Ovce v ohradě

Vložil: Admin

Pane, ovce stavějí v ohradě jakousi rampu.

Cože? To jako začly samy od sebe stavět rampu? Co se to tam sakra děje?

No, pane, prozkoumali jsme situaci a momentálně se to jeví následovně. Ovce mezi sebou začly komunikovat a navzájem si vyměňovat informace a zkušenosti a začly se pomalu učit a poznávat okolí. Netrvalo dlouho a uvědomily si, že jsou v ohradě a že se chtějí podívat, co je za ohradou. Ta rampa je s největší pravděpodobností prostředek k úniku.

Hmm předpokládam, že jestli to dospělo takhle daleko, tak když jim tu rampu zbouráme, tak začnou stavět novou. Maj nějakýho vůdce? Co kdyby tenhle vůdce záhadně zmizel? Možná by jim došlo, že tudy cesta nevede.

To je na tom právě to divný. Žádnýho vůdce nemají. A i kdyby měly a on zmizel, tak je to zastaví jen třeba na jednu nebo dvě generace a další potomci už tolik strachu mít nebudou a zkusej to znova. Byl by to nekonečnej koloběh.

Popiš mi teda jak jsou organizovaný.

Zdá se, že vzhledem k tomu, že maj jednoznačnej cíl se dostat z ohrady, tak se semkly dohromady, spojili síly a pracujou na onom cíli. No některý pracujou opravdu se zápalem a některý to jen pozorujou a dalsí se angažujou jenom když maj náladu, nebo když je na tom prostě jenom něco zaujme. V práci si navzájem pomáhaj a jsou tak schopný překonat i složitější zábrany ve stavbě. Každá ovce něčim přispěje a když se to shledá s praktickym výsledkem, začnou to okamžitě používat. Jiná ovce si toho všimne, napadne jí nějakej zlepšovák, začlení ho do předešlýho vynálezu a po odzkoužení funkčnosti to zas okamžitě používaj. Ta rampa je patro od patra dokonalejší.

No vidim, že to zaběhlo už pěkně daleko. Takže cíl je jasnej, nesměj nám utýct. Kdo by je pak po všech čertech honil. Čili jim musíme zabránit v dostavení rampy a zabezpečit to, aby se o nic pododnýho už nikdy nepokusily. Nejjednodušší, co mě teď napadá, je nějak narušit jejich komunikaci, to bude váš úkol. Mezitim se poradim, jak budem postupovat v nadcházející domestikaci.

Za nějakej čas.

Tak jak to vypadá?

Povedlo se nám celkem snadno dekódovat jejich komunikaci. Poté jsme si je rozdělili do menších skupin a na základě dekódovaný komunikace, vštípili každý skupině jejich vlastní komunikaci tak, aby si navzájem jedna skupina nerozuměla s nějakou jinou. Vznikl celkem chaos a stavba rampy je zatim zastavena.

Sdílejte
Předchozí článekPeníze nebo život
Další článekVelký bratr tě hlídá!