lajnu. Chce s Putinem spolupracovat a zlikvidovat ISIS, i když je obtížné to seskupení racionálně definovat. V. Putin á la „Aljechin“ 21. století má šachovou partii promyšlenou o několik tahů dopředu a na ad hoc výzvy pokerového soupeře zareaguje. Uvidíme jak partie Putin vs Trump dopadne.

trump5

Zdroj článku a foto: New World Order Opposition